Ceny klonów palmowych

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
dary1
Posty: 263
Rejestracja: 05 gru 2004, 21:42
19
Lokalizacja: WoÂłkowyja

Ceny klonów palmowych

Post autor: dary1 »

Wjakiej cenie są u Was klony palmowe. Oglądałem ostatnio Acer Palmatum Atropurpureum, wysokości ok. 1m, gróbość u podstawy "mniej jak kciuk" po 60 zł to chyba drogo :?:
Darek Rychlicki
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Zmartwię cię - u nas to samo, 50-60 zl, grubość ołówka, długie i cienkie. W zeszłym roku jeden był przeceniony na 27 zł, ale szczerze mówiąc wyglądał jakby go coś jadło i przerwało w połowie.
Dziadek

Post autor: Dziadek »

Darku czy był szczepiony czy była to siewka?U mnie siewki widziałem po 15 pln, natomiast zadziwiła mnie cena szczepionego w jednej ze szkółek za 20 centymetrowego ciękiego jak ołówek 115 pln.Włascicielka mówiąc delikatnie oszalała,nie wiem kto jej ten ogarek kupi za taką cene.
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Dziadku, skojarzyło mi się - u nas były magnolie z przepięknym (!!!) nebari, po 85 zł.... Pamiętam że to chyba ty odradzałeś ten gatunek ze względu na wrażliwe korzenie. Ale i tak spróbuję, bo widziałam już bonsai z magnolii. Tylko nie dla mnie niestety te piękności... cena...
Dziadek

Post autor: Dziadek »

Aniu proponuję zebrać siew magnolii.Na pewno podczas spacerów zobaczysz u kogoś póĽnym latem czerwone jak szyszki nasiona magnolii zerwać je i zaraz posiać i bedziesz miała za darmo swoje magnolie.Ile dusza zapragnie :-D .Gdyby interesowały Ciebie szczegóły jak dokładnie to robić chętnie opiszę.
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

JASNE ŻE MNIE INTERESUJE!!!!!!!!!
Dziadek

Post autor: Dziadek »

Szkoda,że jest już u mnie szarawo i pada deszcz .Jutro zrobię zdjęcie mojego maleństwa i będziesz miała corpus delicti ,że wcale nie trzeba mieć pieniędzy,żeby mieć swoje magnolie.Jak zerwiesz czy dostaniesz szyszkę magnolii musisz ją rozerwać ,w środku będą nasiona.Trzeba je mocno oczyścić z czerwonej osnówki ,żeby lepiej zeszła namocz je przez dwa trzy dni.Niektórzy czyszczą je w piasku.Potem możesz je włożyć do torfu z piaskiem 1:1 i do słoika a potem do lodówki .Ja swoje wysiewałem w marcu do doniczki z kwaśnym torfem i piaskiem.Wschodzą wariacko moje dwa nasiona przeleżały przez rok i dopiero teraz kiełkują a niektóre kiełkują bardzo szybko.To oczywiście wiesz żeby doniczkę przykryć szybą albo folią.Jedyny minus tej metody to ,że siewki magnolii zakwitają po 10 latach ale i temu można zaradzić szczepiac je swoja ulubioną odmianą.Magnolie można również łatwo rozmnożyć szczególnie o pokroju krzaczastym przez odkłady ale tego nie robiłem.Jak będziesz pikowała siewki staraj się jak najmniej uszkodzić system korzeniowy,one tego nie lubią :-D
Pozdrawiam
Roman
komono_bonsai

Post autor: komono_bonsai »

a u mnie są po 20-40zł
Dziadek

Post autor: Dziadek »

Aniu pokazuję siewkę tak jak obiecywałem.Niedługo zakwitną wisnie japońskie nie mogę się doczekać :-D .
Pozdrawiam
Dziadek
Załączniki
siewka magnolii.jpg
siewka magnolii.jpg (58.05 KiB) Przejrzano 5193 razy
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Romanie, dopiero dziś mogę podziękować za opis wysiewu magnolii - toteż DZIĘKUJĘ!!!!!!!!!! Już robię w myśli przegląd miejsc gdzie rosną magnolie i kogo mogę molestować o nasiona... i zrazy do szczepienia, ale to oczywiście ciut póĽniej :-P
ODPOWIEDZ