No to może się przedstawimy...

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
Awatar użytkownika
Tom3k93
Posty: 25
Rejestracja: 21 wrz 2008, 13:57
15
Imie i nazwisko: Tomasz
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Tom3k93 »

Witam

Nazywam się Tomek, jestem z Krakowa.
Bonsai interesuje się od około 5-6 lat. Miałem w przeszłości kilka drzewek ale byłem początkującym i większość umarło
Został mi jeden modrzew europejski pobrany ze stanu naturalnego. Jest on najstarszym prowadzonym jako bonsai (styl literacki) moim drzewkiem.
Oczywiście od 3 lat posiadam drugiego modrzewia. Przebywa dalej w gruncie. Mam także jałowca kupionego w OBI, sosenkę z nad Bałtyku ,
tegorocznie wykopaną brzózke, oraz także tegorocznie wykopanego klona. Oprócz bonsai interesuję się fotografią, grafiką komputerową oraz gram na gitarze.
"Bonsai jest sztuką nieskończoną..."


Pozdrawiam Tomasz Rosa
Awatar użytkownika
MartaM
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2008, 12:51
15
Imie i nazwisko: Marta M
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: MartaM »

Witajcie,

Mam na imię Marta, jestem z Trzebini, woj małopolskie, mam 25 lat.
Sztuką bonsai tak na prawdę interesuję sie od kilku miesięcy, kiedy to kupiłam Ligustra chińskiego, bo taki był zmarniały, a ja poczułam, że muszę się nim zaopiekować. ;-) I tak teraz sobie trwamy razem i jest nam całkiem przyjemnie. :-) Tydzień temu dostałam moje drugie drzewko, Karmonę drobnolistną, którą próbuję teraz utrzymać w dobrej kondycji przy aklimayzacji, co nie jest wcale proste, bo to dość kapryśne drzewko. Dzięki tym moim roślinkom mogę się odprężyć, zrelaksować i wyciszyć po ciężkim dniu w pracy... niesamowite. :-)
Poza sztuką bonsai moją wielką pasją i miłością, odkąd pamiętam, są wędrówki górskie.

Pozdrawiam serdecznie.
"Drzewo jest mocą, która powoli pnie się ku Niebu".
- Antoine de Saint-Exupery
grzesk1985
Posty: 19
Rejestracja: 03 lis 2008, 08:13
15
Imie i nazwisko: Grzegorz K
Województwo: wielkopolskie

Post autor: grzesk1985 »

Witam
Mam na imię Grzegorz, jestem z Konina, mam 23 lata. Bonsai od długiego czasu podziwiam, od niedawna, na prawdę się tą sztuką zainteresowałem. Posiadam Ligustra chińskiego i na dzień dzisiejszy mój cel to tak się nim opiekować aby dożył wiosny. :)

Pozdrawiam
penti
Posty: 30
Rejestracja: 27 mar 2008, 08:39
16

Post autor: penti »

cześć mam na imię andżela, jestem ze słupska.pracuje na codzień w banku a w wolnych chwilach zajmuję się moimi dwoma pasjami: nordic walkingiem oraz moim drzewkiem bonsai. mojego "bonziego" mam dokładnie od 22 marca tego roku i jestem do niego bardzo przywiązana:)
Fuinorn
Posty: 5
Rejestracja: 02 lis 2008, 09:44
15
Imie i nazwisko: Pawel Kozuch
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Post autor: Fuinorn »

Mam na imię Paweł jestem maturzystą i przede mną również egzamin zawodowy:/ Moje pasje to: Krav Maga, biała broń i moje biedne bonsai :( Mam je od prawie roku, lecz od miesiąca zaczęło chorować i dzieje się z nim coś złego :(
Razor
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2008, 17:06
15
Imie i nazwisko: Jacek Wakuluk
Województwo: podlaskie

Post autor: Razor »

Hehe, i na mnie pora :P Nazywam się Jacek Wakuluk i mieszkam w okolicach Siemiatycz. Bonsai interesuję się już niecałe 3 latka i mnie wkręca coraz bardziej. A poza bonsai to lubię wędkowanie, trochę rysuję choppery a poza tym to uwielbiam psy. Mam nadzieję, że będzie się Nam wszystkim miło pisało. Pozdrawiam - Jacek.
Awatar użytkownika
Paulus
Posty: 5
Rejestracja: 27 sty 2009, 14:32
15
Imie i nazwisko: Pawel Kusinsky
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Paulus »

Witam SPOŁECZNOŚĆ

Mam na imię Paweł. Mieszkam w Kielcach. Pasjonuje sie fotografią i uprawą roślin (mam działkę na terenie ROD). Czasem zaglądam na siłownię. Od stycznia zaczynam swoja przygodę z bonsai.
Pozdrawiam i życzę sukcesów w sztuce bonsai.

Paweł Kusinsky.
Załączniki
Paulus s.jpg
Paulus s.jpg (72.35 KiB) Przejrzano 13220 razy
sylvestri
Posty: 7
Rejestracja: 06 maja 2009, 20:02
14
Imie i nazwisko: sylwester s.
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radom

Post autor: sylvestri »

cze
Mam na imię Sylwek. Mieszkam w Radomiu. Kolekcjonuję drzewka od dwóch lat - głownie yamadori, ale interesuję się bonsai i kulturą japońską troszkę dłużej :yes:
Poza tym jestem malarzem, jeśli ktoś chce zobaczyć moje prace to zapraszam na moją stronę: wwww.sulimaart.netgaleria.pl
Do swojej twórczości przemycam klimaty wschodu - głównie Japonii...

ps.jeśli ktoś z Radomia interesuje się bonsai to czekam na kontakt.
Załączniki
bon7.jpg
bon7.jpg (85.38 KiB) Przejrzano 13113 razy
Awatar użytkownika
Avalontic
Posty: 5
Rejestracja: 09 sie 2009, 22:29
14
Imie i nazwisko: Krzysztof S.
Województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Avalontic »

WITAM

Nazywam się Krzysztof i mam 21 lat. Sztuką bonsai interesuje się ze względu na jej wjątkowosc:) Jako, że hodowla roślin sprawia mi przyjemnośc a kultura japońska przywraca mój wewnętrzny spokój bonsai stało się magazynem tych dwóc dobroczynnych dla mnie zjawisk:) Jestem z zamiłowania architektem wnętrz i ogrodu. Szczególnie podoba mi się styl orientalny...

Swoje pierwsze bonsai (wiąz drobnolistny) kupiłem w kwiaciarni:) Szybko jednak zapragnąłem stworzyc swoje drzewko, gdyż czuję, że wiąz należy jednak do kogoś innego:) A że w mojej miejscowości pełno jest lasów, nie musiałem szukac daleko... Obecnie jestem jestem szcześliwym właścicielem także 2 kosodrzewiów, które planuję prowadzic w kaskadzie:) W niedalekiej przyszłosci planuje rozszerzyc hodowlę o kilka liściastych (już wypatrzonych) gatunków:)

To tyle
Pozdrawiam wszystkich ciepło!
Drzewo nie smagane wichrem rzadko kiedy wyrasta silne i zdrowe.
— Seneka Młodszy
Loongi
Posty: 119
Rejestracja: 30 lip 2009, 21:21
14
Imie i nazwisko: Sebastian
Województwo: mazowieckie

Post autor: Loongi »

siemanko
mam na imie Sebastian, mam 16 lat. Bonsai zainteresowalem sie sie okolo 2008 roku.

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2014, 23:37 przez Loongi, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Sebastian
Awatar użytkownika
Herpestes
Posty: 85
Rejestracja: 03 sie 2009, 09:40
14
Imie i nazwisko: Leszek Gramacki
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Stare Juchy
Kontakt:

Post autor: Herpestes »

Witam.
Nazywam się Leszek Gramacki mam 31 lat. Sztuką bonsai zainteresowałem się jakieś 5-6 lat temu.Zanim dowiedziałem się o istnieniu bonsai,fascynowała mnie i nadal bardzo fascynuje przyroda ożywiona jak i nie ożywiona.Poza tym interesuje się astronomią i samolotami.
Życzę wszystkim żebyście czerpali jak najwięcej radości z tak wspaniałej sztuki jaką jest tworzenie bonsai.
Powodzenia i dużo cierpliwości.
http://leszekgramacki.blogspot.com/
maciekP
Posty: 8
Rejestracja: 07 maja 2009, 21:44
14
Imie i nazwisko: maciekP
Województwo: dolnośląskie

Post autor: maciekP »

Witam jestem Maciek pochodze z Glogowa. Jesli chodzi o bonsai to zafascynowany jestem juz od 2000r. Długi czas była to tylko fascynacja poprzez filmy zdjęcia itd. w tym roku poraz pierwszy postanowilem uczestniczyć w warsztatach w Akademi Bonsai u Pana Włodzimierza Pietraszko. po kilku warsztatach wiem ,że na pewno chce sie tym zajmować. Pozdro.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witajcie chlopaki! Zyczymy milego pobytu na forum :wink:
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
SirDejw
Posty: 30
Rejestracja: 08 gru 2009, 20:59
14
Imie i nazwisko: Dawid Markiewicz
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: SirDejw »

Witam

Mieszkam w Zabrzu, jakiś kilometr od autostrady A4; często bywam też w okolicach Milicza i Sułowa (pięknie tam jest). Kształtowaniem w szerokim znaczeniu tego słowa zajmuję się od 2007 roku. Zaczynałem oczywiście od fikusów, chciałem zrobić coś z avocado :), Obecnie mam kilka fikusów Carmonkę, Podokarpa, Klony Palmowe, bukszpany, Hebe, jodełkę i kilka innych roślin. Mam świadomość swojej niewiedzy i że jeszcze długa droga do tego żeby którąś roślinką móc się pochwalić, ale mam sporo zapału i pół hektara ogrodu wiec może coś z tego będzie,

Od marca 2009 udzielam się też na forum przyjaciół, czytałem kilka publikacji; oba źródła sporo mi dały. Bardzo chciałbym odwiedzić akademie we Wrocławiu i przyjść na jakieś spotkanie Śląskiej grupy.

A no i jeszcze jestem studentem, rocznik 1988 :P

Pozdrawiam,
Dawid Markiewicz
http://mgz-dejw.blogspot.com
Awatar użytkownika
bubinek
Posty: 117
Rejestracja: 19 wrz 2007, 12:57
16
Imie i nazwisko: Kacper B.
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Leszno

Post autor: bubinek »

Witam!

Już dość długo uczestniczę w życiu tego forum, ale jakoś tu nie zajrzałem wcześniej.
Mam na imię Kacper, mieszkam w Lesznie (ok 70 km od Poznania). Sztuka bonsai fascynuje mnie już długo, ale dopiero jakieś 2 lata temu stwierdziłem, że spróbuję się tym zająć. Wtedy kupiłem jałowca i próbowałem coś z niego zrobić, ale wyszedł mi (jak to koledzy stwierdzili) copper juniperius viewtopic.php?f=12&t=4700&p=36657#p36657. Drzewko niestety nie przeżyło mojego zapału do nawijania drutu i odpuściłem sobie trochę, ale potem dostałem fikusa beniamina i one trzymają się dobrze.

Studiuję elektrotechnikę z informatyką techniczną (może stąd moje zamiłowanie do miedzianego drutu :P ).
Interesuję się muzyką (gram na gitarze i śpiewam), fotografią (próbuję zbierać na lustrzankę) oraz oczywiście bonsai.

Jeżeli ktoś jest z moich okolic i chciałby się spotkać i pogadać o bonsai to proszę o kontakt na PW lub maila (cacp@o2.pl).

Pozdrawiam!
Kacper
..::BuBu::..
olokulisza
Posty: 8
Rejestracja: 05 mar 2010, 13:26
14
Imie i nazwisko: Olo K
Województwo: podkarpackie

Post autor: olokulisza »

Witam! Jestem Olek, od 29 lat chodzę po tym świecie. Mieszkam w niewielkiej miejscowości 50km od Rzeszowa. Moją pasją jest informatyka, którą w końcu zamieniłem na pensję. Od kilku miesięcy interesuję się bonsai (zaraził mnie tym kolega z którym pracuję), od tygodnia jestem posiadaczem pierwszego drzewka. Z formowaniem roślin (tyle że trochę większych) miałem do czynienia kilka lat temu ale sytuacja życiowa zmusiła mnie do przeprowadzki więc porzuciłem swoje rozpoczęte i nie dokończone dzieło.
Nana
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2010, 22:13
13
Imie i nazwisko: Bozenka K
Województwo: pomorskie

Post autor: Nana »

Witam :bukiet:
Drzewka Bonsai podobały mi się od zawsze, te ich przepiękne kształty robią wrażenie . Ja bardzo lubię asymetrię więc taka forma bardzo mi odpowiada. Mam nadzieje , że na tym Forum dokształcę swoje umiejętności bo jest tu dużo fajnych ludzi znających się na sztuce Bonsai
Pozdrawiam Nana :jupi:
szpilka170
Posty: 5
Rejestracja: 02 mar 2010, 15:00
14
Imie i nazwisko: Jolanta Leszko
Województwo: wielkopolskie

Post autor: szpilka170 »

Witam mam na imię Jola liczę sobie 41 wiosen z zawodu i z zamiłowania jestem ogrodnikiem czyli zielono mam w układzie krwionośnym :) . Formowaniem roślin interesuję się od
dawna mam parę okazów samodzielnie ukształtowanych niwaki w ogrodzie . Bonsai to dla mnie nowe doświadczenie :shock: ale starczy sił i czasu . Na forum trafiłam niedawno
jestem pełna podziwu dla długo jak i niedawno aktywnych wiele porad i pomysłów :-) Pozdrawiam wszystkich i życzę zadowolenia z opieki nad roślinami .

Na załączonej fotce to sem ja + mój żywopłot z sosny zwyczajnej
Załączniki
to sem ja
to sem ja
ja.jpg (34.14 KiB) Przejrzano 12769 razy
Awatar użytkownika
Ćwirek
Posty: 2
Rejestracja: 03 lut 2011, 10:33
13
Imie i nazwisko: Marek S.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Ćwirek »

Witam
Marek z Rudy Śląskiej 31lat. Posiadam wiąza oczywiście z marketu narazi żyje i miewa się dobrze. Dodatkowo moją pasją jest motoryzacja a bardziej motory i lubię sobie pogrzebać w garażu oraz komputery.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Noriko
Posty: 3
Rejestracja: 12 kwie 2011, 22:17
12
Imie i nazwisko: Ewa
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Otwock

Post autor: Noriko »

A ja witam ponownie po laaaatach ;)
Po rozmaitych perturbacjach życiowych wracam na łono forum oraz bonsai ;)
Co o mnie - można z pewnymi zmianami przeczytać kilka stron wstecz
Pozdrawiam tych których znam i nie znam

Chowa!

Ewa ( Noriko - kiedyś i obecnie )
CHOWA

Ewa

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000458177857
ODPOWIEDZ