Akcja kicz.... c.d.

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

włodzimierz Pietraszko pisze:Według mnie jest to doskonały materiał wyjściowy do nauki poprawnego formowania bonsai. Było by wspaniale gdybyście przynosili na warsztaty na przykład takie sosny zamiast patysi nabytych w tanich szkółkach.
Materiał do nauki za 250 zł.? Nigdy bym nie kupił takiej sosny za taką sumę... Nie wiem jak jest we Wrocławiu na warsztatach i przy jakim materiale pracujecie, ale nawet i w dobrej szkołce znajdzie się bardzo dobry materiał, niekoniecznie patysie... Dalsza dyskusja chyba nie ma sensu...
Obrazek

Pozdrawiam,
Marcin Popek
Awatar użytkownika
wog
Posty: 239
Rejestracja: 14 wrz 2005, 18:58
18
Lokalizacja: Dln Sl

Post autor: wog »

nigdy bys nioe kupil sosny za taka sume dlatego tez nigdy nie bedziesz mial ladnego bonsai i nie nauczysz sie podstaw, potrafisz tylko robic duzo szumu wraz ze swoim kolega Bialym nie byles we wrocku? masz pecha. a jak nie wiesz jaki material jest na warsztatach w eWrocku jaski problem forum PAB -chba potrfisz znalesc?Gohans czy jak sie tam, zowiesz nawet TY nie musisz byc naj bezczelny -sa lepsi!!!
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

widze, że kolega Wog wpadł w szał...
Jeżeli potrafisz czytać ze zrozumieniem, to powinienes wywnioskowac ,że nie dał bym 250 zł. za tą sosne na allegro, ale dobry materiał czemu nie?

I w sumie nie wiem, dlaczego mi zarzucasz ,że nigdy się nie naucze podstaw? z jakiej racji? Bogiem nie jestes, więc nie tobie to oceniac :wink:
W tej chwili to ty robisz szum wokół siebie... Mam dobrych nauczycieli, jestem na dobrej drodze w bonsai :wink: Ty mi nie przeszkodzisz w dążeniu do bycia najlepszym :wink:

Nie byłem we Wrocku, ale mam nadzieje ,że to sie zmieni. Dużo rozmawiam z Bolasem i wnioskujac z jego wypowiedzi ,wybór roslin u Włodka jest przeogromny... Narazie ciesze się z tego co mam, a mam duzo - Warszawaski Klub Tanuki i duzo warsztatow.

Są lepsi? dobra bądz lepszy w jechaniu po mnie, ja bede lepszy w bonsai.
Obrazek

Pozdrawiam,
Marcin Popek
Awatar użytkownika
wog
Posty: 239
Rejestracja: 14 wrz 2005, 18:58
18
Lokalizacja: Dln Sl

Post autor: wog »

nie przeszkodze byc najlepszym(pamietaj ze jest po drodze jszcze kilku swietnych bonsaistow) masz racje sorki nie chodzi o ranking.ponioslo mnie nara.
P.S Wlodek? czy Pan Pietraszko?

.
Ostatnio zmieniony 11 gru 2006, 07:36 przez wog, łącznie zmieniany 1 raz.
PatrykRadulak
Posty: 262
Rejestracja: 19 gru 2005, 16:23
18
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PatrykRadulak »

Gohan pisze:Są lepsi? dobra bądz lepszy w jechaniu po mnie, ja bede lepszy w bonsai.
buahahahaha :razz: :razz: :razz:


do mod: proszę potraktować to jako komentarz :lol:
Artysta jest ÂźrĂłdÂłem dzieÂła. DzieÂło jest ÂźrĂłdÂłem artysty.
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Ja to tak sie tylko wtrące.Gohan a pozyskiwałes już yamadori przez allegro?
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Ludzie ta dyskusja nie ma sensu nie jest to odpowiedni temat zeby ja kontynuowac. Sosna o ktorej mowił Włodek Pietraszko jest tez dostepna u niego tylko ze w duzo lepszej formie. Moze ktos sprowadził tez takie okazy nie majac pojecia jak je dalej pielegnowac doprowadzajac do sytuacji ktora widac na zdjeciu. Co do ceny materiału to zycze wszystkim ktorzy nie dali by tyle o hodowanie własnie takich sosen bo sa ludzie ktorzy wiedza ile roślina jest warta i moza na tym kase zbic. To samo sie tyczy nasion i innego szajsu.
Niestety w bonsai im lepszy materiał i z rośliny zadszej tym cena wyzsza i jesli ktos nie chce nie musi jej kupowac.
Przedział cenowy jest wielki na całym rynku ale chcac ogladac Wiadomości w TV nie musisz przeciez odrazu kupowac Multiplexu.

Podsumowując:
Temat powstal po to by wytykać szit z ktorym sie spotkamy. Nic nie poradzimy ze ktos jest naiwny ale moze 1 z 20 trafi na ten temat nim cokolwiek kupi. Natomiast szitem jest to co dany uzytkownik uwaza za szit i jest to tylko jego obiektywne myslenie. Mozna kazda rosline nazwac materiałem na bonsai (bo moze kiedys sie nim stac) natomiast jesli ktos jest gotow nazwac ta sosne BONSAI to mysle ze i Pan Pietraszko sie uśmieje.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
18
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

Amen Panie Bolas.
Wreszcie stonowana (jak na Bolasa WIELCE) wypowiedĽ kończąca (mam nadzieję) tę niepotrzebną przepychankę.
Kamilu - Bolas trafił w sedno ze stwierdzeniem:
Bolas pisze: Nic nie poradzimy ze ktos jest naiwny ale moze 1 z 20 trafi na ten temat nim cokolwiek kupi.
Moja propozycja jest taka, by przenieść ten temat np. do "Podstaw" i przykleić. Można by też temat zmienić na taki, który by sugerował, że w dużej części chodzi o Allegro.
Ot choćby - Akcja kicz - Allegro i inne.
Nie chodzi oczywiście o piętnowanie Allegro, ale sprzedawców żerujących na naiwności i niewiedzy laików.
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Ale to sie dzieje wszedzie. Sledzac temat zobaczysz ze nie tylko w Polsce sa cwaniaki. Wiec albo wszystkich albo ogolnie.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
Dragonww
Posty: 211
Rejestracja: 13 lip 2006, 21:08
17
Imie i nazwisko: Wojtek Winiarski
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Dragonww »

Myśle że nie ma sensu wytykać Allegro bo są tam pewnie też uczciwi sprzedawcy.
-------------------------------------------------------
Wojtek

Bonsai - sztuka sÂłuchania natury...
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

wog pisze:P.S Wlodek? czy Pan Pietraszko?
racja, Pan Pietraszko
Obrazek

Pozdrawiam,
Marcin Popek
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Hm...Wydaje mi się,być może tylko mi,że od pewnego czasu na forum zaczyna dziac się ścigaczka,kto pierwszy wystawi drzewo na wystawe,kto pierwszy wpakuje do płytkiej tacy,hm wydaje mi się,że my tutaj,jesteśmy dlatego że coś naś w pewnym stopniu łączy'bonsai'.Wydaje mi się,że przyjemniej byo by gdybyśmy wszyscy sie szanowali nie zwłocznie na wiek,dzieli sie dobrymi radami i przyjmować z godnością i z humorem w pewnym stoponiu zdanie innych(i nie twierdzić ,że ktoś zaraz jest zazdrosny,prawda Marcinku:D :wink: ),fajnie było by usłyszeć może za kilka lat,że Polska jest jednym np.z kraji gdzie bonsai się świetnie rozwija,mamy dużo osóbna których możemy sie bez obawy wzorować.Nie wiem czemu nastała mnie taka może i refleksja,ale jeżeli kogoś obraziłe ,to przepraszam,ale tez oczekuję szacunku,jak kązdy z nas,jak kązdy człowiek.

PS.Jesli ktoś ma mi coś do zarzucenie to prosze pisac na priva albo gg,a nie obgadywac za plecami ok?

Pozdrawiam :wink:
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Awatar użytkownika
jacenty_3
Posty: 515
Rejestracja: 19 paź 2004, 22:52
19
Lokalizacja: BiaÂła Podlaska

Post autor: jacenty_3 »

Bonsaiœci ca³ego œwiata ³¹czcie siê !!

Pozdrawiam!
Robert Kotyra
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Mnie sie ono podoba :wink:
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Przynajmniej nie wciska kitu ze to piekny iglak i wyrosnie na jeszcze piekniejszy. Tylko podlewac go rozgrzana cyną :P
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Ciekawe skąd on wzioł tą nazwę bo ta nazwa pochodzi od rzymskiej monety denara (Titus Carisius). Naprawde tym ludziom co nie mają zielonego pojęcia można wcisnąć naprawdę wszystko. Pozdro dla tego ziomala.
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Awatar użytkownika
holahola
Posty: 241
Rejestracja: 22 maja 2006, 16:37
17

Post autor: holahola »

Witam ,
mnie irytuje tylko jedna rzecz , na stronie akademi bonsai nie ma cen materiału a na moje maile( co najmniej 6)z prośbą o cene nikt nie odpowiedział od trzech miesięcy, jak już miesiąc temu zadzwoniłem do akademi odebrała Pani(bardzo miła zresztą:)) i powiadziała mi że były problemy z internetem ale już jest wszystko ok i żebym podał jej adres mailowy to mi odpisze ,tygodnie mijają i nic............
Adrian-MONK
Posty: 11
Rejestracja: 03 gru 2006, 20:28
17
Lokalizacja: SwarzĂŞdz

Post autor: Adrian-MONK »

Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

Mi osobiscie ten link tutaj w ogole nie pasuje... Sporo na tej stronie jest drzewek z ktorych mozna zrobic ladne bonsai... wydaje mi sie ze niektore sa nawet duzo lepsze od tych co pojawiaja sie w dziale "marketsai". To jest tylko moje odczucie...
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
ODPOWIEDZ