VideoTutoriale

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
Creew

VideoTutoriale

Post autor: Creew »

Nie wiem czy ktos z was spotkal sie z takim czyms jak Videotutoriale , czesc pewnie zastanawia sie co to jest ;] ,a wiec sa to filmy o jakiejs tematyce,majace na celu przyblizyc, pokazac,nauczyc 'robienia czegos', Kiedys znalazlem kilkuminutowy film ukazujacy drutowanie jalowca,gdzies na zagranicznej stronie, niestety nie zapisalem strony,ale postaram sie ja odnalezc. <font color="#FF0000">napewno //ort</font> takie filmy w duzym stopniu przyblizyly by etapy formowania drzew osobom poczatkujacym . Jesli ktos posiada kamere/aparat cyfrowy i umiejetnie okielznal techniki formowania mogl by nakrecic krotkie filmy, skompresowac je , przez co wieksza liczba nowicjuszy wiedziala by co i jak . Byc moze zaniedlugo sam nakrece jakis filmik :) .Co o tym sadzicie :> ?
Stefanrsko

Post autor: Stefanrsko »

wypasny pomysl.Ja osobiscie widzialem cos takiego na emule,ale jakos nie chcialo mi sie sciagac,moze teraz sproboje:)
Creew

Post autor: Creew »

Jeszcze gdyby ktos nakrecil filmy formowania na wystawach , kursach , Bo osobom poczatkujacym latwiej sie uczyc widzac cos , niz czytac :P
Awatar użytkownika
jacenty_3
Posty: 515
Rejestracja: 19 paź 2004, 22:52
19
Lokalizacja: BiaÂła Podlaska

Post autor: jacenty_3 »

Więc nie pozostaje nic innego jak udać się na szkolenie i na własne oczy jak też na własne ręce wykonać drutowanie i formowanie!

Nic nie zastąpi takiej konfrontacji i nauki w któtkim czasie pod okiem doświadczonego Bonsaisty !!

Skoryguje błędy i wytłumaczy, odpowie i pokaże od ręki a nie na następnym filmie o ile dotrą tam pytania :roll:
Bonsaiœci ca³ego œwiata ³¹czcie siê !!

Pozdrawiam!
Robert Kotyra
Stefanrsko

Post autor: Stefanrsko »

hehe no tak niemozna sie z toba nie zgodzic.Ale iwesz ile takie szkolenia kosztuja??Ten pokaz co byl w Ksiazu dla czlonkow klubu kosztowal chyba 150 zl,a na jednej stronce widzialem kilkudniowe szkolenie,ktore kosztowalo 1500 bodajze jak nie wiecej,jak dla mnie to troche wysoka cena :]
acer6

Post autor: acer6 »

Mylisz darmowe pokazy z warsztatami :wink: .
Stefanrsko

Post autor: Stefanrsko »

spoko ale jacenty w swoim poscie uzyl slowa szkolenia i dlatego napisalem to co napisalem:)
Awatar użytkownika
jacenty_3
Posty: 515
Rejestracja: 19 paź 2004, 22:52
19
Lokalizacja: BiaÂła Podlaska

Post autor: jacenty_3 »

Cena...
to sprawa negocjacji

Stefanie jak byś podał miejsce zamieszkania lub woj. to byś mógł uzyskać więcej . od konkretnych osób!

Ludzie tworzący bonsai i traktujący jako swoje hobby chętnie, nieodpłatnie dzielą się swoim doświadczeniem! Nie są to pojedyncze przypadki lecz grupy osób !! M/in. członkowie PAB (piszę to ze swoich doświadczeń! bo miałem z nimi kontakt), można wymienić wiele uwag na tematy które nas interesują i za to nikt nie pobiera opłaty!!

Nie wiem o co dokładnie chodzi, przy okazji wystaw też można podejść do właściciela danego drzewka które nas interesuje i uzyskamy wiele darmowych, lecz cennych i nigdzie indziej nie publikowanych informacji, wynikających z doświadczeń i chęci podzielenia się wiedzą nad upawą tej rośliny! i doświadczeniami :!:
Bonsaiœci ca³ego œwiata ³¹czcie siê !!

Pozdrawiam!
Robert Kotyra
Stefanrsko

Post autor: Stefanrsko »

:) no ja mieszkam w woj.Łódzkim dokladnie Radomsko 40km od Czestochowy jesli ktos jest z tamtych okolic to bardzo chetnie wymienilbym poglady :P no i zasiegnal przydatnych informacji.
Stefanrsko

Post autor: Stefanrsko »

ok teraz cos an temat:D now iec sciagnoem z eMule 48minutowy pokaz formowania Chyba jalowca albo jakies sosny,osoboa ktora formuje jest Hotsumi Terakawa.Jak dla mnie super,jakos mogla by byc lepsza:) zachecam do sciagania jak ktos chce blizsze informacje to priv message ew.gg
mike

Post autor: mike »

wiem ze nastronie www.ebabonsai.pl sa zdjecia i jakis filmik o bonsai.(chyba pokaz formowania).Warto zajrzec
mike

Post autor: mike »

http://www.ebabonsai.com/default.asp?page=ntcvideo2004
Jest to filmik z San Marino 2004 Formowanie przez "nowe talenty".
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Sam udostepniam kilka filmikow na ośle:

Oto eD2k do nich:

ed2k://|file|bonsai%20dbs_2003.wmv|42184314|FB6E8E5149D81F316C540C25B28440B6|h=ZMOSLDFDJAON3YWS4FFFQTUUEVBWO47C|/


ed2k://|file|bonsai%20EBA_ntc_2004.wmv|19544254|6971366B0492AE45521887D16D767C32|h=4MKAQAX2UICIAIYPS5LDZ7JXQMWNBUZK|/


ed2k://|file|Bonsai%20New.mpg|520390080|9525EA72ED09EE5C60AE3D714CF1CE46|/


ed2k://|file|bonsai%20nordicbonsai2003video1-1.wmv|11634807|BBDBBE1A728DC2882E98C06DA124C2F4|h=PQ5XYBJOLZ25HMNIRHRVUUIN5NH4MDU2|/


ed2k://|file|bonsai%20sweden2003_1.wmv|25373399|281BB9743BF262721D1FE0B49E682B28|h=D5WMTPWYIQWTCQTTUV3TSL2SKVJCAAIR|/
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
Ziemniok
Posty: 248
Rejestracja: 04 lut 2005, 20:56
19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ziemniok »

włąsnie sciagam.

Filimiki twojego autorstwa?
Krzysiek



Pozdrawiam !!
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

nie z mula sciagniete i kilku stron na ktore kiedys trafiłem
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
Martin
Posty: 151
Rejestracja: 04 kwie 2005, 10:16
19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Martin »

Filmiki ok. ale nic nie zastąpi wprawnego oka fachowca i porad empirycznych :-D
Pozdrawiam
Marcin Szymanek
Awatar użytkownika
Bartosz Warwas
Posty: 181
Rejestracja: 04 maja 2005, 18:44
19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bartosz Warwas »

A umnie tylko czeka i czeka i czeka i czeka na ściąganie :( :( :(
Pozdrawiam
Bartosz
Stefanrsko

Post autor: Stefanrsko »

bo widzisz jak sciagasz z emule to tam jes takie cos jak kredyty wiec najpierw cos zacznij udostepniac a pozniej sciagac.Poczytaj o emule na necie :)
Mariusz
Posty: 14
Rejestracja: 09 wrz 2005, 11:07
18
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mariusz »

Czy ktoś z was oglądał na TVN Meteo taki program "Maja w ogrodzie" już w ubiegłym roku było kilka odcinków o bonsai, o tej pięknej sztuce mówił i prezentował ją Pan Marek Gajda, ja oglądałem chyba trzy odcinki. Było ogólne omówienie co to jest bonsai , był odcinek z prezentacją narzędzi, doniczek i roślin a także odcinek w którym Pan Marek robił ciencie i drutowanie jeśli dobrze pamiętam to grabu. Właśnie dzisiaj na TVN Style zobaczyłem powtórkę jednego z odcinków i z tego co zrozumiałęm to następny odcinek to ma być ten w którym Pan Marek drutuje i przycina drzewko więc informuję wszystkich i polecam. Premiera programu zawsze w piątek chyba o 20 w TVN Meteo a na tygodniu powtórki TVN Meteo i TVN Style

Nie chciałmm zaczynać nowego tematu więc tu dopisałęm.
Człowiek tylko wĂłwczas jest szczęÂśliwy, kiedy interesuje się tym, co tworzy.
konradzik

Post autor: konradzik »

w google.com w video wpisalem bonzai i to wyskoczylo dosc ciekawe
http://video.google.com/videosearch?q=bonsai
ODPOWIEDZ