ÅšwiÄ…teczna zagadka.

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
Dziadek

ÅšwiÄ…teczna zagadka.

Post autor: Dziadek »

Jest krzewem zimozielonym(ten na zdjęciu),kwiaty niebieskie,chociaż niektóre odmiany zrzucają liście jesienią.Ma dwie nazwy w języku polskim zaczynające się na literę "P".Dla poprawienia humorów po ostatnich ekscesach pokazuję również pięknie kwitnące krokusy.
Dziadek
Załączniki
2.jpg
2.jpg (55.49 KiB) Przejrzano 3826 razy
1.jpg
1.jpg (56.98 KiB) Przejrzano 3826 razy
Krokusy.jpg
Krokusy.jpg (58.34 KiB) Przejrzano 3826 razy
Awatar użytkownika
fater
Posty: 163
Rejestracja: 13 lis 2004, 11:07
19
Imie i nazwisko: Roman S.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Post autor: fater »

Cześć Roman!
Nikt jakoś nie odpowiada na zadane przez Ciebie pytanie. A więc nie pozostaje Ci nic innego jak samemu na nie odpowiedzieć. Mnie bardzo interesuje nazwa tej rośliny, ponieważ mam to samo, lub coś bardzo podobnego w doniczce. Roślina ta kwitnie przez całe lato na niebiesko, a kwiaty ma drobniutkie skupione w półkoliste baldachy. Pod koniec kwitnienia wydzielają bardzo klejący sok i opadając, kleja się do wszystkiego jak diabli. :-D W doniczce urosła mi na długość ok. 80 cm i troszkę zdziczała, oraz zaczęła obsychać. Skróciłem ją drastycznie i przesadziłem do płaskiego pojemniczka. Zobaczymy co z tego wyniknie :)
Pozdrawiam
Roman
Dziadek

Post autor: Dziadek »

Witam :-D
Roślina na zdjęciu to Prusznik chociaż spotkałem się również z nazwą Puzyrnik (Ceanothus thyrsiflorus).W Polsce mało znana chociaż zaczęły ją ostatnio rozmnażać niektóre szkółki.Jest krzewem zimozielonym z bardzo małymi liśćmi i daje w ciągu roku 50 cm.przyrosty(sporo),niestety bardzo wrażliwa na mróz.Tworzy regularny krzew w kształcie półkuli.Czy nadaje się na bonsai trudno stwierdzić,przyrosty są proste.Na miotłę z pewnością tak co do innych stylów :?: .
Roman
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

Rośnie podobnie jak irga, a skoro ona sie nadaje... :wink:
Dziadek

Post autor: Dziadek »

Adamie muszę się z Tobą nie zgodzić .Prusznik nie rośnie jak żadna odmiana irgi.
Roman
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

Nie będę sie spierał :-D ...opisuje tylko co widze na Twoich zdjęciach :wink:
ODPOWIEDZ