Punica granatum Nana

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
Wielkopolski
Posty: 4
Rejestracja: 30 cze 2008, 20:22
15
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp.

Punica granatum Nana

Post autor: Wielkopolski »

Witam pięknie. To moje pierwsze odwiedziny.
Jestem zupełnym laikiem, ale zafascynowany pielęgnacją różnych roślin. Ostatnio - dostałem w prezencie podocarpusa - moja uwaga została tym samym skierowana na bonsai. Ale nie o tym. Mam w domu wyhodowane od pesteczek granaty, jest ich kilka w dwóch doniczkach już wiem że dla nich nie najlepszych. Chciałbym je przyszłościowo kierować w stronę bonsai. Proszę doświadczonych o poradę co z takim maleństwem robić, jak dbać o nie by w przyszłości cieszyło oko, niekoniecznie owocami.Jak długo czekać na podjęcie jakichkolwiek działań, jak duża winna być doniczka i jej kształt?
Przeglądałem forum i za wiele nie można doczytać o tej roślince.
Załączniki
Granat2 07-07-08.jpg
Granat2 07-07-08.jpg (53.36 KiB) Przejrzano 3699 razy
Granat 07-07-2008
Granat 07-07-2008
Granat1 07-07-08.jpg (45.3 KiB) Przejrzano 3699 razy
Awatar użytkownika
fawin
Posty: 186
Rejestracja: 31 lip 2007, 15:17
16
Imie i nazwisko: Krystian P.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: fawin »

Ja bym kombinował nad laskiem, ale roślinki nie mają chyba jescze gałązek, Ja na Twiom miejscu bym je rozsadził, by miały więcej światła.
"Nie wywyższaj się, nie unoś, bądź skromny, szanuj innych i Ty będziesz szanowany"
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Każdy do osobnej, dużej donicy. Pozwolić rosnąć i przybierać na grubość.
Granaty gubią liście na zimę, powinny wtedy stać w bardzo chłodnym ale jasnym pomieszczeniu, inaczej liście pokazuja się za wcześnie, są ogromne problemy z wiotkimi długimi pędami.
Widze ze rosłiny mają juz teraz jakieś problemy, to cgyba przypalenie przez słońce, te ślady na liściach. One najlepiej będą się czuły na balkonie.
Anna Dorota
Wielkopolski
Posty: 4
Rejestracja: 30 cze 2008, 20:22
15
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp.

Post autor: Wielkopolski »

Dziękuję za podpowiedzi. AnnaDorota: mieszkam w bloku ma 5 piętrze i na balkonie jest dość wietrznie, mysle że to mogłoby im zaszkodzić. Dzisiaj jadę do Castoramy po doniczki i do rozsadzania, potem pozostawiam je by nabrały mocy.Tylko nie wiem czy każdego jednego do osobnej doniczki? czy każdą gromadkę do osobnnej doniczki? Te żółte listki, prawdopodobnie tak jak podejrzewasz-podobnie jak ja-efekt stania na parapecie okna na stronie południowo-zachodniej.
Mam jeszcze temat: bukszpan wieczniezielony: do ogrodu z nim czy w domu?
Liczą na odzew,dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Bukszpan do ogrodu lub na balkon - w domu nie da rady.

Co do balkonu: nie powinno być problemu jeśli tylko wicher nie przewraca doniczek :) na pewno da się zrobić jakąś osłonę - i tak nie powinny być wystawiane na "smazące słońce" , tylko być w palamch cienia i światła.

Posadź każdy osobno, to ułatwia sprawę, ładniej rosną i zagęszczają się.

Uwaga na przędziorki i mączliki - lubią granaty.
Anna Dorota
Wielkopolski
Posty: 4
Rejestracja: 30 cze 2008, 20:22
15
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp.

Post autor: Wielkopolski »

Dziękuję za wspomożenie. Buxus dzisiaj zakopany w przeddomowym ogródku ze światłem i cieniem. Granaty przesadzone - za namową żony -ale w formie doniczki 30x15x10 w formie lasku.Myśle że na dłuższy czas poza pielęgnacją mają warunki. Jak będę miał fotkę to postaram się pokazać. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ