Trollowanie

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
17
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Trollowanie

Post autor: fidelpatcha »

Witam. Ostatnio z przykrością obserwuję nasilające się zjawisko trollowania na naszym forum.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie
Niestety jedni użytkownicy potrafią się powstrzymać przed reagowaniem na posty napastliwe, a inni tyle cierpliwości nie mają. Aby ułatwić to mniej cierpliwym i z drugiej strony spróbować powstrzymać owych osobników przed mąceniem, może obdarzalibyśmy "w nagrodę" na jakiś czas "ulubionych" forumowiczów np takim dodatkowym awatarem:
Obrazek
NIE KARMIĆ TROLLA

Jest opcja raportowania postu, jeśli Kamil dostanie z kilku źródeł informację, że dany użytkownik prowadzi takie praktyki, będzie mógł z czystym sumieniem odznaczyć delikwenta. Co Wy na to?
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
Tadekb
Posty: 4
Rejestracja: 11 mar 2008, 21:17
16
Lokalizacja: Bielawa

Post autor: Tadekb »

Popieram, uważam, że to bardzo dobry pomysł
Tadek BiĂąkowski
Awatar użytkownika
krysztof
Posty: 151
Rejestracja: 22 paź 2006, 12:08
17
Imie i nazwisko: Krzysztof H
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: krysztof »

Popieram. Może w końcu skończą się dziwne, nie potrzebne posty.
Krzysztof

Jestem tu, aby nauczyć się.
Awatar użytkownika
EnDiK
Posty: 27
Rejestracja: 22 kwie 2008, 21:09
16
Imie i nazwisko: Rafal Andrys
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Piaski

Post autor: EnDiK »

Ja również jestem ZA. To może być nauczka dla obu stron.
daniell 79
Posty: 240
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:47
16
Lokalizacja: sieradz

Post autor: daniell 79 »

a ja chce jednego haha
bo kazdy jest kims
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Chyba bedzie za duzo trolli :P
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
daniell 79
Posty: 240
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:47
16
Lokalizacja: sieradz

Post autor: daniell 79 »

o i Bolas chce jednego hahaha
bo kazdy jest kims
RUSKI
Posty: 36
Rejestracja: 16 lip 2008, 11:38
15
Imie i nazwisko: leon niemczyk
Województwo: zachodniopomorskie

Post autor: RUSKI »

Uważam, że jest to zły pomysł. Forum służy do wolnej wypowiedzi i wolnego słowa. Należy pamiętać, że istnieje coś takiego jak regulamin, który mówi:
1.1. Ogólne zasady
„Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeżli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.”
i to powinno wystarczyć.
Awatar użytkownika
Corfe
Posty: 707
Rejestracja: 07 wrz 2004, 21:46
19
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: Corfe »

fidelpatcha pisze: ...jeśli Kamil dostanie z kilku źródeł informację, że dany użytkownik prowadzi takie praktyki, będzie mógł z czystym sumieniem odznaczyć delikwenta ...
:-) Kolego , a czy nie lepiej , zamiast donosic za plecami , złożyć otwarte zażalenie publicznie ?! postarac sie zrozumiec o co poszło ? lub wejsc w polemike z danym osobnikiem (choc wiem ze nie zawsze jest to mozliwe) w celu wyjasnienia jego zachowania ?

Na pewno bardziej niz Danielowi i Bolasowi owa ikonka należałaby się mi :oops: nie raz kieruje sie emocjami a pozniej załuje , bo niechcący mogłem urazic osoby postronne , broniąc swoich ideałów , ale przynajmiej mam honor w przeciwienstwie do niektórych !!
Michał Gołębiowski
www.naturalfine.com
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witajcie,

ja osobiscie jestem przeciwko takiemu oznaczeniu, jednakze to nasze forum i wspolnie decydujemy jak ono wyglada.

Tak jak nikogo nie chce wyrozniac ze jest guru w dziedzinie bonsai, tak i nikogo nie chce wytykac, ze robi cos zle. Nasze forum nie jest jakims tam forum, ze kazdy od poczatku do konca pozostaje anonimowy. Do tego dazymy aby sie poznawac (dlatego uzywamy imion a nie nick'ow), nastepnie sie spotykamy i tworzymy mala "rodzine". W rodzinie natomiast nikogo sie nie wytyka, tylko kocha takiego jaki jest (pilem dzisiaj tylko herbate).

Kazdy przeciez z nas moze sobie wyrobic wlasne zdanie nt. danej osoby i odpowiednio reagowac na jego posty.

Milej soboty, ja ide do ogrodka sie odprezyc ;-)

PS. Michale, gdzie Twoj ptaszek? 8)
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
17
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

Po pewnym czasie również dostrzegam kilka minusów tego pomysłu, ale nie będę się o nich rozpisywał.
Corfe: Tu nie chodzi o donoszenie, użytkownik zgłasza po prostu adminowi i moderatorom post noszący znamiona trollowania. Otwarte pisanie na forum w tym przypadku pociągnie za sobą dalszą kłótnię.
Problem tego zjawiska polega niestety na tym, że w odróżnieniu do większości forumowiczów, troll internetowy nie prowadzi polemiki, tylko od razu podgrzewa atmosferę i doprowadza do awantur, czasem robi to świadomie, a czasem taki po prostu charakter ma osoba. Jednak co jakiś czas pojawiają się tematy, w których już na początku widzę, że jako moderator będę miał sporo pracy i głowienia się jak zachować się tym razem, na ile pozwolić swobodnie dyskutować, a kiedy zacząć interwencję.
Faktycznie pomysł dodawania "awatara" prawdopodobnie mógłby przynieść szkodę i nie będę już namawiał, jednak sam problem trollowania wydaje mi się dość istotny.
Przytoczę kilka ze zjawisk pojawiających się na naszym forum, a które definiuje się jako trollowanie, warto by zastanowić się czy aby i moje posty nie podpadają pod to zjawisko.
- bezgraniczne podporządkowanie się jakiejś idei i bronienie jej do końca (często wbrew rzeczywistości);
- chętne używanie argumentów ad personam – atakujących osoby lub ich cechy szczególne, jak wiek/zainteresowania/etc., bez związku z tematem dyskusji
- wprowadzanie zamieszania w stosunku do własnej osoby, przedstawianie siebie jako ofiary (np. moderatorów);
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

A już myślałem że zdobęde dwa :(
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

A jak ktos nie bedzie słuchał sie to po 3 trollach naslemy na niego wkurwionego hydraulika :P
Mysle ze pomysł powinien wyladowac w smietniku.
Załączniki
majster2.jpg
majster2.jpg (13.52 KiB) Przejrzano 6526 razy
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
Corfe
Posty: 707
Rejestracja: 07 wrz 2004, 21:46
19
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: Corfe »

:-) haha .. :ok:

Kamilu ..na swoim miejscu ! 8)
Michał Gołębiowski
www.naturalfine.com
ODPOWIEDZ