No to może się przedstawimy...

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
Olav Zerrickh

Post autor: Olav Zerrickh »

Witam :]

Nazywam się Adam i jestem z Torunia :]

Mam na chwile obecną 21lat i studiuje na pierwszym roku informatyki :]

Od kiedy dokladnie interesuje się bonsai nie jestem w stanie powiedziec, bo sam nie wiem, kiedy zaczelo mnie to wciagac?? Za to moge powiedziec ze pierwsze drzewko mam od wczoraj :]

Poza drzewkami uwielbiam łazić po górach, lubie zwierzaki - zawsze ich u mnie pelno interesuje sie akwarystyką (wiec szkole cierpliwosci juz przechodzilem) - aktualnie planuje zbiornik rafowy 588 litrow, uwielbiam szybkie samochody i motocykle, interesuję się jeszcze bronią białą oraz sztuką zdobienia ciała tatuazami - sam mam jeden, nastepne w planach :]

Oki - nie zanudam was - idę meczyc pytaniami do innych dzialow :]



Pozdrawiam wszystkich forumowiczow serdecznie :D
Felix

Post autor: Felix »

Witajcie ludziska!!!:-)

To z kolei przyszła kolej na mnie!!Witam was wszystkich jestem jeszcze głupiutki w hodowli bonsai, ale myślę ze dzięki temu forum troszkę się poduczę wiec wybaczcie mi jak czasami zapytam się z jakimś głupim pytaniem!!!! :-) 8) A tak nawiasem nazywam sie Darek i pochodze z Tychów moimi zainteresowaniami są drzewka bonsai i książki fantastyczne 8)
Ostatnio zmieniony 12 maja 2006, 10:53 przez Felix, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mehi
Posty: 104
Rejestracja: 07 maja 2006, 19:47
17
Lokalizacja: Warszawa - Saska KĂŞpa

Post autor: Mehi »

No to i ja sie przedstawie :)
Mam na imie Magda i jestem z Warszawy. W grudniu stuknie mi 20 wiec dzieckiem juz nie jestem :) Do tej pory zajmowałam sie fikusami, lecz chyba przyszedł czas na zajęcie sie powazniejszymi roslinami :) Poza roslinkami zajmuje sie terrarystyka i akwarystyka. jak znajde jakas fote to sie rowniez pokaze :)
Pozdrawia
..::Magda::..
Kregon

Post autor: Kregon »

Witam serdecznie

Jako, ze jestem nowy i to moj pierwszy post na tym forum, to chyba wypada sie przedstawic i cos kilka slow powiedziec/napisac o sobie.

Lat 24, nick Kregon, imie Olo, miejsce zamieszkania Leszno, 'zawod' student medycyny... ale to wszystko mozna wyczytac w moim profilu... napisalem dla formalnosci.

Bonsai interesuje mnie od jakiegos czasu. Im dluzej sie tym interesuje i im wiecej czytam na ten temat tym mniej wiem. Nie zniechecam sie jednak. Staram sie nie postepowac pochopnie, nie kupowac roslinek na hurra, o yamadori nawet nie mysle.
Przeczytalem regulamin, przejrzalem mnostwo postow, zawsze uzywam opcji 'szukaj' nim o cos spytam (sam jestem moderatorem na pewnym forum i wiem jak mozna sie wkurzyc kolejnym bezsensownym pytaniem o cos co zostalo wyjasnione wiele razy)... jednak pewnie mimo tego i ja nie ustrzege sie przed noob'owymi pytaniami.

Drzewka nie mam. Jestem na etapie zbierania wiadomosci, ale powoli dojrzewam do zakupu. Nie chce gotowego 'bonsai', ktorych pelno, zadnego marketsai... Chce zeby bylo moje, przeze mnie uksztaltowane. I wiem ze to sie wiaze z uplywem czasu. Wlasnie to mnie pociaga w bonsai. Sztuka, w ktorej trzeba spogladac w przyszlosc, miec wizje i ja realizowac, wlozyc w nia mnostwo pracy i serca by w koncu zaowocowala swoim pieknem.

Chyba na razie wystarczy.

Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Witamy Witamu

Być może wreszcie jakis nowy uzytkownik,który zna chociaż podstawyi uzywa opcji "szukaj"to wiele dla nas znaczy :wink:

Pamietaj jednak ze marketsai,wcale nie jest złe,tak jak wywnioskowałem z twego posta.

Miłego postowania

Ps.Sorry za taki mały of topic

MOD: I proszę już go nie rozwijać tutaj :wink:
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Inssane

Post autor: Inssane »

ja tylko chcialam zwrócić uwage na to ze pojawił sie na forum Insane a ja jestem Inssane i prosze nas nie mylic ja jestem Ewa a on jest Leszek chyba :) wiec oświadczam ze nie zmieniłam płci hi hi.
Michał Siełacz

Post autor: Michał Siełacz »

Witam.
Na imię mam Michał. Mieszkam w Puszczykowie. Jestem synem jednego z działaczy tego forum „Dziadka”.
Postanowiłem mimo pewnych oporów zabrać się poważnie za drzewka które pozostawił.
Moja wiedza jest znikoma w porównaniu do mojego ojca więc liczę na waszą ..
Za życia „Dziadka” byłem bardziej człowiekiem od czarnej roboty (kradziadori, przesadzanie, cięcie itp.)
Jeśli chodzi o zainteresowania poza sztuka formowania bonsai to zapraszam na moją stronę
WWW.44b.pl
Oczywiście jest też sport, muzyka, książki oraz kobiety i to niekoniecznie w tej kolejności :wink:
Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

mały OFF: kiedyś na stronie miałam to samo motto co Ty :) ehhh wspomnienia :)
Myślę, że nikt nie będzie miał nic przeciwko jeśli napiszę, iż jak najbardziej możesz liczyć na naszą . :)
Michał Siełacz

Post autor: Michał Siełacz »

Postanowiłem zamieścić moje zdjęcie.
Oto ja, mój kot zwany sierściuchem dwa materiały na bonsai (dęby) oraz klon japoński.
Fotka zrobiona w moim ogródku jak widać zaatakowanym przez chwasty.
Załączniki
bonsai_M2.gif
bonsai_M2.gif (87.63 KiB) Przejrzano 13544 razy
misza

Post autor: misza »

Witam wszystkich :)
od kilku dni przetrząsam to forum w trosce o przyszłość pewnej "bidy" przyniesionej z supermarketu (już wiem, że to wiąz) :)
myślę, że zadomowimy się tutaj z "bidą", jeśli nie macie nic przeciwko temu

Małgosia
GOSIA F
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2006, 11:45
17
Lokalizacja: KobiĂłr

Post autor: GOSIA F »

hi,hi-ale ze mnie informatyk-wczoraj sie zalogowałam i od razu wysłałam list,ale...do siebie :? :-)
Jestem troszeczkę zestresowana faktem, ze właśnie w tym momencie mam przyjemność odezwać sie do SZACOWNEGO GRONA BONSAISTÓW! :wink:
Nie jest mi łatwo przyznać sie,że niestety NIE MAM DOŚWIADCZENIA w tworzeniu drzewek-jedynie literatura. :-( Od niespełna roku jestem zafascynowana SZTUKˇ BONSAI i bardzo zależy mi na własciwej nauce kształtowania drzewek. Przyznam sie, że w domu zabrałam sie za formowanie grubosza i mirtu-ale trudno powiedzieć co z nich będzie. W weekend majowy udało mi sie wybrać na wystawę do KSIˇŻA-1 dzień=BAJA!!! :-) :-) :-)
Ponadto moją pasją są kaktusy-STOJˇ WSZĘDZIE GDZIE TYLKO MIEJSCE :-)
Proszę o RADY-OD CZEGO NAJLEPIEJ ZACZˇĆ-(pozyskanie drzewka ze szkółki drzewek?-nie mam zaufania do marketów!)
BĘDĘ OGROMNIE WDZIECZNA!
POZDRAWIAM-Gosia Fabian :-)
Noriko

Post autor: Noriko »

A Ja jestem Ewa, niektórzy już zdążyli mnie poznać osobiście, niektórzy wirtualnie i chyba Ľle z tym im nie jest :wink:
Mam 22 lata, bonsai zajmuję się od około dwóch lat, z tym że przez rok pierwszy była to bardziej teoria niż praktyka.
Obecnie bardziej skupiam się na yamadori i na przygotowywaniu drzew niż na ich formowaniu. Lubię cisy, modrzewie i jałowce...
No i dosyć istotna rzecz, z moim przyzłym mężem zajmujemy się serwisem bonsai www.yamadori.pl
Pozdrawiam serdecznie i zielono :)

CHOWA

Ewa
Załączniki
A oto 1/4 yamadori team :) Gupek :)
A oto 1/4 yamadori team :) Gupek :)
DSC00037.JPG (92.81 KiB) Przejrzano 13235 razy
Awatar użytkownika
MarcinM
Posty: 200
Rejestracja: 01 paź 2005, 07:35
18
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: MarcinM »

Witam wszystkich!
Mam na imię Marcin, bonsai zainteresowało mnie na wystawie w Sopocie(2 lata temu). 28.02.06 wybiło mi 13lat(chyba jestem najmłodszym użytkownikiem tego forum). Zamieszkuje wieś :-P koło Szczytna(Warmińsko-Mazurskie).

Sukces: Kilka osób na tym forum widziało mnie na oczy(między innymi Ewa która kończy dziś 22lata(post powyżej).

Wszystkiego Najlepszego!
Załączniki
To ja :)
To ja :)
DSCN2467.JPG (60.77 KiB) Przejrzano 13226 razy
Marcin M
Ziemniak

Post autor: Ziemniak »

Witam,
jestem Anka i ma 20 wiosen na karku i moje 1 bonsi zakupie jutro jak nikt mi gonie sprzatnie sprzed nosa bo w moim miasteczku jest tylko 1 kwiaciarnia w ktorej znalazlam drzekwo, które nadaje sie na bonsai, a jak nie to sobie zamówie i kochana pani kwiaciarka mi sprowadzi i w ten sposób zrobie sobie prezent na imieniny:)
Od kiedy interesuje sie bonsai????? trudno powiedizec, ale od wczoraj zaczełam zbierac informacje na ten temat i zamierzam zaopatrzyc sie w jakas dobra ksiazke i oczywiscie w drzeko, które mam nadzieje pod moim pilnym okiem stanie sie pieknym bonsai.
A tak na codzień studjuje socjologie, pływam (duzo bardzo duzo), uprawiam ogrodek przed domem(mam piekny skalniak i kwiatki; zajmuje sie nim od wiosny), kocham filmy taneczne, musikale, kino, pilke nozna, siatkowke, i oczywiscie mojego kochanego chlopaka:):)
POzdrawiam wszystkich i licze na wasze wszelkie rady dotyczace bonsai. Juz nie moge sie odczekac wlasnego drzewka:)
Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 45
Rejestracja: 12 mar 2006, 13:07
18
Lokalizacja: Turek

Post autor: Piotr »

Witam wszystkich!

Mam na imie Piotr Dzwoniarek, mam 12 lat. Bonsai interesuje się od tej wiosny, więc jestem początkującym. Pochodzę z Turku (woj. wielkopolskie [to tam gdzie produkują sery turek :-P ]) Moja kolekcja sklada się z brzozy, sosny, fikusa i jalowca pospolitego. Jak widzisz rambocha, nie jestes najmlodszym użytkownikiem forum :wink: .
Ostatnio zmieniony 18 lip 2006, 22:31 przez Piotr, łącznie zmieniany 1 raz.
(\_/)
(o.o)
(_ _)
desti

Post autor: desti »

Witam,

mam na imie Marzena... lat 29. Pochodze ze Szczecina, aktualnie mieszkam na Bawarii.

Bonsai podobaly mi sie od dawna ale ciagle mialam obawy czy sobie poradze z takim drzewkiem i czy przyjmie sie u mnie w mieszkaniu. Bo ja bardzo nie lubie gdy mi rosliny marnieja.
Dwa dni temu robiac zakupy zobaczylam moje malenstwo i to byla milosc od pierwszego spojrzenia ;) ... powiedzialam, ze bez drzewka do domu nie wracam.

Kiedys moze stworze wlasne drzewko ale na razie jako poczatkujaca postaram sie o to zeby to co mam sie przyjelo i zdrowe roslo :)

Oprocz nowej milosci interesuje sie podrozami, fotografia i uwielbiam ksiazki :)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie
marcel_2

Post autor: marcel_2 »

Witam
Bonsai zajmuje sie od 1997 r. Wlasny ogrodek, okolo 30 drzewek. Pracowalem z Vackiem Novakiem, Jurgenem Zaare, Salvatore Liporace. Pare wystaw, konkursow i "jakiestam rzeczy" z jakimstam :)
Elmack

Post autor: Elmack »

Witam

Chciałbym się przedstawić, gdyż jestem nowym użytkownikiem forum i to mój pierwszy post. Chciałbym zacząć uprawe drzewek i żeby wyszło z tego jakieś Bonsai. A chciałbym zacząć od NASIONKA Klona palmowego (Acer palmatum), ma czerwone liście i poprostu jest cudowny :) Chciałbym zacząć od nasionka gdyż to mi da największą satysfakcje gdy otrzymam efekt na jakim mi zależy. Nie ważne ile potrzeba na to czasu, mam całe życie :) A że moja widza jest praktycznie zerowa z uprawy roślin tak więc czeka mnie wiele czytania na forum. Żeby się uczyć planuje kupić jakieś drzewko małe w markecie i poprostu uczyć się, podlewać, przesadzać, drutować i wszystkie inne czynności. Jutro kupie książkę o tytule "Robimy bonsai" i nauka się zaczyna. No i wspomne że będę uprawiał roślinke w domu.

POZDRAWIAM WSZYSTKICH i życze milego wieczoru bo już troche póĽno jest
paweljp

Post autor: paweljp »

No więc, pasowałoby się przywitać :)
Nazywam się Paweł Młocek, lat 17 uczę się;) w LO. Mieszkam w Jedliczu,na podkarpaciu, a urodziłem się w Głogowie na Dolnym Śląsku(kurcze, troszkę daleko mam do rodziny :/), ogólnie, to lubię kulturę japońską, którą zainteresował mnie mój kuzyn. Na czas liceum chciałbym odstawić trochę kompa, bo za dużo na nim siedzę, i stwierdziłem, że spróbuję z drzewkami, ponąć to uczy systematyczności.

OMG ale ja zanudzam :)
PS póĽniej wrzucę zdjęcie, musze naładować baterie :)
PS2, czy to że mam w ogródku ponad 20 letni klon palmowy ułatwi mi pozyskanie podstawy do rozpoczęcia nauki ?

Pozdro Paweł, idę kosić trawę
VINTOYRA

Post autor: VINTOYRA »

Imię: Marta

rocznik: 1982

cel przybycia: jestem tutaj dlatego ze Kocham mojego faceta i nie wstydze sie o tym napisac:)

Poniewaz on interesuje się wszystkim co jest z Japonią związane to ostatnio dostał strasznie zaniedbane drzewko bonsai. ( nie ode mnie) Zdecycdowal się je odratowac i nadac mu jakiś cel dlatego zaczął interesowac się BOINSAI :)
Poniewaz chce go wspierac w jego pasjach - musze się troche doksztalcic i poczytac i podowiadywac na ten temat aby wiedziec co mu kupic i by nie kupic mu shitu:)

Ja mam inne pasje: hodowla psów rasowych no i akwarystyka (kreweciarstwo :P )

p.s. z gory zaznaczam ze rzadko stosuje polskie znaki i nie jest to oznaka "nieszanowania" rozmówcy - ale poprostu moj nawyk :)
ta info dla tych ktorzy by podnosili larrum :) ze nie pisze " po polskiemu"

pozdrawiam
ODPOWIEDZ