No to może się przedstawimy...

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
garas

No to może się przedstawimy...

Post autor: garas »

Zostawiam 1 miejsce dla Kamila.
Jak dobrze pamiętam, to tak było, że On pierwszy się przedstawił. :-D
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

no to w koncu "usiadlem" i do tego...
Nazywam sie Kamil Jackiewicz. Jestem z rocznika 1981. Obecnie mieszkam w Viersen (NRW, Niemcy) ale pochodze z Kedzierzyna-Kozla (woj. opolskie). Sztuka Bonsai interesuje sie od okolu pieciu lat. Pierwsze kontakty z Bonsai mialem juz w Polsce ale na dobre zaczalem sie tym interesowac dopiero w Niemczech. Mysle, ze tak jak kazdy prawie, zaczynajac od drzewek kupionych w duzych sklepach budowlanych. Dopiero potem natrafilem na sklep ludzi zajmujacych sie od wielu lat sztuka bonsai. Od tego momentu interesuje sie juz jedynie gatunkami z naszego klimatu. Drzewek (podkreslam, drzewek) mam okolo 12. Narazie tez wiecej nie bede mial z braku miejsca :(
A ponizej ja z moim jesionem.

Obrazek
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Szczurek_ona

Post autor: Szczurek_ona »

Cześć jestem Sylwia, mieszkam w Głogowie i mam prawie 14 lat. Sztuką bonsai zaiteresowałam niedawno się przez przypadek. Widziałam kiedyś w filmie takie drzewko, a póĽniej w sklepie. Tak poza tym to interesuję się tez zwierzętami, sportem i filmami. Hoduje w domu szczura, jeżdżę na desce i chodzę na wspinaczkę.
Niżej ja i moje drzewko
Załączniki
To moje kupione drzewko
To moje kupione drzewko
P1010012bonsai.JPG (30.13 KiB) Przejrzano 28021 razy
To ja.JPG
To ja.JPG (21.69 KiB) Przejrzano 28022 razy
Awatar użytkownika
Bartosz Warwas
Posty: 181
Rejestracja: 04 maja 2005, 18:44
18
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bartosz Warwas »

Pierwsze miejsca chciałem zostawić bardziej doświatczonym bonsaiistom ale skoro nikt sie nie kwapi...
Mam na imie Bartosz i mam 14 lat. MIeszkam w Katowicach ale moim "drugim domem " jest Bukowno pod Olszkuszem. Bonsai to moje hobby od 4 lat ale poważniej zajmuje się nim od 2 lat. Interesuje się również storczykami(orchideami)Mam ich w sumie ponad 20. Bardzo lubie przebywać w Bieszczadach i jażdże tam (w jedno miesce) nie przerawnie raz lub dwa razy w roku od 11lat!!!. Jak narazie namalowałem 5 obrazów olejnych z czego największy to "cyprysy" van gogha 50/70cm. Czasami chawtuje.
Pozdrawiam
Bartosz
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

No to pora na mnie jak nikt sie nie kwapi nawet z tych poczatkujacych :D

Imie nazwisko: Bolesław Wujczyk
wiek: 25
zainteresowania: kultura dalekiego wschodu, sztuki walki, piesze wycieczki, turystyka no i moja kobieta Karina :D
miejsce zamieszkania: Żory woj śląskie (kolo Rybnika)

Nie pamietam dobrze jak zaczałem sie interesowac bonsai ale stawiam na to ze zobaczyłem ta piekna sztuke na filmie karate kid. Pozniej długo nie było nic i tak trafiłem na studia na Akademie Rolnicza we Wrocławiu. Tam po kilkuset godzinach zajmowania netu w czytelni i zmudnego tłumaczenia angielskich stron i malowania szkiców bonsai obok notatek z wykładów moja kolezanka zapoznała mnie ze swoim kolegą ktory zabrał mnie na warsztaty u Włodka i Eli Pietraszko.
I tak sie zaczeło moje pierwsze bonsai było z małych bukszpanów.W pozniejszym okresie (rok 2001) zaczałem formowac moje pierwsze wymiarowo wielkie bonsai. I tak powstał moj "Bocian" :D ktory w 2005 roku został wystawiony poraz pierwszy na wystawie w Ksiązu.
Niestety po bukszpanach zostało mi tylko zdjecie.
Aktualnie mam na koncie 2 jałowce, swierka (w oplakanym stanie :D) nascie fikusów. Niestety po zeszłorocznej zimie kilka drzewek padło i z braku miejsca na balkonie nie mam okazji powiekszyc moich zbiorów co mam zamiar zmienic w tym roku.

Zycze wszystkim powodzenia.
Załączniki
2005 wystawa ksiaz.JPG
2005 wystawa ksiaz.JPG (18.96 KiB) Przejrzano 27895 razy
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Natka14

Post autor: Natka14 »

No do dobra a wiec pora na mnie.

Nazywam się Natalia i mam 14 lat.
Bonsai interesuje sie od roku i mam 7 tych cudownych drzewek. Uwielbiam zbierać rózne informacje o tej interesujacej sztuce. Oprucz bonsai moje zainteresowania to strzelanie ( z łuku, pistoletu i karabinu), jazda konna i wiele, wiele innych rzeczy. Teraz jestem bardzo czesto na forum poniewaz mam noge w gipsie i nie moge sie ruszać.
Pozdrowienia dla wszystkich fanów bonsai!!!!!!!!!! :-D
Gość

Post autor: Gość »

To jak wszyscy to i ja.Mam na imie Piotrek i mam 14 lat .Bonsai fascynuje mnie juz od dawna juz jako małe dziecko(nie mówie ze teraz jestm duży :-D ) bardzo lubiałem rośliny ,i równiez sztuki walki z tamtych rejonów a dokładnie ćwicze koyushin.Chcę naprawdę stworzyć pierwsze bonsai i dlatego szukam też waszej ..Mieszkam w Radomiu moje zainteresowania to oólnie przyroda,sport,grafitti.

Jeśli chce ktoś mi pomóc zdobyać widzę lub pogadać na każdy temat zapraszma na gadu gadu 8048050
Madziamotylek

Post autor: Madziamotylek »

Witam wszystkich :*
Jestem Madzia, zamieszkuje w stolycy :) a sztuka bonsai interesuje sie od 10 minut :) Pozdrawiam inne bondynki i blondynow :*
CRS

Post autor: CRS »

Witam.Znamy się mało, prawie wcale wiec moze na początek powiem pare słów o sobie ;-) Mam na imie Krzysiek, mieszkam w Szczecinie mam 18 lat. Bonsai dopiero zaczynam sie interesowac, wraz z mieszkaniem odziedziczylismy pare roslinek w tym 3 drzewka z ktorych chcialbym zrobic bonsai...mam nadzieje ze dzieki temu forum sie uda... :)
Na codzien interesuje sie modelarstwem kartonowym. Mam nadzieje ze kiedys bede miec pieknie kwitnaca azalie :) strasznie mi sie podoba ta roslinka
cala

Post autor: cala »

Witam wszystkich,
Mam na imię Alicja. Może widzieliście już zdjęcia z natury, które pozwoliłam sobie zamieścić na tym forum - zdjęcia robiła moja córka, ale myślę że wkrótce będą i moje, w tym fotki pięknych bonsai które zamierzam tworzyć.
:wink: O tym aby robić bonsai myślę już od dawna, jednak teraz, po przeprowedzce do większego mieszkania z 2 balkonami mam nareszcie na to miejsce. No i znalazłam w necie Wasze (teraz to już i moje :-D ) forum, które jest niewyczerpaną skarbnicę informacji.
Tu muszę sobie pozwolić na dygresję - przeglądając od kilku dni forum zauważyłam ze zdumieniem, że wiekszość forumowiczów to Panowie, a do tego zwykle przed 30-stką. Myślałam, że raczej znajdę tu osoby starsze i gł. Panie. Widać z uprawą roślin jest jak z gotowaniem: większość kucharzy (kucharek :wink: ) to Kobiety lecz prawdziwymi mistrzami kuchni są Panowie, i to coraz młodsi. No cóż, na tym tle czuję się nieco zawstydzona :oops: stosunkiem mojego wieku do umiejętności ale mam nadzieję Was dogonić :-D .

Cóż jeszcze - mam w domu baaaaaaaardzo dużo kwiatów (należę do tego gatunku ludzi co to kij w ziemię wsadzą i kij puszcza korzenie) ale żadnego bonsai. No chyba żeby za zaczątek bonsai uznać mojego ponad 20-stoletniego grubosza "drzewko szczęścia". Mam też kilka wyhodowanych przez siebie od odnóżki beniaminów (rozmnażam je namiętnie), z których może coś się uda wykroić. Narazie czytam forum i zakupioną kilka dni temu literaturę.
I jeszcze jedno - jestem moderatorem i aktywnym bardzo uczestnikiem mojego forum osiedlowego, na którym jest zwyczaj, ze każdy nowy uczestnik jest zobowiązany napisać o sobie choć jedno zdanie - szkoda że tu tak mało osób zdecydowałao się przedstawić. :-|
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2005, 23:46 przez cala, łącznie zmieniany 1 raz.
Piotr K.

Post autor: Piotr K. »

hmmmm no to teraz kolej na mnie!!!
Jestem tu nowy.Mam na imie Piotrek,pochodze z pięknego Sandomierza. Obecnie jestem po drugim roku Ogrodnictwa na SGGW i wszystko wskazuje na to ze jedna noga jestem juz na trzeciem :-) :-) :-) . Roslinami samymi w sobie interesuje sie,cóz chyba od małego gdyz moi rodzice oboje są po ogrodnictwie,zainteresowanie roślinami wyssałem chyba z mlekiem matki. tematyka bonsai na powaznie zajałem sie jakies pól roku temu,bardzo mnie to wciągneło i zainteresowało. Chce zgłębiać tajniki tej sztuki, z wasza pomocą...bardziej doświadczonych bonsaistów. Tymczasem pozdrawiam serdecznie wszystkich, do usłyszenia.
Awatar użytkownika
tigra
Posty: 19
Rejestracja: 17 sie 2005, 19:25
18
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: tigra »

Ogromnie miło mi, że jestem z Wami. Mam na imię Ewa i jestem w zdecydowanej mniejszości tak w kategorii płci, jak i wieku. Mam trochę (?) dziwny zawód, który wybrałam z racji moich zainteresowań człowiekiem. Badyle (czyli roślinki :)) interesowały mnie jakoś tam, lubiłam kupować kwiaty, wsadzać je w piękne doniczki i ... bywało (nadzwyczaj często), że zapominałam o ich potrzebach. I nagle, ni z tego ni z owego - bonsai. Literatura, interenet, forum (jedno, drugie ...) i wreszcie pierwsze własne drzewko, które mam raptem od trzech tygodni. Mam nadzieję, że z Waszym wsparciem uda mi się o nie zadbać.
Wbrew pozorom, bonsai jest całkiem blisko mojej największej pasji, czyli człowieka i sztuki, której jest twórcą.
Pozdrawiam, Ewa
Awatar użytkownika
wog
Posty: 239
Rejestracja: 14 wrz 2005, 18:58
18
Lokalizacja: Dln Sl

Post autor: wog »

witajcie . mam na imie Grzesiek 39 lat mieszkam w Dzierżoniowie. zainteresowania to oczywiscie bonsai ,suiseki,fotografia.Moje pierwsze spotkanie z bonsai to rok 1998,pojedyńcze lakoniczne artykuły w gazetach i w koncu wystawa w Ksiazu.Tam własnie kupilem pierwsze drzewko "bonsai" wtedy wydawało mi sie piekne !!!do dzisiaj je mam zmienia sie i kiedys bedzie ladne
. mam jeszcze kilka drzew o tym póżniej ucze sie wciaż, ale doświadczenia troszke już nabyłęm, uczę się i lubie wymieniać doświadczenie.mam nadzieje , że w tak zacnym towarzystwie naucze sie jeszcze wiecej.
Awatar użytkownika
Ziemniok
Posty: 248
Rejestracja: 04 lut 2005, 20:56
19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ziemniok »

Witam Cie na forum- mam nadzieje że czynnie będziesz brał udział w naszych dyskusjach :D
Krzysiek



Pozdrawiam !!
Seweryn

Post autor: Seweryn »

Witam mam na imie Seweryn.
Swietne forum swietni ludzie i swietne zaiteresowaniwa.
Jestem z okolic Limanowej.
Pozdrawiam milosników BONSAI
:-) :ok:
Awatar użytkownika
kutny leszek
Posty: 65
Rejestracja: 14 paź 2005, 20:03
18
Imie i nazwisko: Leszek
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontakt:

Post autor: kutny leszek »

Witam, na imię mam Leszek i mam 28 lat.
Oprócz sztuki Bonsai która interesuję sie od 3 lat interesuje się muzyka( od 10 lat gram nieustannie w hardcorepunkowej kapeli :-) ) i uwielbiam oglądać filmy przyrodnicze...
Załączniki
HARDCORE.jpg
HARDCORE.jpg (67 KiB) Przejrzano 27203 razy
Eli80
Posty: 4
Rejestracja: 07 lis 2005, 13:17
18

Post autor: Eli80 »

Hej jestem Ela mam 25 lat bonsai interesuje mnie od dawna ale dopiero teraz mam na to czas
oto ja
Obrazek
Dziuniek

Post autor: Dziuniek »

Witam .. Jestem Łukasz :) Mam 16 lat,mieszkam w Legionowie .. :) Bonsai interesuje sie od wiosny .. Nawet bylem zalogowany na tym forum,zanim "wpadl" tu jakis "haker" .. :P Niestety nie pamietam hasla na tamten login .. :) Co o mnie .. kocham muzyke .. Gram na gitarze 3 lata .. I to by bylo na tyle :) Pozdrawiam :)
Załączniki
Jakies zdjecie pierwsze z brzegu :P
Jakies zdjecie pierwsze z brzegu :P
Zakopane 2005 (4).JPG (30.6 KiB) Przejrzano 27122 razy
Bogg
Posty: 41
Rejestracja: 12 gru 2005, 12:09
18
Lokalizacja: ÂŁaziska GĂłrne

Post autor: Bogg »

Nazywam się Bogdan, rocznik 1962, mieszkam w Łaziskach Górnych woj. śląskie na trasie Wisła Katowice. Zainteresowania to rośliny, Ogrody i ich szczególna odmiana - japońskie, sztuka Bonsai no i malarstwo może "robienie" obrazów lub prac zwiazanych z tą tematyka(olej i grafika),kiedyś jeszcze technika wideo ale od czasu kiedy chodzę o kulach (uległem wypadkowi)to już się tym nie zajmuję. Uprawiam, utrzymuję razem z rodziną działkę rodzinną(pracowniczą). Sztuka Bonsai jest dla mnie jak ... nie wiem co: wciąga, daje zapomnienie, oddanie, zajmuje cały mój wolny czas(nawet jeśli nie jest wolny :-))można od niej chwilowo odejść ale zawsze się do niej wraca jest jak kobieta (kochana)czasem kapryśna ale nie można bez niej żyć :-) A interesuję się tym tematem powoli od paru lat, mam parę drzewek ale przed nami jeszcze dużo pracy(zdjęcia w przyszłości) Po forum oczekuję wiedzy, wiedzy i jeszcze raz wiedzy i zrozumienia o od siebie pracyno i myślę że zawsze można się od kogoś czegoś nauczyć. Pozdrówka dla Wszystkich. (Gdzie ta wiosna :-(() I wybaczcie jeśli coś technicznie związanego z forum zrobiłem Ľle, uwagi będą cenne.
wasabi

Post autor: wasabi »

Korzystając z okazji, to ja też się przedstawię :-) . Mam na imię Hubert, mieszkam w Warszawie, czasami w okolicach warszawy - sezonowo, chociaż teraz coraz rzadziej. Jakiś czas temu skończyłem architekturę krajobrazu i tam właśnie spotkałem się ze sztuką bonsai, ale dopiero teraz zainteresowałem się tym na poważnie. Poza tym uwielbiam motocykle :-) . Mam nadzieję, ze pomożecie mi w początkach mojego nowego hobby.
Pozdrawiam.
Ps. Miło Cię poznać Bogdan.
ODPOWIEDZ