Wystawa Ksiaż 2005 - propozycje, spotkanie

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Wystawa Ksiaż 2005 - propozycje, spotkanie

Post autor: Bolas »

Chejka.
Podczas jednej z rozmów z Włodkiem Pietraszko (dla tych ktorzy nie wiedza - organizatorem wystawy) poruszył ze mna temat tyczacy sie spotkania forumowiczów na wystawie i poprosił mnie bym sie tym zajął. Mysle ze nawet byłoby mozliwe otrzymanie o okreslonej godzinie jakiegos lokum np. miedzy pokazami czy tuz przed lub po nich.
Pomyslałem wiec ze skoro ze jesli ma to byc NASZE spotakanie wiec zorganizujmy to razem a ja wprowadze to w zycie i załątwie to u Włodka.

W tym watku miałbym prosbe pisac tylko o propozycjach np. programu spotkania lub np. jakie tematy chcielibyscie poruszyc jesli takie spotkanie doszłoby do skutku?

Moja propozycja byłoby np. zorganizowac sobie koszulki z naprasowanymi: NICKIEM urzywanym na forum; WYMIENIONYMI forami (adresami)na ktorych sie udzielamy. Koszulke taka jest bardzo łatwo zrobic samemu. Papier naprasowanka jest dostepny w sklepach papierniczych lub komputerowych tylko spytac sprzedawce. Reszte robisz na kompie drukujesz i prosisz ładnie mame zeby ci to przyprasowała na białej koszulce. Całą filozofia.

PS Prosze nie piszcie o tym kto bedzie kto nie bo juz widziałem ze jest taki post wiec mozecie sie nad tym rozczulac pod tamtym adresem. Prosze o same propozycje. Mysle ze w połowie kwietnia zbiore to wszystko do kupy i przedyskutuje z Włodkiem.

Dzieki. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

Trochę się zaskoczyłem, bo z tego co pamiętam, p. Pietraszko był uprzedzony, z wiadomych powodów, do naszego forum. Ale to dobrze, że tak wyjdzie.
Ja bym proponował po prostu "naprasować":
- z przodu: logo forum na środku na piersi oraz trochę mniejszy nick na sercu
- z tyłu: adresy for, z podkreśleniem naszego


Oczywiście można tez przyjąć inną formę w postaci identyfikatora zawierającego logo forum oraz nick. Nie każdy będzie miał dostęp i chęć kombinacji z prasowanką.

Znając życie - całkiem mozliwe, że większość forumowiczów przybędzie nawet bez tego :roll:
włodzimierz Pietrasz

Post autor: włodzimierz Pietrasz »

Oczywiście potwierdzam moją propozycję. Warunki ustalę z Bolasem i myślę, że spotkanie będzie owocne.

Szanowny Panie Jonas coś Ci się pokręciło w domniemaniach na temat mojego stosunku do Forum Kamcia. Coś słyszałeś a wnioski wyciągnąłeś błędne. Szkoda, że studiując architekturę krajobrazu na AR we Wrocławiu nie masz czasu wstąpić do nas i chociaż spróbować poznać się z towarzystwem z Polskiej Asocjacji Bonsai a doskonale wiesz gdzie mamy siedzibę i ze warsztaty odbywają się w każdą niedzielę).
Druga sprawa to to, że nie wiem dlaczego Kamcio na wystawie Noelanders Trofee mimo, że stał przy nas nie odważył się podejść i przywitać - trochę to dziwne. Tak ogólnie mi to lotto, ale Panie Jonas czy sytuacja nie jest odwrotna do tego co sobie wymyśliłeś a może ktoś Cię wpuszcza w maliny?
Załączam wyrazy szacunku i podzrawiam wszystkich forumowiczów i biorę się do roboty bo wiosna w pełni a bonsaje czekają.
Włodzimierz Pietraszko
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

Jestem pewien, że spotkanie będzie owocne.
Moje "domniemania" wynikły z analizy dyskusji na temat forum Kamcia na PAB oraz rozmowy z osobami zainteresowanymi sprawą.
Jeśli chodzi o warsztaty z towarzystwem Polskiej Asocjacji Bonsai, ze względu na to, że jestem "tylko" studentem, nie słyszałem niestety o żadnych "bezpłatnych" niedzielnych spotkaniach, choć chętnie bym z nich skorzystał.
Nie jestem fanem malin...

Poza tym ciesze się, że nasze forum zasilają osoby mogące podzielić się z nami wieloletnim doświadczeniem w sztuce bonsai.

Nie moge sie doczekać Książa :wink:
włodzimierz Pietrasz

Post autor: włodzimierz Pietrasz »

Polska Asocjacja Bonsai organizuje warsztaty klubowe , w których mogą wziąć udział również "tylko studenci" za darmochę. Jeżeli o tym "nie słyszałeś" wystarczy tylko zapytać a wszystko będzie jasne.
Informacji na ten temat także może udzielić Ci moja córka lub Maciek Stelmach bonsaista z Wałbrzycha z którymi studiujesz na tym samym wydziale.
W poprzednim wpisie wyraziłem dobitnie moja opinie co do mojego stosunku do forum Kamcia i uważam sprawę za zamknietą tak więc mam prośbę abyś zanim zabierzesz głos w sprawach, o których masz mętne pojęcie, choć spróbował poznać rację wszystkich stron a niczym nie umotywowanych plotek nie siał bez potrzeby. Osoba zarządzająca, czy też mająca wpływ na to co pojawia się na tym forum powinna zachować więcej obiektywizmu - tak będzie bardziej uczciwie.
Piszesz, że nie możesz się doczekać Książa. Bardzo sie cieszę z tego powodu bo wystawę już intensywnie przygotowujemy a każde ręce do pracy sie przydadzą i nie będzie będzie gadania, że "tylko student" dostaje coś za friko a warsztaty są tylko dla bogaczy.
Jeżeli chcesz w powyższych kwestiach coś dodać to pisz na mój e-mail bo tutaj to chyba lepiej gadać o BONSAI.
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

Oczywiście odpiszę na maila :wink: . Moja 1wsza wzmianka nie miała za zadanie urazić kogokolwiek i może była niepotrzebna. Również nie widzę potrzeby kontynuowania tutaj tej sprawy bo robią się "z igły widły".
pzdr
Dziadek

Post autor: Dziadek »

Ja się cieszę,że Włodek zaprosił nas na spotkanie a znając jego wiedzę i doświadczenie oraz życzliwośc w podzieleniu się nią będzie na pewno dla nas bardzo owocne.Bolas wyjaśnianie kto to jest Włodek było nie na miejscu!Bonsaista który nie wie kto to jest PIETRASZKO powinien uprawiać marchewkę a nie zajmować się kształtowaniem bonsai :!: Wszelkie anse zostawiam szefostwu a dla nas forumowiczów liczy się wiedza którą na pewno wzbogacimy po takim spotkaniu.Bolas należy się Tobie również podziękowanie za zorganizowanie spotkania :-D
Pozdrawiam
Dziadek
Szymon
Posty: 741
Rejestracja: 27 lip 2004, 07:57
19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Szymon »

Pomysł z koszulkami wg mnie nie wypali - 2-3 osoby założą koszulki, a reszta będzie się snuć łypiąc na innych i doszukując się znajomości z forum. Proponuję ustalić miejsce i godzinę spotkania, kto będzie chciał to przyjdzie, kto nie, ten nie.

P.S. Zaskoczył mnie post Włodka, im plus oczywiście. :heej: Dlaczego? Jeśli można powiązać bonsai z internetem to Polska wypada blado na tle Anglii, USA czy Niemiec. Wystarczy wejść na forum IBC czy bonsaitalk, piszą tam na codzien wielkie nazwiska, a przeciez w bonsai zasada jest prosta - wiedza przychodzi z czasem, a nie z ilością przeczytanych książek czy zdobycia teoretycznych informacji. Tego mi brakuje polskim bonsai-internecie - mentorskiej . ludzi naprawde doswiadczonych, mających ogromne doswiadzcenie PRAKTYCZNE a nie TYLKO TEORETYCZNE. Widzieliście kiedyś dział Ask The Master na bonsaitalk? Walter Pall komentuje tam drzewka przedstawione przez mniej doświadczonych od niego. OK Kończe, Sorry za odejscie od tematu. :wink:
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

włodzimierz Pietraszko pisze:Osoba zarządzająca, czy też mająca wpływ na to co pojawia się na tym forum powinna zachować więcej obiektywizmu - tak będzie bardziej uczciwie.
Mozesz Wlodzimierzu bardziej to sprecyzowac, thx.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Tatko Łukasz

Post autor: Tatko Łukasz »

A nie prościej byłoby przypiąć sobie identyfikator z własnym nickiem? Do kupienia w każdym sklepie z artykułami biurowymi. Z tą konkretną godziną to może być problem, bo przecież nie każdy w danym momencie może mieć czas i możliwości. Ja to widzę tak, że jak juz kilka 2 lub 3 osoby poznają się po nickach i będą "snuć" :-D sie razem to wczesniej czy póĽniej ta grupa się powiększy, a potem to juz będzie z górki.
dary1
Posty: 263
Rejestracja: 05 gru 2004, 21:42
19
Lokalizacja: WoÂłkowyja

Post autor: dary1 »

Czy to będzie koszulka, czapeczka czy identyfikator nie ma znaczenia ważne by można było się rozpoznać. Myśle że ustalenie miejsca oraz godziny spotkania też nie jest złym pomysłem.
Bolas zaproponuj godzinę i miejsce, kto da radę to się stawi :) , a reszta będzie się szukać po nickach. Może umówimy się na którymś pokazie formowania :?:
Pozdrawiam i czekam na spotkanie.

P.S. Może ktoś z wybierających się na wystawę ma do odsprzedania sadzonkę klonu palmowego czerwonolistnego, byłbym chętny.
Darek Rychlicki
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

No to rozmawiałem z Włodkiem i powiedział ze nawet codziennie w jakis przerwach bedziemy mogli zajac pomieszczenie na zamku i pogadac sobie walnie przedstawic sie i takie tam to co ustalimy.

Moze macie jakies tematy ktore chcielibyscie poruszyc???

pozdrowionka.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Najpierw zobaczmy kto w jaki dzien przybedzie.... potem bedziemy decydowac o spotkaniach.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Hmmm widze ze ze spotkania nici i nawet to ze Włodek zgodził sie zeby zorganizowac codziennie spotkanie z wiadomych przyczyn i jedno takie bardziej rozwiniete w sobote ale pytanie po co?? Zadnych problemow nie macie niczego do omowienia. Czasem az sie nic nie chce robic.
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

Nie ma co się obrażać :wink:
Możliwe, że natenczas mało kto wie kiedy i czy będzie :-| .
Wydaje mi się, że lepiej coś obiecywać, jeśli jest się juz prawie pewnym swego. Ile to już przeżyło się takich spotkań, np. klasowych, na które tylko garstka z zadeklarowanych przybyła :?
Do wystawy jeszcze 3 tygodnie. Przypuszczam, że dopiero w ostatnim najwięcej się wyjaśni.
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Obrazac sie bron Boze! Ja jestem zły nie obrazony :D
Pytanie czy nie bedzie za pozno. Ja sie nie pytam kto przyjedzie tylko co proponuja za tematy do omowienia. Ale nic obiło sie echem. Wiec moze nasze spotkanie moze zakonczy sie juz na poczatku tyle ze kto przyjdzie to zobaczy kilku ludzi ktorzy beda miec odwage na ujawnienie sie.

Trudno.
dary1
Posty: 263
Rejestracja: 05 gru 2004, 21:42
19
Lokalizacja: WoÂłkowyja

Post autor: dary1 »

Może porozmawiamy o sposobach drutownia. Myśle że to interesujący temat i osoby doświadczone mogły by się podzielić swoją wiedzą. Prawdę powiedziawszy mnie interesuja wszelkie informacje, ponieważ bonsai na poważnie interesuje się od roku i moje doświadczenie jest mierne. Niestety nie mogę uczestniczyć w żadnych warsztatach z powodu odległości do "najbliższego centrum bonsai". Od wystawy w Książu oczekuję nie tylko doznań estetycznych, ale uzyskanie konkretnej wiedzy. Szkoda, że nie mieszkam bliżej Wrocławia. :hmmm:
Darek Rychlicki
Awatar użytkownika
ar2r
Posty: 318
Rejestracja: 19 lip 2004, 21:00
19
Imie i nazwisko: Artur J.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ar2r »

Bolas nie denerwuj się. Ja na twoim miejscu to bym się cieszył. W porównaniu z innymi forami to tu chyba dostałeś najwięcej odpowiedzi. Ja chętnie spotkałbym się z ludĽmi z forum ale nie mam jeszcze sprecyzowanego terminu przyjazdu. Będę tylko jeden dzień i chcialbym go dobrze wykorzystać. Jeżeli chodzi o temat spoktania to myślę , że dobry byłby: sposób pozykiwania materiału na bonsai. W końcu każdy musi od tego zacząć.
Artur
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

Na nerwy też szkoda energii :mrgreen: ...chyba powinieneś to wiedzieć, skoro trenujesz co trenujesz :wink:
Ja jeszcze nie próbowałem pracy na martwym drewnie (nie licząc małych jinów), a przyznam, że ten temat mnie bardzo interesuje i chciałbym nauczyć się tej sztuki, więc to jest moja propozycja :wink:
...poza tym jestem otwarty na wszystko co jest związane ze sztuką bonsai, byleby tylko poszerzyć moją wiedzę i umiejętności.
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Hmmm

Dary: Ja do wrocka mam 200km jakos daje rady. (Poróbuj znaleĽć kogos z twoimi zainteresowaniami obok siebie jesli nie masz mozliwosci jechac daleko. Napisz do Włodka do Polskiego Klubu Bonsai z zapytaniem czy w nie maja kogos w twoim zasiegu kto chetnie spotka sie z toba i podzieli wiedza)

Adam: Dzieki za uspokojenie. Ale jak sie ludzi troszke opierniczy to widac postepy!



I juz mamy kilka tematów.
1. "Praca na martwym drewnie" - dobre mozna o podstawach troszke pogadac ale szezej trzeba by było objasniac na przykładach i warsztatach specjalistycznych - zobaczymy co sie da zorganizowac
2. "Drutowanie -techniki" - szeroko o tym w ksiazkach ale racja nie zawsze wszystko wiadomo dla ludzi ktorzy nie widzieli tego na warsztatach z bliska lub jesli ktos nie wytknał im palcem błędów.
3. "Pozyskiwanie materiału" - jesli rozumie temat YAMADORI bedzie <font color="#FF0000">napewno //ort</font> poruszony. Ale.... sami zobaczycie.

Dzieki prosze o wiecej.
ODPOWIEDZ