Forum Ekologiczne

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
Awatar użytkownika
natural fine
Posty: 60
Rejestracja: 19 cze 2009, 22:22
14
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Forum Ekologiczne

Post autor: natural fine »

Witam Was wszystkich w nowym temacie.

Jako , że nie od dziś na stronie głównej "wisi" obrazek z wodospadem i tekstem:
"Forum napędzane w 100% enerią wytwarzaną ekologicznie".
Obrazek
Ja jak dotąd nie zauważyłem , na tym forum zadnych Pro-ekologicznych ruchów ze Waszej strony ..
Ani ze strony admina ..Kamilu .. ciekawi mnie osobiscie jak ten obrazek "działa" (?)
Chciałbym , zebyscie sie wypowiadali w kwestii czysto Eko z Naszego "Podwórka" i raczej pomineli tematy dziór ozonowych , efektów cieplarnianych etc etc .. Mamy teraz wszyscy dostęp do różnych informacji. Kazdy ma jakieś przemyślenia. Wiekszość to p***oli bo ma swój swiat , niewielu tak na prawde czai o co chodzi , bo TV i mnóstwo teorii spiskowych od teorii spiskowych zasmieca nasze umysły.
Polecam też ponizszy filmik i setke innych , w miarę mozliwości temat ten mam nadzieje , ze bedzie rozwijany.


http://www.youtube.com/watch?v=6oUI7yao ... re=related


Zapraszam do wypowiedzi..

Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witaj Michale,

ten obrazek oznacza, ze serwer, na ktorym znajduje sie nasze forum, w 100% zasilane jest pradem wytworzonym poprzez elektrownie wodna.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
natural fine
Posty: 60
Rejestracja: 19 cze 2009, 22:22
14
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: natural fine »

pieknie :-) :brawo:
Kamilu - dziekuje za odpowiedz :-) tak sie składa , ze chciałbym podjąć konkretne kroki w realizacji pro-ekologicznych projektów.
I kożystając z okazji zapraszam zarówno pomysłodawców jak i aktywistów w tym temacie do działania.
A z racji "nietypowosci" tematu na tym forum , mam dla Was eko-zagadkę :-)

co to jest ?
Załączniki
zagadka 1.jpg
zagadka 1.jpg (92.79 KiB) Przejrzano 8808 razy
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Domek dla pszczolek? 8)
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
lukipela
Posty: 156
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:47
16
Imie i nazwisko: Pawel F
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Post autor: lukipela »

Wydaje mi się że domek umożliwiający przezimowanie małych żyjątek,np.owadów.Mam rację?
...
Awatar użytkownika
seedkris
Posty: 169
Rejestracja: 14 lut 2007, 23:37
17
Imie i nazwisko: Krzysztof S
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Podlasie
Kontakt:

Post autor: seedkris »

To chyba dla murarki.
pozdrawiam Krzysztof
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Jestem za tym ze to domki dla robaczkow ktore pomagaja utrzymac porzadek wsrod innych robaczków ktore nie sa mile widziane w ogrodach. Czyli domki dla tych ktorzy w przyszłym sezonie zadbaja o to by w naszym ogrodku nie zapanował chaos i anarchia.
Jesli chodzi o jakakolwiek ekologie to zyje w najbardziej zasyfialym ekologicznie regionie naszego kraju ktory i tak nijak dba o nasza przyrode. Mowi sie jak to lasy sie wycina jak to pieknie dbamy w europie o przyrode wymyslajac coraz to bardziej rygorystyczne przepisy o spalaniu etc. Po co?? Skoro Chiny i USandA nie chca o takowych słyszec i silnik o pojemnosci 1,5-2litry to abstrakcja??
Montuje pompy ciepla. Nie wiem ilu z was z tym sie spotkało ale to najbardziej ekonomiczny sposob ocieplania domu. I tu male rozczarowanie. Panstwo w tym wypadku Gminy czy Powiaty doplacaja do tzw EKO-GROSZKU czyli wegla kamiennego o odpowiednimy sortymencie. Co w weglu jest takiego EKO????? Tylko nazwa!!!! Zadne paliwo kopalne nie jest EKO. Wg starej zasady nic w przyrodzie nie ginie zmienia tylko własciciela w tym wypadku stan skupienia. Reasumujac ta zwiezla mysl w zaden sposob nie jestesmy w stanie przywrocic rownowagi CO2 zaledwie sprzed 60-100lat wczesniej. Chyba ze zaczniemy zmieniac jego stan skupienia i wpompujemy go z powrotem w ziemie. Wegiel ten został zmagazynowany z atmosfery sprzed milionow lat.
Skoro EKO-GROSZEK jest Eko to pytam dlaczego nie doplaca sie do pomp ciepła???? Nie sa EKO??? Jedyne dofinansowanie mozemy uzyskac w Banku Ochrony Środowiska i to jest na zasadzie kredytu o niskim oprocentowaniu ale z wysokimi rygorami zdolnosci kredytowej.
Biorac pod uwage to ze kazda prawdziwie EKO technologia (pompa ciepla, fotoogniwa, elektrownia wiatrowa) sa drogie i ich budowa raczej sie nie zwroci to nikt nie bedzie chcial tego zamontowac. Taka juz nasza ekonomia nie patrzymy co nasze wnuki beda wdychac czy jejsc poprostu zyjemy chwila i mysle ze to jest najgorsze.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
natural fine
Posty: 60
Rejestracja: 19 cze 2009, 22:22
14
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: natural fine »

Witajcie !

Ciesze się , ze wszyscy wiedzą o co "kaman" :-)

Bolas - co do walki ze zmianami klimatycznymi , to ja bardzo przychylam sie do tezy , ze to przyroda , a nie człowiek decyduje o klimacie.
http://davidicke.pl/forum/cz-owiek-nie- ... t1526.html ...

Biedronka.jpg
Biedronka.jpg (23.26 KiB) Przejrzano 8713 razy
Murarka Ogrodowa.jpg
Murarka Ogrodowa.jpg (73.23 KiB) Przejrzano 8713 razy
Skorek.jpg
Skorek.jpg (27.92 KiB) Przejrzano 8713 razy
Więcej domków dla naszych stawonogich przyjaciół na:
http://www.naturalfine.com/eco
A tutaj stronka , której popularność bardzo mile mnie zaskoczyła:
http://www.posadzdrzewo.pl/#/las/drzewo/tuck
Awatar użytkownika
natural fine
Posty: 60
Rejestracja: 19 cze 2009, 22:22
14
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: natural fine »

Zachęcam do składania podpisów pod ustawą regulującą prawną sytuacje Polskich Puszczy.

http://www.tydecydujesz.org/
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

Tak troche o ekologi z moich obserwacji :)

Byłem na urlopie jakieś 4 tygodnie temu w Białowieży, podziwiałem Żubry w puszczy, żubry w butelkach - wybyczyłem sie 4 dni (bo tylko tyle tam można robić). Dwa wyjścia do puszczy, rezerwatu - tyle lasu to nigdzie nie widziałem. Jest taka ścieżka "żebra żubra" wisząca z desek na pare cm nad ziemią. Idzie się tą kładką przez puszcze do rezerwatu, nad bagnami, bajorami itp itd. Jeżeli zwali sie drzewo na kładke - nikt tego nie naprawia - tam nie ma praktycznie ingerencji człowieka - to Twoja broszka jak tam wyjdziesz, dojdziesz. Po drodze na wolności mozna było zobaczyć dziko zyjące żubry, lisy - np jak szliśmy do "Miejsca Mocy". Tego terenu jest tyle, ze nie ma zasięgu na komórke.
I tu uwaga - na zachodzie jak się jedzie po krajach na horyzoncie nie widać za każdym razem lasów. U nas jest odwrotnie - gdzie staniesz to widzisz las ! - zwróciliscie na to uwage ?

Jechałem w ten weekend do Augustowa na Sokołów Podlaski potem na Łomże, Grajewo itp itd. Droga z Łomży do Augustowa jest spoko, ale z Łomży do Siedlec - fatalnie, dzióry, koleiny. Wjeżdzając do Augustowa jest rondo - na lewo powinna prowadzić obwodnica na Suwałki, Gdańsk - jest tam betonowy mur nie do objechania. Wiecie czemu nie zrobili tej obwodnicy ? Bo grozi to wyginięciu gatunku żaby. Jak się o tym dowiedziałem to powiedziałem "o kurw..... ja nie pierdo....., co za głupota !!!!" Z czego każdy przytaknął - zgadzając sie z tym w 100%. Piękna obwodnica 2 pasy w jedną, 2 pasy w drugą strone. No ale zapraszając na ślub i wesele tak sobie siedze w niedziele z rodziną przy obiadku w tym właśnie mieście no i -> blok nie stoi przy drodze do samego centrum a trzęsą się ściany, hmmmm. Zaznaczam to była NIEDZIELA gdzie jest zakaz poruszania się tirów do godziny 22:00 wieczorem ! Jadą tylko osobówki i tiry z żywnością łatwo psującą się. A mimo to ciągle słychać ten szum. Jeżeli jest zwykły dzień roboczy to mieszkańcy nie jeżdzą samochodami - jeżdzą rowerami bo jest szybciej ! Przez pasy nie da sie przejsc bo tir za tirem przez centrum miasta wali i nie ustąpi. Paranoja totalna. Krzyży przy drodze czy to do centrum czy przy centrum stoi pełno - ale lepiej jak giną ludzie niż jakieś pieprzone żaby.

Moja siora mieszka w Szkocji już 5 lat. Mają tam autostrady i np z Edinburga do Glasgow mają jakieś 130 km. Jadą lekko godzine z prędkością do 120 km na godzine, bez ryzyka wpadnięcia w rów, drzewo, wysepkę, koleine. W niemczech chyba każdy był - jak się jeździ po autstradach ? 3 pasy w 1 strone i 3 w drugą, prawy pas dla autokarów, tirów, busów - 3 pas z lewej niekiedy nie widac jaka marka samochodu przejechała bo: nie znam tej marki, bo nie widziałem z jaką prędkoscią jechał. Czy mają tyle wypadków ? Nie. Mają rezerwaty , puszcze, góry ? Mają przecież pieprzone Alpy, które są piękne i czystrze niż Tatry. Tam się poprostu wydaje na rozwiązania pozwalające żyć człwoeikowi i przyrodzie. We włoszech przez góry jedzie się serpentynami, w górze jest wydrążony tunel niekiedy na pare kilometrów ! Widoki są piękne, zwierzyna zdrowa, człwiek też jest zadowolony.

Dla mnie bezsensem totalnym jest robienie wżawy o wyginięciu lasów, ekosystemów tylko dla tego, ze się buduje autostrade. Nie tylko dla tego, ale to też jest jakiś powód, ze w naszym, kochanym kraju mamy mniej niż 1000km autostrad. To tak jak z tym krzyżem pod pałacem prezydenta. Jestem osobą wierzącą ale dla mnie pałac prezydencki jest urzędem danej osoby a nie miejscem na całe życie do mieszkania. Dziś mieszka tam B.Komorowski, jutro może Jan Nowak. Ale ludzie lubią robić sensacje i podkręcać takie tematy. Kandydat PIS obiecał złote góry a teraz kazdy w jego partii myśli jak go wypieprzyć z Partii bo szkodzi i sam zajmuje się nie obietnicami tylko nakręcaniem "gdzie krzyż ma stać". Jesteśmy tak mentalnie powalonym narodem, ze ludzie z innych krajów się naśmiewają. Moja siostra - musiała wyjechać z kraju bo nie miała pracy. Tam zarabia dobre pieniadze, ma tu działke i nie wie czy sie bedzie budowała - bo po co ? Tam ma opieke medyczną ,szkołe za darmo , dofinansowanie do mieszkania, jak będzie chciała dziecko - to i kase na dziecko. I zawsze jek przyjedzie to mi mówi " że Polska to ciemnogród" i "pamiętaj Przemek, ostatni kto wyjedzie z tego kraju to gasi światło"...

Do czego zmierzam ? Każdy w tym kraju robi co chce, nikt nie ma autorytetu, którym by się wzorował. Każdy ponad wartości, honor ma kase, każdy kombinuje na swój sposób i myśli jak wydymać drugiego. A takie tematy jak ekologia, krzyże to tylko poczekajki i oderwanie od rzeczywiśtości jaka do okoła nas się dzieje.

Ekolodzy - są ekolodzy, którzy projektują rozwiązania by udoskonalać i chronić przyrode ale też człowieka. Człowiek to też cześć przyrody. I są debile, którzy mieszkają na drzewach broniąc lasu przed wycinką, którzy uważają sie za ekologów. Wpieprzają mac donalda a papierki wywalają przez okno samochodu jadąc do puszczy - bronić lasy. Tak samo Ty Michale promujesz zdrowe życie, zdrowe podejście do przyrody - nie mam nic przeciwko ale nie nazywaj sie ekologiem bo wypierdzieliłeś takiego cisa -->>>> http://www.bonsaiforum.pl/viewtopic.php?f=10&t=14683 , że wstyd się tym chwalić. Ja z szacunku do takiego drzewa albo bym je wykopał i zrobił wszystko by przeżyło albo nie kopał go wcale i wolał by koparka go rozjechała niż ja.

Strasznie irytują mnie takie tematy, gdzie dobro człowieka stawia się pod dobro przyrody, religijności itp itd. To tak jak wojny krzyżowe - pojechali nawracać ludzkość, promować i rozpowrzechniać chrześcijaństwo a tak naprawde mordowali bez powodu i grabili. Porażka =D>
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
Herpestes
Posty: 85
Rejestracja: 03 sie 2009, 09:40
14
Imie i nazwisko: Leszek Gramacki
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Stare Juchy
Kontakt:

Post autor: Herpestes »

Przemek R. pisze:Moja siora mieszka w Szkocji już 5 lat. Mają tam autostrady i np z Edinburga do Glasgow mają jakieś 130 km. Jadą lekko godzine z prędkością do 120 km na godzine, bez ryzyka wpadnięcia w rów, drzewo, wysepkę, koleine. W niemczech chyba każdy był - jak się jeździ po autstradach ? 3 pasy w 1 strone i 3 w drugą, prawy pas dla autokarów, tirów, busów - 3 pas z lewej niekiedy nie widac jaka marka samochodu przejechała bo: nie znam tej marki, bo nie widziałem z jaką prędkoscią jechał. Czy mają tyle wypadków ? Nie. Mają rezerwaty , puszcze, góry ? Mają przecież pieprzone Alpy, które są piękne i czystrze niż Tatry. Tam się poprostu wydaje na rozwiązania pozwalające żyć człwoeikowi i przyrodzie. We włoszech przez góry jedzie się serpentynami, w górze jest wydrążony tunel niekiedy na pare kilometrów ! Widoki są piękne, zwierzyna zdrowa, człwiek też jest zadowolony.
No właśnie widać wszędzie można tylko nie w Polsce,lepiej wyciąć chroniony teren,zgładzić następny gatunek,bo co tam i tak już tyle wymarło jeden więcej czy mniej nie robi różnicy.Czemu jest winna przyroda? że człowiek przejechał człowieka? może kierowca Tira zapatrzył się na żabę i nie zauważył przechodnia no to wytępić i problem z głowy? Jestem za ochroną zagrożonych gatunków i lasów,kolejna dewastacja to nie rozwiązanie,a z tego co wiem to były przedstawione też alternatywne trasy obwodnicy które nie kolidowały by z przyrodą,ale po co jak prościej i szybciej jest niszczyć niż chronić.Porażka :brawo:
http://leszekgramacki.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Ja mam inne rozwiazanie dla Augustowa. Zakopianka i okolice tego znienawidzonego przeze mnie lansiarskiego miasta do ktorego ma ona prowadzic kazdy goral chciałby miec zjazd prosto pod chałupe. I tu rodzi sie pomysł skoro w Augustowie takie zjazdy maja tuz pod oknami to proponuje jednych wysiedlic do drugich na rok. Ufam ze i w jednym i w drugim miescie i okolicach bedzie błogi spokój ekologiczny.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

Herpestes pisze: No właśnie widać wszędzie można tylko nie w Polsce,lepiej wyciąć chroniony teren,zgładzić następny gatunek,bo co tam i tak już tyle wymarło jeden więcej czy mniej nie robi różnicy.Czemu jest winna przyroda? że człowiek przejechał człowieka? może kierowca Tira zapatrzył się na żabę i nie zauważył przechodnia no to wytępić i problem z głowy? Jestem za ochroną zagrożonych gatunków i lasów,kolejna dewastacja to nie rozwiązanie,a z tego co wiem to były przedstawione też alternatywne trasy obwodnicy które nie kolidowały by z przyrodą,ale po co jak prościej i szybciej jest niszczyć niż chronić.Porażka :brawo:
To mozesz przenieść się do tego buszu i mieszkać w jakimś wypróchniałym konarze albo jaskini. Każdy tak broni przyrode a korzysta z komputera i laptopa, z 2 telefonów - po co Ci tyle ?wystarczy jeden. Zachłanność ? Szpan ? Po co Ci w domu 2 samochody ? - jednym nie można jeździć ? Bo wygodniej co ?

Najpierw z tym trzeba pomyśleć. Producenci komórek wyrobili ich tyle, że na globie każdy człowiek miałby je 3, gdyby je wszystkie sprzedali albo rozdali. A na co mi 3 komórki skoro mam dwie ręce ? Totalna porażka :)

Jesteśmy sto lat za murzynami, nawet Białorusini mają zawaliste drogi, a nasze autostrady ? :) Z satelity nawet nie bedzie ich widać bo tyle lasów mamy i pól... :jupi:

I skoro tak bronimy przyrody - Po kiego grzyba każdy kopie yamadori , czy to siewki czy potężne drzewa ? Jak chronić to nie kopać !
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
natural fine
Posty: 60
Rejestracja: 19 cze 2009, 22:22
14
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: natural fine »

Szanuje Wasze wszystkie opinie , ale nie ze wszystkimi się zgadzam.

Przemku ..według mnie (i nie tylko) parki i puszcze są naszym niedocenionym skarbem narodowym. Nikt nie tworzy ich po to by utrudnić Ci życie , tylko dla zachowania ostatnich stanowisk wielu gatunków zarówno roślin , zwierząt jak i całych ekosystemów. Lasy o których piszesz , że w Polsce mamy gdzie nie spojrzeć to jedynie PLANTACJE PRZEMYSŁOWE , gdzie nie ma mowy o przetrwaniu "samosiejek" , różnorodności wiekowej , gatunkowej i w końcu tak bardzo pożądanej w bonsai różnorodności form. Puszcze nie są atrakcją turystyczną i nie powinny być , więc mnie osobiście w cale nie przeszkadza w nich brak prądu , porządku , ładnych gustownych kładek/mostków czy zasięgu dla telefonów , a nawet uważam to za walory takich miejsc.Wielu nazywa drzewa przy drogach "drzewami mordercami" a zastanówmy się przez chwile , czy to one wyszły na asfalt ?
Nie uważam się za ekologa , o Dolinie Rospudy musiałbyś porozmawiać z moją Ex , wisiała na drzewach jak ci "debile" , nigdy nie zauważyłem by ktoś z nich jadał w Maku , czy śmiecił chociażby tak jak ja , więc chyle przed nimi czoła i jestem im wdzięczny , że wywalczyli swoje. Nie wiem czy wiesz , że całkiem nie dawno Małgorzata Górska odebrała za tą udaną akcje "ekologicznego Nobla" w San Francisco.
Doskonale wiem o tym , że człowiek jest częścią przyrody. Tylko fajnie by było gdyby każdy o tym pamiętał. Eksploatujemy torfowiska , tereny leśne, pola , morza i oceany , dusimy z tego ile się da zapominając , że nie jesteśmy sami.Owszem zawsze mozemy zwalić wine na molochy korporacyjne czy polityków , ale to nie zmienia faktu , że ważne jest uświadomienie jednostki.
Yamadori ..to juz inna kwestia , zawsze byłem za gardendori. Cis do którego troche mało wiarygodny link podałeś , no ale nic sie nie stało , ten kto zechce znajdzie właściwy , dziś na jego miejscu stoi dupny transformator. Nie uważam by to była moja wina , choć mogłem odwalić jakiś sabotaz i np popsuć koparke , no ale chyba brak mi jaj nie tak jak tym z Rospudy.
Więc sie zdecyduj co Ci nie leży ??? Np. Pisząc na forum Y negatywnie o panu X a za pare dni wklejając swoje bądź co bądź pro-ekologiczne zaproszenie na "Zieleń to życie" na forum pana X ..kopiesz się piętą w czoło.
Razi mnie jeszcze to ględzenie , że u nas nie ma autostrad , że nikt nie myśli , że jesteśmy 100 lat za murzynami , że produkuje się tyle zbędnych śmieci . A dróg nie widać z satelity bo zasłaniają je lasy i pola.. "Powiem" tak : miałeś wykłady z gleboznawstwa u pana Marka na bank ..warto byś zapoznał się z terminem PERMAKULTURA ..i szybko zczaisz czego brakuje naszym i nie tylko naszym lasom i polom.


Pozdrawiam i sorry jesli Cie uraziłem , nie to było moim zamiarem !
Ostatnio zmieniony 26 sie 2010, 21:02 przez natural fine, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
lukipela
Posty: 156
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:47
16
Imie i nazwisko: Pawel F
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Post autor: lukipela »

Przemku muszę powiedzieć że po części się z Tobą zgadzam,ale tylko po części.
To prawda,że w Polsce nie ma autostrad z prawdziwego zdarzenia,ale też nie zgodzę się że jest to wina ekologów.Zawsze gdy droga ma być prowadzona przez jakiś obszar chroniony można to zrobić w taki sposób żeby zminimalizować szkody dla środowiska. Również jestem przeciwny radykalnej ekologii,ale i bezmyślnemu niszczeniu przyrody w imię zaoszczędzenia kasy.
Wspomniałeś o obwodnicy Augustowa,a ja podam inny przykład - obwodnica Wyszkowa. Tam też jest budowana przez obszar objęty programem Natura 2000 i konserwator przyrody wyraził na to zgodę bo nie ma innej możliwości wytyczenia trasy.Natomiast w Augustowie są inne możliwości.Pewnie że trudniejsze i na pewno droższe,ale przy takim ogromie kasy wydawanym bez sensu na niedorzeczne pomysły polskich polityków,chyba nie powinno być szkoda wyłożyć więcej kasy żeby zrobić obwodnicę chroniąc jednocześnie przyrodę. I to że nie ma obwodnicy nie jest moim zdaniem winą ekologów tylko braku porozumienia między różnymi grupami interesu.
A co do yamadori - naprawdę uważasz że wykopanie kilku,a nawet kilkunasty drzewek z miejsca gdzie są ich tysiące ma wpływ na ekosystem? Tym właśnie dla mnie jest racjonalna ekologia - nie lamentowaniem nad każdym wyciętym drzewem,tylko dbaniem o ekosystem jako całość - żeby w możliwie najlepszym stanie funkcjonował.
...
Awatar użytkownika
Herpestes
Posty: 85
Rejestracja: 03 sie 2009, 09:40
14
Imie i nazwisko: Leszek Gramacki
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Stare Juchy
Kontakt:

Post autor: Herpestes »

Mieszkam w takim buszu i bardzo jestem z tego zadowolony,korzystam z laptopa,mam jeden telefon i samochód,z którego korzystam kiedy musze,bardzo lubie piesze wycieczki po okolicy a widoki są naprawdę piękne.Z dala od autostrad,obwodnic i całego tego zgiełku ale za to blisko przyrody :jupi:
A co się tyczy yamadori,to nie ma co popadać w paranoje =;

Oto kilka zdjęć z mojej okolicy,miłego oglądania :-)
Załączniki
IMG_0094.JPG
IMG_0094.JPG (70.74 KiB) Przejrzano 8574 razy
S6001653.JPG
S6001653.JPG (75.79 KiB) Przejrzano 8574 razy
S6003575.JPG
S6003575.JPG (90.64 KiB) Przejrzano 8574 razy
S6002466.JPG
S6002466.JPG (86.9 KiB) Przejrzano 8574 razy
S6003523.JPG
S6003523.JPG (81.5 KiB) Przejrzano 8574 razy
S6002459.JPG
S6002459.JPG (98.02 KiB) Przejrzano 8574 razy
http://leszekgramacki.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

A kto powiedział, ze wystawa to obcowanie z ekologią ? Tam się pokazuje drzewa jakie kto ma a nie jak je pozyskiwał - zresztą co to ludzi obchodzi. Oni robią zdjęcia by komuś pokazać, niektórzy podłapują temat jak ktoś mądry chlapnie "tak wykopałem je" i lecą ze szpadlem do lasu w środku lata :)
Nie ma w polsce wystaw tylko bonsaiowych dla tylko bonsaistów. Są wystawy towarzyszące jakimś innym targom, wystawom, świętom - ja nad tym nie ubolewam aż tak, bo co raz mam szanse i tak sie z każdym spotkać czy to z nad morza czy gór czy jeszcze innej okolicy. Po prostu są ludzie co mają pasje i ich rozumiem.

Jedni podchodzą do tego z dystansem a inni od razu chcą mieć. JA nie mówie, żeby rozpieprzyć Rospude i inne parki tylko by znaleść złoty środek, który ułatwi nam pewne sparwy. Sorry jeżeli dla kogoś są ważniejsze żaby niż człowiek - nigdy tego nie zaczaje. To tak jak ja bym napisał "że bonsai jest dla mnie ważniejsze niż chleb do jedzenia" - Myśle że z tym hasłem nikt nie będzie polemizował i w 100% się ze mną zgodzi.

No a yamadori - hmmm tu nie ma tłumaczenia albo jestem ekologiem albo wypierdzielam drzewa z lasu. To jest kradzież i dewastacja na które nakłada sie spore kary jakby ktoś nie wiedział. To po co pisać "ekologia najważniejsza" a za 20 minut latać z łopatą ? I po co się usprawiedliwiać ?

Ja tylko pokazuje swój punkt widzenia i myślenia, nie bronie ani ekologów ani firm budujących drogi itp itd. Dla mnie to tylko kupa śmiechu i tyle.
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
Herpestes
Posty: 85
Rejestracja: 03 sie 2009, 09:40
14
Imie i nazwisko: Leszek Gramacki
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Stare Juchy
Kontakt:

Post autor: Herpestes »

Jestem za ochroną przyrody,wykopuje yamadori i nie uważam żeby to była dewastacja lasu tak jak leśniczy który na wykopywanie dał zezwolenie.Nie wiem czemu miał bym być takim radykałem,albo ekologia,albo nie dotykam roslin.To może i ważyw ruszać nie będę bo to też rośliny?Nie twierdzę że żaby są ważniejsze od człowieka ale szlag mnie bierze jak słucham kiedy ludzie chcą zniszczyć to,co cudem do tej pory jeszcze się zachowało,tylko dlatego że osoby odpowiedzialne za budowe obwodnicy chcą jak najwięcej na niej zaoszczędzić.Mamy przykłady takich oszczędności w całym kraju,równiesz tam gdzie nie żył żaden zagrożony gatunek ani unikatowa flora w skali Europy,a może nawet świata!W pełni popieram lukipele i mam takie samo podejście do tego problemu,nie ma co popadać w skrajności,albo ochrona,albo niszczę wszystko co dookoła mnie rośnie lub żyje-głupota.A od szaleńców którzy wykopują co popadnie jest straż leśna i wysokie mandaty.
http://leszekgramacki.blogspot.com/
Awatar użytkownika
natural fine
Posty: 60
Rejestracja: 19 cze 2009, 22:22
14
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: natural fine »

Leszku ..dzięki za zdjęcia , takie widoki można oglądać na okrągło.
Przemek R. pisze: Dla mnie to tylko kupa śmiechu i tyle.
A dla mnie to kupa śmiechu z przewagą kupy. Sama nazwa "Zieleń to życie" sugeruje pro ekologiczny typ całej tej imprezy. A Ty się od tego odżegnujesz hmmmm....
zielono_wokolo_180.jpg
zielono_wokolo_180.jpg (33.49 KiB) Przejrzano 8535 razy
Jeszcze raz podkreślam , ze nic do Ciebie nie mam , ale Twój post obalający potrzebe regulacji prawnej sytuacji puszczy i parków odbieram jako prowokację i demagogię. Poza tym nie ma sie czym chwalic ze ludzie po "pokazach bonsai" w srodku lata napaleni idą na wykopki. Sytuacje ratuje to , że szczepicie w ludziach badzo fajne poczucie więzi z naturą , choć pewnie i tak gro zainteresowanych bedzie "bonsai" a nie miniaturą krajobrazu czy w ogóle przyrodą.
prawdziwek 0810.JPG
prawdziwek 0810.JPG (44.08 KiB) Przejrzano 8535 razy
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Przemek sie troszke rozpedził mysle ze nie umial przejsc przez droge do monopolowego w Augustowie i sie porzadnie wkurzył :P
Nie jestem za tym zeby wszelkie parki przecinac autostradami bo to rzeczywiscie utopia. Ma byc droga to niech idzie dookola ale w tamtych okolicach jest to samo co z Zakopianką kazdy chce droge ale tak by mial w tym interes a wierze ze jesli poleci ona przez Dolinę to interesu nie bedzie mial nikt. Co do rozjezdzania i giniecia ludzi na drogach to pamietajmy ze to nie koniki z silnika prowadza woz ale osioł siedzacy za kierownica.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
ODPOWIEDZ