Forum na Facebook ?

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
studiobonsaiart
Posty: 5
Rejestracja: 03 kwie 2015, 14:32
8
Imie i nazwisko: Robert
Województwo: śląskie

Forum na Facebook ?

Post autor: studiobonsaiart »

Witam wszystkich, jestem nowy na forum i chciałbym się dowiedzieć czy
działają jakieś strony fora na Facebooku , dlaczego pytam? ponieważ szuka i szukam i nic ciekawego nie mogę znaleźć jeżeli mielibyście jakieś linki to bardzo bym był wdzięczny.
Z góry dziękuje i pozdrawiam
bikeman1
Posty: 14
Rejestracja: 15 kwie 2012, 21:33
11
Imie i nazwisko: Bartek M
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radom

Post autor: bikeman1 »

Chętnie bym teraz zamienił Facebook na Forum :)
Facebook'owy Bartłomiej Mski
bikeman1
Posty: 14
Rejestracja: 15 kwie 2012, 21:33
11
Imie i nazwisko: Bartek M
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radom

Post autor: bikeman1 »

Ooo, to może taka myśl...

Co myślicie o przywróceniu do życia forum. Wg mnie reguła forum jest o tyle fajniejsza że wszystko jest usystematyzowane. Chcę poczytać wątek o kamieniach, wchodzę w odpowiedni dział, chce poczytać o podłożach, wchodzę w dział i wiem że znajdę tam odpowiedni temat

FB mógłby pozostać, ale tam niestety tematy umykaja, nie są pogrupowane. Ktoś wrzuca jakieś fotki, pokazuje drzewo, ale to wszystko jest w jednym wielkim worku.

Dla mnie formuła forum jest o wiele lepsza

PS. To ja Facebookowy Bartłomiej Mski 😉 spróbuję edytować nazwę uzytkownika
Facebook'owy Bartłomiej Mski
Awatar użytkownika
jeszua
Posty: 45
Rejestracja: 08 paź 2020, 10:52
3
Imie i nazwisko: Przemysław

Post autor: jeszua »

bikeman1 pisze: 27 gru 2023, 08:36 Chętnie bym teraz zamienił Facebook na Forum :)
trzeba było nie zamieniać forów na "fejsbuka" kilka (-naście) lat temu, teraz to już posprzątane 8) kiedyś odszedł usenet, grupy dyskusyjne, potem fora - za jakiś czas odejdzie fb, choć na razie ma się dobrze. na którejś grupie fb pojawiła się jakiś czas temu dyskusja o powrocie na forum, nie poskutkowała chyba ani jednym postem. tutaj najczęściej pojawia się jakiś spammer, wrzucający jednozdaniowce z reklamami w stopce. na sąsiednim forum jak się pojawiają jakieś pytania, to odpowiadają 2-3 osoby, m.in. Bolas, ale dyskusji nie rodzi to w zasadzie żadnej, bo pytania zazwyczaj są jednoznaczne
a na fb? wszystko w jednym worku, w trybie 3 sek dostępu i migających obrazków, tyle ile teraz społeczeństwo zostało nauczone przyswajać. z punktu widzenia pozyskiwania wiedzy - tragedia, ale wszak to medium rozrywkowe, nie informacyjne
jsz
bikeman1
Posty: 14
Rejestracja: 15 kwie 2012, 21:33
11
Imie i nazwisko: Bartek M
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radom

Post autor: bikeman1 »

jeszua pisze: 28 gru 2023, 11:35
bikeman1 pisze: 27 gru 2023, 08:36 Chętnie bym teraz zamienił Facebook na Forum :)
trzeba było nie zamieniać forów na "fejsbuka" kilka (-naście) lat temu, teraz to już posprzątane 8) kiedyś odszedł usenet, grupy dyskusyjne, potem fora - za jakiś czas odejdzie fb, choć na razie ma się dobrze. na którejś grupie fb pojawiła się jakiś czas temu dyskusja o powrocie na forum, nie poskutkowała chyba ani jednym postem. tutaj najczęściej pojawia się jakiś spammer, wrzucający jednozdaniowce z reklamami w stopce. na sąsiednim forum jak się pojawiają jakieś pytania, to odpowiadają 2-3 osoby, m.in. Bolas, ale dyskusji nie rodzi to w zasadzie żadnej, bo pytania zazwyczaj są jednoznaczne
a na fb? wszystko w jednym worku, w trybie 3 sek dostępu i migających obrazków, tyle ile teraz społeczeństwo zostało nauczone przyswajać. z punktu widzenia pozyskiwania wiedzy - tragedia, ale wszak to medium rozrywkowe, nie informacyjne
jsz
Masz rację, temat o którym mówisz, również ja zapoczątkowałem na FB. I masz rację nie odbił się żadnym odzewem.
Forum to było coś, masa wiedzy w jednym miejscu. FB porażka! Wystarczy spojrzeć tu na forum, są wątki przed kilkunastu lat i jest do nich uporządkowany dostęp, można szybko odszukać, przeczytać. A na FB czasem nie można odszukać postu który był wczoraj, bo zniknie gdzieś w czeluściach
Facebook'owy Bartłomiej Mski
ODPOWIEDZ