GłÃ³g jednoszyjkowy - co z tymi korzeniami ??

Ogólnie o tematyce bonsai.
Wojtek

Post autor: Wojtek »

Nie chce zapeszać ale mój głóg chyba przeżył przeprowadzke do donicy z pola, bo pączki robią sie coraz bardziej nabrzmiałe i myśle ze za 2-3 dni sie zaczną rozwijać. wieczorkiem pstryknę fotkę to wrzucę na forum
:-P
Dziadek

Post autor: Dziadek »

Wojtku,czy coś się przyjęło czy nie będziesz mógł stwierdzić dopiero latem podczas upałów.Nieraz gałęzie po przycięciu potrafią puścić liście a nawet pędy nie mając korzeni.Budulec i wodę biorą z gałęzi a potem przychodzi gorący dzień w którym wszystko więdnie.Oczywiście życzę Tobie żeby się przyjął :-D
Dziadek
Szymon
Posty: 741
Rejestracja: 27 lip 2004, 07:57
19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Szymon »

...dokładnie tak, a ja nawet posunąłbym się dalej i stwierdził, że to, czy drzewko przeżyło sprawdzisz dopiero w następnym sezonie, gdy nastąpi (bądĽ nie) wypuszczenie nowych liści. Cały obecny sezon drzewko spędzi najpierw na wypuszczeniu nowych liści i pędów (dzięki skrobii znajdującej się tuż przed wypuszczeniem w korzeniach, pniu i konarach - dlateho właśnie pozyskać drzewo najlepiej wczesną wiosną, gdy poziom skrobi jest najwyższy i redukując korzenie nie usuwamy wszystkich zmagazynowanych zapasów), a póĽniej na regeneracji korzeni dzięki pracy liści. Powodzenie tego ostatniego warunkuje wypuszczenie liści w kolejnym sezonie, 2006.
Szymon
Wojtek

Post autor: Wojtek »

no to mnie ucieszyliście :cry: a jak juz myślałem że jak ruszył to jest ok. Człowiek uczy sie całe życie ... Tak czy inaczej podlewam go codziennie i zraszam górę. za jakies 2 tygodnie go pierwszy raz będę nawoził i trzymał kciuki że będzie ok
Dziadek

Post autor: Dziadek »

Wojtek,dokładnie tak jak pisał Szymek.Nie podlewaj go codziennie dopiero jak ziemia lekko przeschnie i nie zraszaj.Jak go zalejesz, korzenie zgniją i będzie po drzewku.Z nawożeniem też się wstrzymaj.Z tym zraszaniem dużo osób popełnia bład ,zraszając drzewka rosnące w naszym klimacie.Zraszanie dotyczy raczej drzew tropikalnych.W Twoim przypadku to nie ma nawet co zraszać,pędy?Ja moich drzewek rosnących na dworze nigdy nie zraszam a szczególnie dębów,buków,klonów japońskich z prostej przyczyny podatne na mączniaka a już szczególnie wrażliwy jest na niego dąb.
Dziadek
Wojtek

Post autor: Wojtek »

upsss znowu wtopa. :oops:
Awatar użytkownika
Corfe
Posty: 707
Rejestracja: 07 wrz 2004, 21:46
19
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: Corfe »

Dziadek ma racje ...
dlatego nawet lepiej jak drzewka stoją w przewiewnych miejscach latem bo wilgoć sprzyja procesom gnilnym i roznym grzybom a tródno potem sie ich pozbyc..
Michał Gołębiowski
www.naturalfine.com
ODPOWIEDZ