Pomysl na fikusa.

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
maciek666
Posty: 4
Rejestracja: 13 maja 2010, 19:06
13
Imie i nazwisko: Maciej Kulig
Województwo: mazowieckie

Pomysl na fikusa.

Post autor: maciek666 »

Witajcie.
Wczoraj kupiłem drzewko. Jest to mój pierwszy zakup. Mam zamiar troszkę nad nim popracować i chce was prosić o radę, gdyż nie wiem czy to jest w ogóle do zrealizowania.
Kilka słów na temat drzewka.
Wymiary doniczki: 20x33cm
Wysokość drzewka licząc od korzeni (nad doniczką): 50cm
Grubość gałązek: >1cm przy korzeniach i zwężają się ku górze
Grubość korzeni: 1-1,5cm (nie licząc tych najgrubszych).
System korzeni w doniczce jest dobrze rozbudowany. Niektóre gałązki są kompletnie obumarłe
Bardzo proszę o kilka podpowiedzi.
Czy to drzewko nie jest za młode i nadaje się już do przycinania i tworzenia? Zacząć od przesadzenia?
Mój plan.
Nie chciałbym bardziej rozbudowywać na grubość korzeni. Czy jest możliwość wytworzenia długich, ale nie grubych korzeni? Można wybrać ziemie z pomiędzy korzeni? Gałązki chciałbym aby zaplatały się między sobą ale nie w taki sposób na zdjęciach. Planuje skrócić gałęzie o połowę, aby rozrosły się najpierw bardziej na boki? Bardziej nieregularnie. Czy można gałązki (dwie lub nawet trzy) kręcić wokół siebie jak spiralę?
Drugi plan jest taki, aby podzielić to drzewko na 2 części i zrobić 2 mniejsze bonzai.
Załączniki
13052010413.jpg
13052010413.jpg (58.37 KiB) Przejrzano 4458 razy
13052010415.jpg
13052010415.jpg (67.41 KiB) Przejrzano 4458 razy
13052010416.jpg
13052010416.jpg (74.94 KiB) Przejrzano 4458 razy
13052010413 - Kopia.jpg
13052010413 - Kopia.jpg (93.37 KiB) Przejrzano 4458 razy
maciek666
Posty: 4
Rejestracja: 13 maja 2010, 19:06
13
Imie i nazwisko: Maciej Kulig
Województwo: mazowieckie

Post autor: maciek666 »

Czy odcinać martwe gałęzie, a może próbować coś z nimi zrobić? Wykorzystać jako dekorację?
Awatar użytkownika
komski
Posty: 12
Rejestracja: 18 lut 2010, 16:38
14
Imie i nazwisko: Michal L
Województwo: mazowieckie

Post autor: komski »

Moim zdaniem ten fikus nie nadaje się na bonsai.
Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
calexico
Posty: 4
Rejestracja: 19 paź 2009, 23:27
14
Imie i nazwisko: Jarek J
Województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: calexico »

Styl płot sąsiada ??????? :-k
maciek666
Posty: 4
Rejestracja: 13 maja 2010, 19:06
13
Imie i nazwisko: Maciej Kulig
Województwo: mazowieckie

Post autor: maciek666 »

calexico pisze:Styl płot sąsiada ??????? :-k
On teraz wyglada jak plot. Zostanie rozplatany. Mnie sie nie podoba w takiej postaci.
komski pisze:Moim zdaniem ten fikus nie nadaje się na bonsai.
Dlaczego?
ADMIN: Najchetniej to bym przeniosl ten temat do kompostownika (powod? przedstawione drzewko i fakt, ze takie cos sprzedaja jako bonsai, tresc jest OK). Temat przenosze do POGAWEDKA, jak Ci sie uda zrobic z tymi drzewkami cos co moze kiedys przypominac bonsai, przeniose spowrotem do tego dzialu.
maciek666
Posty: 4
Rejestracja: 13 maja 2010, 19:06
13
Imie i nazwisko: Maciej Kulig
Województwo: mazowieckie

Post autor: maciek666 »

maciek666 pisze:
calexico pisze:Styl płot sąsiada ??????? :-k
On teraz wyglada jak plot. Zostanie rozplatany. Mnie sie nie podoba w takiej postaci.
komski pisze:Moim zdaniem ten fikus nie nadaje się na bonsai.
Dlaczego?
ADMIN: Najchetniej to bym przeniosl ten temat do kompostownika (powod? przedstawione drzewko i fakt, ze takie cos sprzedaja jako bonsai, tresc jest OK). Temat przenosze do POGAWEDKA, jak Ci sie uda zrobic z tymi drzewkami cos co moze kiedys przypominac bonsai, przeniose spowrotem do tego dzialu.
Jesli kiedys zrobie z tego cos co przypomina bonsai, to jaki bedzie sens pytac na tym forum co z tym robic.
eh..
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

Nie wiesz co z tym zrobić to to zostaw. Nie każda roślina musi być materiałem na bonsai. Ludzie też Ci nie będą radzić co z tym zrobić bo nie ma ta "kompozycja" żadnych predyspozycji na stanie się dobrym drzewkiem bonsai.
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
Awatar użytkownika
komski
Posty: 12
Rejestracja: 18 lut 2010, 16:38
14
Imie i nazwisko: Michal L
Województwo: mazowieckie

Post autor: komski »

Jak to rozplączesz to uzyskasz kilka długich patyków z listkami na samej górze no i może po parę listków w niższych partiach roślin.Uwierz ludziom którzy Ci mówią,że to nie nadaje się na drzewko bo oni na serio się na tym znają i nie piszą tego aby Cię zniechęcić a tylko naprowadzić na dobry kierunek ;) Kup sobie lepiej jakiegoś fikusa retusę,bardzo fajne drzewka jak na początek i wytrzymałe.
Pozdrawiam Michał
ODPOWIEDZ