NIE dla wypalania trawy

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

NIE dla wypalania trawy

Post autor: AnnaDorota »

Zwracam się do Was z apelem o stanowcze NIE dla wypalania trawy. Nie spodziewam się oczywiście że utworzymy spec komando i będziemy karać tych bandytów własnoręcznie, ale jak najbardziej w naszych możliwościach leży uświadamianie naszej własnej rodziny: młodszego brata z rozrywkowymi pomysłami albo dziadków z pomysłami z poprzedniej epoki kiedy wypalanie uchodziło za rewelacyjny sposób użyĽniania ziemi.
Teraz wiemy że wypalanie nie tylko nie użyĽnia, ale i niszczy faunę i florę (pomyślcie o tych wszystkich potencjalnych yamadori). Może uda nam się kogoś powstrzymać?
pandel

Post autor: pandel »

Jestem za .. czyli wielkie NIE dla wypalania!
Szymon
Posty: 741
Rejestracja: 27 lip 2004, 07:57
19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Szymon »

...niszczy faunę, florę i ludzi - niedawno w wypadku spowodowanym własnie poprzez dym z wypalanych traw prawie przekręciłby się aktor Grabowski.

szymon
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

a wczoraj czytałam że w woj. Śląskim zginęło trzech wypalaczy trawy: starsze osoby które podpaliły trawę i nie zdążyły uciec, zaczadziły się dymem i zmarły. Trzy osobne przypadki, nie trzech uczestników jednego wydarzenia.
Dziadek

Post autor: Dziadek »

Oczywiście jestem za.Mój żywopłot z 80 letnich żywotników spaliłby się ponieważ młodemu sąsiadowi zachciało się wypalać trawy.W pięciu chłopa gasiliśmy i naprawdę było bardzo ciężko ugasić.Było to pięć lat temu, na szczęscie już tego nie robi.Żal mi wszystkich tych zwierząt upieczonych przez barbarzyńców którym się wydaje się,że są ludĽmi.
Dziadek
acer6

Post autor: acer6 »

Nienawidzę takiego wieśniackiego przyzwyczajenia naszych rodaków , kiedyś obserwowałęmn jakaś stara babkę , która stała przed nieuzytkiem i podpalała ... kiedy wracałem potężna łąka była juz wypalona . Facet mieszkający "Za płotem" podpala co rok łąkę ... . Takich głupich przykładów można mnożyć .
Ale większośc ludzi takie coś toleruje .. i stąd mamy tyle podpalonych łąk . Ludzie to robia chyba "dla zabawy" , a dorośli tylko daja przykład dzieciom jak podpalać .
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Ja dodam ze jeszcze niejedno Yamadori tak zgineło na przydroznych rowach!!!

Aniu nie miałaś na mysli Romana mówiąc :) :
młodszego brata z rozrywkowymi pomysłami albo dziadków z pomysłami z poprzedniej epoki
:)

Moze ubierzemy azbestowe wdzianka wezniemy benzyne i dawaj chłopom i "dziadkom z poprzedniej epoki" stodoły bedziemy palic. Przeca tam tez jest trawa tyle ze sucha :D
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Ciekawe czemu pisząc "spec komando" przebiegła mi przez myśl postać Bolasa w czarnych getrach we wcieleniu "bonsai ninja''? :-P
Nie, nie miałam na myśli Dziadka Romana - gdzieżbym śmiała...

Na poważnie: ogłaszają w gazetach że rolnicy wypalający trawę nie dostaną części dopłat unijnych. A ja nadal jadąc autobusem widzę ludzi z domków jednorodzinnych z zadowoleniem przyglądających się wypalanym przez siebie chaszczom - oni dopłat nie dostają, ich więc problem nie dotyczy! Wystarczyłoby żeby policja przejechała tą trasą raz czy dwa i walnęła po mandacie i może coś by im to dało do myślenia...
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

A to myslisz ze oni maja mozg zeby pomysleć???A mandat bedzie tylko kredytowy ktorego i tak nie zaplaca bo z czego jak nie maja dopłat na mandaty :D A za 200PLN nikt ich nie bedzie scigał.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

No odbierasz mi nadzieję po prostu.................
TeLoN

Post autor: TeLoN »

Nic nie piszę, bo to co zobaczyłem mówi samo za siebie :(
Załączniki
pobojowisko...
pobojowisko...
kontrolowane-wypalanie.jpg (68.73 KiB) Przejrzano 5607 razy
zostaje nadzieja ze sie jeszcze uratuje
zostaje nadzieja ze sie jeszcze uratuje
byla-wierzba.jpg (69.41 KiB) Przejrzano 5607 razy
ODPOWIEDZ