Bonsai Olsztyn.

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
Kojack
Posty: 4
Rejestracja: 12 sty 2013, 14:44
11
Imie i nazwisko: Bartosz
Województwo: warmińsko-mazurskie

Bonsai Olsztyn.

Post autor: Kojack »

Witam serdecznie!
Od 2 lat zajmuję się sztuką bonsai.Ciekaw jestem czy na to forum zagląda ktoś z Olsztyna lub okolic? W mieście na temat bonsai nic się nie dzieje a wielka szkoda :evil: ! Więc jeżeli jesteście i macie ochotę pogadać lub się spotkać to dajcie znać tu na forum!
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
maciek3miasto
Posty: 410
Rejestracja: 14 gru 2009, 15:49
14
Imie i nazwisko: maciek park
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: maciek3miasto »

Znam kogoś z pasłęka, mogę pogadać może będzie Ci życzliwy
Jak chcesz, oczywiście?
pozdrawiam maciek knap
Awatar użytkownika
Aura
Posty: 149
Rejestracja: 29 sty 2013, 21:15
11
Imie i nazwisko: Krzysztof
Województwo: pomorskie

Post autor: Aura »

A ja znam wlasciciela szkolki drzew i krzewow z Wrzesiny pod Olsztynem. Gosc ma ogromny wybor swietnych roslin, ktore mozna formowac w stylu bonsai. Jak jestes zainteresowany takim zrodlem, pisz.
Kojack
Posty: 4
Rejestracja: 12 sty 2013, 14:44
11
Imie i nazwisko: Bartosz
Województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Kojack »

Dzięki chłopaki za szybką reakcję na mój temat. Odwiedziłem już trochę szkółek koło Olsztyna ale bardziej na trasie do Augustowa lub Szczytna. W tej we Wrzesinie jeszcze nie byłem i będzie trzeba to nadrobić. Obecnie jestem na pomorzu na wczasach i ostatnio wspinając się pod górkę do latarni Stilo od strony wydm przed samą bramą wypatrzyłem bardzo fajną sosnę. Mała ale dość stara z ciekawym ruchem na pniu. Szkoda, że nie można jej przygarnąć. Nie wiem czy wy też macie już takie zboczenie, że np. jak jesteście w terenie na spacerze z rodziną to oczy już szperaja w krzaczorach za jakimś okazem? Dzięki jeszcze raz za odpowiedź i jak nikt się nie znajdzie w okolicy Olsztyna to najwyżej będę się uśmiechał do Was :yes: , bo widziałem na forum, że też w Trójmieście braki pod kątem imprez związanych z bonsai.
Pozdrawiam jeszcze raz.
Bartek
Awatar użytkownika
Aura
Posty: 149
Rejestracja: 29 sty 2013, 21:15
11
Imie i nazwisko: Krzysztof
Województwo: pomorskie

Post autor: Aura »

Oj braki straszne. W warm.-mazur. podobnie jest. Pochodze z Iławy i oprocz szkolek i szkolkarzy nie ma zadnego wsparcia dla pasjonatow. Trzeba tankowac fure do pelna, nawrzucac rosliny do bagaznika i gnac na poludnie albo do W-wy. Przy latarni Stilo powiadasz? Mam tam rzut kamieniem a nigdy nie zwrocilem uwagi..
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

To zboczenie zawodowe ;P Moja siostra wszystkim patrzy w zęby więc przy niej mało kto się uśmiecha. Potem ludzie się dziwią a po co panu taki powyginany krzak?
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Kojack
Posty: 4
Rejestracja: 12 sty 2013, 14:44
11
Imie i nazwisko: Bartosz
Województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Kojack »

To fakt. Wiele "niewtajemniczonych" osób nie zdaje sobie sprawy jakie cuda można wyczarować z napozór brzydkiej i pokracznej rośliny. Tylko trzeba na to czasu i cierpliwości. A co do sosenki rośnie przy samej furtce poza terenem latarni, ma mniej niż metr wysokości ale pień dość gruby. Widziałem jak Graham Potter z podobnego materiału wydziergał świetne bonsai.
ODPOWIEDZ