Krzewy do wzięcia

Dział poświęcony spotkaniom miłośników bonsai w Poznaniu.
armin
Posty: 188
Rejestracja: 04 paź 2007, 12:57
16
Lokalizacja: SwarzĂŞdz

Krzewy do wzięcia

Post autor: armin »

Legalnie do wykopania będzie kilkadziesiąt sztuk berberysu i innych krzewów (budowa parkingu). Jeśli dobrze pamiętam, to były sadzone co najmniej 10 lat temu. Materiał na bonsai nie jest rewelacyjny (typowe krzaki po kilka pni), ale gdyby ktoś miał zamiar sadzić żywopłot lub coś podobnego, to idealna okazja. W tej chwili krzewy są przycięte przez zieleń miejską i mają wysokość ok. 30-40 cm. Warunek jest jeden - mają zniknąć wszystkie. Jeśli ktoś jest zainteresowany, proszę o kontakt na priva.
Dzisiaj (31-03) byłem tam i przypatrzyłem się z bliska roślinom. Jest kilka nieźle zapowiadających się materiałów na formę wielopienną i jeden "rodzynek", prawdopodobnie ognik z pniem o średnicy ponad 10 cm i 20 cm wysokości, regularnie niszczony przez przechodniów ze sporą partią martwego. W czwartek po świętach uzgadniam z "władzą" szczegóły wykopywania. Do tego czasu czekam na chętnych.
Pozdrawiam z okolic Poznania
armin
Posty: 188
Rejestracja: 04 paź 2007, 12:57
16
Lokalizacja: SwarzĂŞdz

Post autor: armin »

Wykopywanie w piątek (09-04) od godz. 16.30. Jeśli teren będzie dobrze uprzątnięty, to mamy obiecane do wykopania następne kilkadziesiąt krzaków. Tyle, że są to już dobre materiały na bonsai. Niektóre to niezłe rarytaski. W razie pytań - 501562020.
Pozdrawiam z okolic Poznania
Awatar użytkownika
shishiodoshiMeth.
Posty: 417
Rejestracja: 25 kwie 2005, 15:40
18
Imie i nazwisko: Artur M.
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: shishiodoshiMeth. »

Cześć,
Mnie nie będzie, odpuszczam yamadori w tym roku, ale życzę połamania łopat :)
Artur
ODPOWIEDZ