No to może się przedstawimy...

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
Awatar użytkownika
mapet
Posty: 5
Rejestracja: 18 wrz 2006, 15:38
17
Lokalizacja: Ursus

Post autor: mapet »

Witam.
Jestem Adam.
Wiek 31.
Interesuję sie kulturystyką, fitnes i oczywiście bonsai.
Miałem już parę drzewek ale raczej same porażki. Być może z braku fachowych porad. Dlatego cieszę się że znalazłem to forum.



I pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
reizer
Posty: 33
Rejestracja: 19 wrz 2006, 19:39
17
Lokalizacja: Albigowa

Post autor: reizer »

Czesc! Jestem Karol, moj nick jest moim nazwiskiem. Mieszkam w malej miejscowosci kolo Rzeszowa. Interesuje sie informatyka i hodowla roslin egzotycznych, od niedawna zainteresowalem sie bonsai i staram sie dowiedziec o tej sztuce jak najwiecej zanim zaczne formowac swoje pierwsze drzewko.
Pozdrawiam!
Karol
balli

Post autor: balli »

Cześć !
Nazywam się Marcin Kawa. Mam 20 lat. Interesuję się .... no właśnie, czym to ja się właściwie interesuje :]
Słucham baaaardzo dużo różnej muzyki poczawszy od klasyki przez pop muzykę folkową ( ukraińska, łemkowska, wschodu, afrykańska itd )rock do black metalu :) Studiuję ( elektronika i telekomunikacja ). Ostatnio w grę wchodzi bonsai ale jak narazie tylko czytam ( duzo czytam ). Rok temu zakupiłem fikusika, którego na dniach postaram sie przedstawic i będę wdzieczny za porady co do formowania. Noo ale to jeszcze nie pora i miejsce na to. Dzisiaj fotki porobie to wrzucę posta :)
Aaaa chciałem powiedziec ze świetne forum pełne chętny do . ludzi :)
Pozdrowienia dla wszystkich
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
17
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

No trochę póĽno, ale kiedyś trzeba...
Wita Was Damian Skiba. Wiek widać obok. Mieszkam w Siemianowicach, a w Katowicach pracuję. Od niedawna - jakieś pół roku - zainteresowałem się bonsai i wciąga mnie to hobby coraz bardziej. Głównym moim hobby jeszcze do niedawna było jednak RPG (tradycyjne gry fabularne a nie komputer), ostatnio zaniedbane lecz wracam do niego zawsze po każdej przerwie.
Wkrótce może, jakąś swoją fotkę wrzucę - a jeszcze póĽniej może któregoś krzaczura, jeśli odwagi mi starczy. No i zobowiązuję się do pojawienia się na spotkaniach w Katowicach.
Wszystkich pozdrawiam.
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
justyna

Post autor: justyna »

witam wszystkich jeste tu dopiero od niedawna, zresztą moja przygoda z bonzai tez jest dopiero świerza, sztuka ta fascynuje mnie od lat. czas już rozpocząc zdobywać jakieś doświadczenia. dzieki wam mam taką możliwość wielkie dzieki.
Tak pozatem jeste studentką 3 roku inżynierii środowiska na politechnice opolskiej i interesuje mnie wszystko co udało sie stworzyć mattce naturze.
Katharsis

Post autor: Katharsis »

Witam wszystkich miłośników i nie miłośników sztuki BONSAI
Mam na imię Darek.


Powodem dla którego tu jestem to początek mojej obsesji na punkcie BONSAI. Jak narazie to czekam na wykiełkowanie 2 wybranych przezemnie roślinek tj. Pinus Thunbergii i Olea Europea...
Myślę, że to początek "plantacji" którą chce stworzyć hodując różnorakie gatunki i odmiany BONSAI i sądzę, że Wy mi w tym pomożecie
Wzamian mogę się podzielić wiedzą na temat GASTRONOMI, GRAFIKI oraz WIERTNICTWA DOŁOWEGO (kopalnia)

Pozdrawiam wszystkich !
Awatar użytkownika
Kiyo
Posty: 8
Rejestracja: 02 sty 2007, 15:28
17
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Kiyo »

Witam wszystkich :) Mam na imię Kasia, trafiłam na forum raczej z wiadomego powodu 8) Chcę pogłębić moją narazie dość skromną wiedzę na temat bonsai. Oprócz bonsai interesuję się jeĽdziectwem, kynologią, fotografią, Japonią, www, ... dość sporo tego jest. W domku mam grubosza, trochę zaniedbanego, ale mam zamiar zrobić z niego coś ładnego. Oprócz tego mam do dyspozycji ficusy benjaminy, mirt, bukszpan, brzozę, wszystkie w 'normalnej' formie, tzn. nigdy nie były przeznaczone na bonsai, jednak mogę coś z nich odciąć i zrobić ;) W lesie pełno buków... No to by było narazie na tyle ;)

Pozdrawiam, Kasia.
Pozdrawiam, Kasia.
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Wkońcu po tak długim czasie ktoś z nowych forumowiczów raczył się przedstawić.
:brawo: :brawo: brawo za odwagę :brawo: :brawo: bo większość się boi albo wstydzi napisać coś o sobie :wink:
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Ulbryzys

Post autor: Ulbryzys »

No to będę następny :wink: Coś o sobie: Adam, 23 lata, Polak 8) Zainteresowania: media, seks :wink: , MMA (miszane style walk) a dokładniej organizacja PRIDE FC, i jeszcze kilka, ale te przede wszystkim. Na forum trafiłem szukając czegoś o bonsai, już jakiś czas temu, ale dopiero dziś postanowaiłem się zarejestrować. I powiem szczerze, że do tej pory słysząc słowo bonsai miałem przed oczami coś takiego:

Obrazek

a dokładniej - japonskie mini drzewko, dostępne w Polsce dla pasjonatów lub wybranców :-P

Dopiero niedawno dowiedziałem się, że może to być większosć gatunków występujących w naszym kraju( po odpowiedniej, długotrwałej pielęgnacji rzecz jasna).

Postanowiłem zajać się jednym drzewkiem. Początkowo chciałem zakupić coś na allegro. Jednak znalazłem na Waszym forum temat dotyczący takiego zakupu przez któregoś z userów, który skrytykowaliście. A co najlepsze - to ten sam sprzedawca u którego maiłem zamiar kupić drzewko. Chodziło o jałowiec chiński. Jak się pewnie domyslacie zrezygnowałem, ale w zamian za to jutro wybieram się do pobliskiej szkółki leśnej. Zależy mi na drzewku, które ma jak najmniejsze igły(wolałbym iglaste, choć liściaste też będzie mi odpowiadać pod warunkiem, iż listki będą naprawdę małe) i nie będzie mu szkodziło przebywanie w budynku(choć to też nie konieczność). Poza tym musi to byc gatunek, z którym taki laik jak ja, po przestudiowaniu info z netu i jakiegoś poradnika poradzi sobie, zamiast je uśmiercić. I miło by było gdyby dało się je efektownie ukształtować tj. "powyginać" :wink: .


Trochę się rozpisałem, w każdym bądĽ razie, witam forumowiczów :wink:
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Witamy nowego pasjonata bonsai i "fightera":))Ja karate i box cwicze.

Ps.Zeby nie robić off topa,by się modzi nie denerwowali,wysle Ci na Pw odpowiedĽ z kilkoma poprawkami :wink:
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Awatar użytkownika
Stojek
Posty: 17
Rejestracja: 04 lut 2007, 10:30
17
Lokalizacja: TarnĂłw

Post autor: Stojek »

Witam :wink: ,
Nazywam sie Barbara Stojek, mam 20 lat, zamieszkuje okolice Tarnowa. Można powiedzieć, że zasilam szeregi bezrobotnych (pracuje na 1/5 etatu :nie_powiem: w pobliskiej gminie). Interesuje mnie muzyka (wszystko prócz hip-hopu, rapu i techna), film (horror, thiller, dokument), no i roslinki (w pokoju mam 34 roslinki :wink: ). Ponadto uwielbiam GÓRY. Obozy wedrowne :jupi: mmmm miodzio.
Bonsai zainteresowałam sie jakies 3-4 miesiace temu, z gazety. Fotografie wywarły na mnie wrazenie, no i... tez chciałam! Wykopałam z ogródka świerka (takiego chudziutkiego żeby nie "zepsuć") i tak sobie go mam \:D/ . Wkrótce zakupiłam ficusa benjamina i zamierzam uczyc sie na nim. Do tej pory nie wiele mogłam zrobić. W przyszłości chciałabym doczekac sie pieknych bonsai...
Oto w ciszy spada gwiazda,
Przez miliony swietlnych lat...

Pozdrawiam,
Stojek
Izabela.G.

Post autor: Izabela.G. »

Witam,
mam na imię Iza, mieszkam w Leszczynach niedaleko Rybnika na Śląsku. Obecnie kończę studia na Politechnice Śląskiej no i przygotowuję się do obrony pracy inż. Zaczęłam się interesować bonsai całkiem niedawno, dotychczas hodowałam tylko fiołki alpejskie na parapecie :-) Nie jest sztuką wyhodować fiołka, za to bonsai wymaga wiele cierpliwości. Marzy mi się drzewko, którego zdjęć widziałam wiele, które jest dziełem sztuki, dlatego zainteresowałam się tą niezwykłą sztuką jaką jest bonsai.
Obecnie jestem na etapie czytania, czytania i jeszcze raz czytania, chce się jak najwięcej dowiedzieć o tej sztuce, aby póĽniej móc zrobić własne drzewko.
Rozglądam nad rośliną nad którą mogłabym pracować i się uczyć. Marzy mi się azalia, czas pokaże co to będzie :-)

Byłabym wdzięczna za każdą radę :-)

Pozdrawiam serdecznie
Iza
Awatar użytkownika
Kojot
Posty: 97
Rejestracja: 21 mar 2007, 17:16
17
Lokalizacja: JastrzĂŞbie ZdrĂłj

Post autor: Kojot »

Witam nazywma się Mateusz Zamęcki jestem z jastrzębia Zdroju interesuje się grafiką komputerową muzką rpg etc. no i oczywiscie bozai bo bym tu nie pisał. Posiadam ligustra chińskiego od 5 marca i jeszcze zyje mam nadzieje ze to nie bedzie że nie umrzebo jak ktoś na jakimś forum bosai powiedział "każdy ma na swoim koncie nieboszczyka"

witam i pozdrawaim i mam nadzieje ze na następnych warsztatch sie spotkamy...
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
17
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

Witam rpg-owca być może MG.
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Kolego Kojot,

ten temat powstal do przedstawiania sie a nie do pisania szyfrow. Zobacz co inni pisza i zmien swoj post lub napisz nowy. Stary zostanie za dzien skasowany, dziekuje.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
bamae
Posty: 41
Rejestracja: 24 mar 2007, 18:03
17

Post autor: bamae »

witam Was

zainteresowałam się bonsai pól roku temu widząc dwa drzewka u koleżanki - teraz już wiem ze raczej one mało przypominały prawdziwe bonsai odkąd weszłam na to forum

jestem cierpliwa, wiec mam nadzieję ze się sprawdze w tej sztuce
na pierwszy ogien wystawię ficusa i bedę na nim uczyć się formowania

moze mi dzieci przy tym pomoga jak od czasu do czasu na niego wpadną :):):)

mam tez na balkonie od dwóch lat azalię, ale jakaś taka mizrena - moze i ją wezmę w obroty ( a moze nie każdy gatunek się nadaje?)

w każdym razie - licze na . z waszej strony :)
Gomezik
Posty: 32
Rejestracja: 29 sty 2007, 21:20
17

Post autor: Gomezik »

Ja mam na imię Ania i mam 11 lat. Sztuką bonsai intresuję się od nie dawna, ale od roku albo dwóch chciałam mieć bonsai... Teraż mam dwa i eksperymentuje z trzecim :hmmm: ... Trzecie "drzewko" to nasiona jabłoni... Bardzo chętnie posłucham rad i informacji. Moje hobby to jazda konna, zbieranie znaczków no i opieka nad bonsai. Interesuję się zwierzętami i bonsai :-) :-) :-)
Szukaj, a znajdziesz...
Ania
Black Eryk
Posty: 6
Rejestracja: 27 mar 2007, 10:12
17
Lokalizacja: JastrzĂŞbie ZdrĂłj

Post autor: Black Eryk »

Witam jestem Krystian, mieszkam w Jastrzębiu. Jestem informatykiem-programistą, a z zainteresowań to tak trochę terrarystyki, motoryzacji, uwielbiam wyjazdy w góry. Od kilku miesięcy choruje na drzewko(a) bonsai, ale z tego co zauważyłem nie wszystkie nadają sie do wnętrz. Dlatego zanim podejmę się takiego wyzwania, chciałbym zasięgnąć jak najwięcej informacji i mam nadzieję że mi w tym pomożecie, tak żebym i jak kiedyś mógł doradzać innym.
Pozdrawiam
Krystian
Awatar użytkownika
Lukasz
Posty: 15
Rejestracja: 12 kwie 2007, 10:45
16
Imie i nazwisko: Lukasz L
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Pionki

Post autor: Lukasz »

Witam wszystkich mam na imie Lukasz jestem z Pionek województwo Mazowieckie
Sztuka bonsai interesuje sie od pól roku :-)
Pozdrawiam wszystkich
:-)
Lukki_PL
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:59
16
Lokalizacja: CzĂŞstochowa

Post autor: Lukki_PL »

Witam Forumowiczów!

Dziś zarejestrowałem się na tym forum, więc wypada się przedstawić. Jestem z Częstochowy, rocznik 87 :). Studiuję wychowanie fizyczne. Interesuję się sportem, zarówno jako kibic, a także pod kątem treningu i fizjologii. Poza tym czas lubię spędzać przy muzyce (głównie elektroniczna - w różnych odmianach), interesują mnie podróże. Przez cztery lata trenowałem kolarstwo, a dzięki częstym startom mogłem odwiedzić wiele miast w całej Polsce (i nie tylko). Uwielbiam góry i jak tylko fundusze pozwalają, często gdzieś jeżdżę. W zeszłym roku udało mi się ze znajomymi zaliczyć kilka świetnych wędrówek po Tatrach i Słowackim Raju - polecam :). Sympatią darzę również puzzle, które w wolnym czasie układam, co sprawia mi niemałą satysfakcję. Ponadto jest jeszcze kilka rzeczy, które mnie mniej lub bardziej interesują, ale nie ma co się teraz nad wszystkimi rozwodzić.
Natomiast jeśli chodzi o bonsai, to zainteresowałem się tą sztuką jakieś 3 lata temu, kiedy to w domowej biblioteczce znalazłem książkę Andrzeja Płochockiego. Pomyślałem, że to świetna rzecz i że chciałbym spróbować wyhodować takie drzewka. Jak na razie, nie ma się czym chwalić, ale wszystko zmierza w dobrym kierunku :). Powoli, powoli rozszerzam swoją wiedzę dotyczącą bonsai, a przeglądając forum sądzę, że ta wiedza jeszcze się poszerzy. To tyle na wstępie... :)
Pozdrawiam!
ÂŁukasz Korzeniewski
ODPOWIEDZ