Ogólnokrajowa Wystawa bonsai Książ 2008

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
czerniachowski
Posty: 264
Rejestracja: 05 sty 2007, 20:33
17
Imie i nazwisko: Piotr
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: walbrzych
Kontakt:

Ogólnokrajowa Wystawa bonsai Książ 2008

Post autor: czerniachowski »

IDEA

Wystawa Bonsai w Zamku Książ od wielu lat jest głównym wydarzeniem Święta Kwiatów podczas długiego majowego weekendu. Za sprawą wielu entuzjastów tej pięknej sztuki ogrodniczej wystawa ta cieszy się ogromną popularnością oraz wysokim poziomem wystawianych tam drzewek Bonsai. Wielkie zasługi dla stworzenia takiej formuły wystawy ma prezes, na początku Klubu Bonsai Polska, a obecnie Polskiej Asocjacji Bonsai, Włodzimierz Pietraszko. To dzięki niemu wystawę Bonsai w Zamku Książ odwiedziło wielu najlepszych twórców Europy: Marc Noelanders, Kevin Wilson, Salvatore Liporace, Jurgen Zaar, Vaclav Novak, Serge Clemence - to nazwiska znane każdemu miłośnikowi Bonsai w Polsce. Kongres Europejskiej Bonsajowej Asocjacji, któy odbył się w Zamku Książ w roku 2006, był pewnego rodzaju zwieńczeniem wieloletnich wysiłków mających na celu propagowanie Bonsai w Polsce. Stanowiło również doskonałą okazję uczenia się od najlepszych.
Galeria Sztuki Orientalnej po rocznej przerwie (w roku 2007 w maju wystawa się nie odbyła) wzięła na swoje barki organizację wystawy w Zamku Książ. Formuła wystawy pozostaje niezmienna i mamy nadzieję, że tak jak wcześniej cieszyć się będzie wysoką frekwencją odwiedzających Święto Kwiatów w dniach 1-4 maja 2008r. Dostrzegając opinie wielu miłośników Bonsai, którzy chcą by środowiska bonsajowe w Polsce zaprzestały działań destrukcyjnych i wspólnie razem zaprezentowały to, co mają najlepszego na jednej wystawie. Galeria Sztuki Orientalnej gorąco zaprasza zatem wszystkie kluby, Centra Bonsai, stowarzyszenia, które chcą wziąć udział w wystawie. Bonsai w Polsce zdobywa coraz większą popularność. Takie miasta, jak Poznań, Wrocław, Sopot, Warszawa, Kraków, Wałbrzych, Bielsko-Biała, tworzą nasz bonsajowy wizerunek, dlatego okazja do wymiany doświadczeń i pomysłów jest doskonała.

Do zobaczenia w Książu!
Galeria Sztuki Orientalnej
Piotr Czerniachowski
więcej info na www.ogrody-bonsai.pl
Załączniki
dary_jesieni_2007_091_180.jpg
dary_jesieni_2007_091_180.jpg (89.5 KiB) Przejrzano 11926 razy
dary jesieni 103.jpg
dary jesieni 103.jpg (78.21 KiB) Przejrzano 11926 razy
Pozdrawiam
Piotr Czerniachowski
www.akina.pl
http://www.facebook.com/#!/piotr.czerniachowski
Awatar użytkownika
andrzej sikon
Posty: 67
Rejestracja: 03 gru 2007, 21:00
16
Lokalizacja: Szczawno ZdrĂłj

Post autor: andrzej sikon »

Piotrze czytałeś w moich myślach .Wierzę że w obliczu takieg przedsię wzięcia wszelkie nieporozumienia i odmienne punkty patrzenia przestaną dzielić a chęć pokazania silnych i zwartych szeregów Polskich bonsaistów weżmie górę i zaowocuje nową erę w Polskim Bonbsai.Taka wystawa to przecież wspaniała okazja do wymiany doświadczeń, poglądów a przede wszystkim wyjaśnienia wszelkich bolączek przy dobrym koniaku. Wierzę że okarze się , że wszyscy mówimy tym samym językiem i chodzi nam o to samo.Od dziś wprowadzam kategoryczny zakaz narzekania, żalenia sie i wkładania kija w mrowisko. OGłASZAM POWSZECHNą MOBILIZACJE........BONSAIśCI CAłEJ pOLSKI ( BRACIA :) )LąCZCIE SIę....!!!
czerniachowski
Posty: 264
Rejestracja: 05 sty 2007, 20:33
17
Imie i nazwisko: Piotr
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: walbrzych
Kontakt:

Post autor: czerniachowski »

Witam :-) Wszystkich chętnych ,którzy są zainteresowani przeprowadzeniem pokazów formowania proszę o kontakt na adres piotrbonsai@interia.pl Do udziału zapraszam szczególnie koleżanki bonsaistki(wiem że kilka już mamy) :-)
Pozdrawiam
Piotr Czerniachowski
www.akina.pl
http://www.facebook.com/#!/piotr.czerniachowski
czerniachowski
Posty: 264
Rejestracja: 05 sty 2007, 20:33
17
Imie i nazwisko: Piotr
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: walbrzych
Kontakt:

Post autor: czerniachowski »

Galeria Sztuki Orientalnej gorąco zaprasza twórców PAB-u do wzięcia udziału w Majowej wystawie bonsai w Książu.Zachęcam też do skorzystania z możliwości przeprowadzenia pokazu przez przedstawiciela(przedstawicielkę) PAB-u.Pozdrawiam Piotr Czerniachowski
Pozdrawiam
Piotr Czerniachowski
www.akina.pl
http://www.facebook.com/#!/piotr.czerniachowski
Awatar użytkownika
andrzej sikon
Posty: 67
Rejestracja: 03 gru 2007, 21:00
16
Lokalizacja: Szczawno ZdrĂłj

Post autor: andrzej sikon »

MOD: ...bardzo słuszne posunięcie. Szacunek! ze swojej strony przepraszam
Andrzej Sikoń
Michał Malawski
Posty: 19
Rejestracja: 18 kwie 2007, 21:19
17

Post autor: Michał Malawski »

Oświadczenie Walnego Zgromadzenia Członków Polskiej Asocjacji Bonsai w sprawie wystawy w Zamku Książ


Walne zgromadzenie członków Polskiej Asocjacji Bonsai jednogłośnie podtrzymało wcześniejszą decyzję o zaniechaniu organizacji wystawy bonsai w Zamku Książ i nie uczestniczeniu w żadnych innych tego typu imprezach tam organizowanych.
Nasza decyzja wynika z odmowy zarządu Spółki Zamek Książ finansowego i logistycznego wsparcia wystawy, bonsai w ramach majowego Festiwalu Kwiatów i Sztuki. Uważamy, że takie stanowisko władz zamku jest wyrazem lekceważenia naszej wieloletniej współpracy i naszych starań w promowaniu Zamku Książ i Miasta Wałbrzycha jako znaczącego ośrodka kultury w randze międzynarodowej.
Wystawy w Książu organizowaliśmy przez 12 lat i nasze stosunki z poprzednimi władzami zamku były bardzo dobre, co sprawiło, że impreza ta stała się znana i ceniona nie tylko w Polsce. Udział w wystawie brali najlepsi europejscy bonsaiści i oczywiście każdy z polskich bonsaistów mógł tam wystawić swoje drzewka. Prestiż, jakim się ona cieszyła i to, że była uważana za jedną z najciekawszych wystaw Bonsai w Europie zaowocowało przyznaniem nam organizacji Europejskiego Kongresu Bonsai. Wtedy zetknęliśmy się po raz pierwszy z nowym Zarządem Zamku, którego działania okazały się od samego początku sprzeczne z ideą organizacji wystawy na tak wysokim poziomie. Ogrom pracy społecznej i prywatnych finansów, jaki włożyliśmy w organizację Międzynarodowych Wystaw Bonsai w Książu moralnie upoważnia nas do odmowy wzięcia udziału w Majowym Festiwalu Kwiatów i Sztuki na warunkach postawionych nam przez zarząd Zamku Książ. Nie możemy się zgodzić na to, aby nasi członkowie oprócz społecznego zaangażowania w organizację wystawy finansowali w całości imprezę, na którą władze Zamku od publiczności pobierają opłatę za wstęp.

Jesteśmy bardzo niemile zaskoczeni decyzją Piotra Czerniachowskiego o podjęciu się przez niego organizacji wystawy w Książu pomimo wcześniejszych ustaleń, o których jako członek PAB doskonale wiedział i akceptował. Takie postępowanie zamyka nam drogę do dalszych negocjacji a wieloletnia praca w pewnym sensie może pójść na marne.

Walne Zgromadzenie PAB wyraziło daleko idącą dezaprobatę i sprzeciw dla przywłaszczania sobie wizerunku, formuły i nazwy „Międzynarodowa Wystawa Bonsai Książ” przez Piotra Czerniachowskiego i zwraca się do niego o zaniechanie dalszych działań w tym kierunku.
Nasza nieobecność na Zamku Książ nie jest wymierzona w ideę integracji, dlatego mamy nadzieję, że nasze stanowisko w tej sprawie zostanie zrozumiane przez całe polskie bonsaiowe środowisko niezależnie od przynależności klubowej.

Niniejsze oświadczenie podpisują jednogłośnie obecni na walnym zebraniu PAB:

Łukasz Kuc
Michał Malawski
Włodzimierz Pietraszko
Tomasz Rolny
Dariusz Zając
Radosław Sulimowicz
Wojciech Nawotka
Grzegorz Ciostek
Dariusz Sobala
Agata Magas
Piotr Gawarecki
Jacek Grzelak
Artur Janik
Jacek Wachnik
Bolesław Wujczyk
Piotr Modzelewski
Grzegorz Wołek
Rafał Kulesza
Tomasz Sobczak

Wrocław, 9 marca 2008 r.
Awatar użytkownika
lukas_gr
Posty: 410
Rejestracja: 14 sie 2005, 16:03
18
Imie i nazwisko: Lukasz Grochowski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: lukas_gr »

Szczerze mówiąc spodziewałem się tego, ale wcześniej napisałem że były to tylko plotki (wypowiedź została usunięta z nieznanych mi powodów przez moderatora forum). Cóż, przykro mi to pisać ale jak widać integracja polskich bonsaistów jest fikcją. Niektóre stowarzyszenia przesiąknięte są niezdrowymi ambicjami ich liderów. Piszę to z wielkim żalem, ale muszę przyznać, że polskie bonsai nie zmieni się nigdy jeżeli nie odsunie się w cień kilku członów zarządów. Jednym słowem kolejna próba integracji zakończyła się klęską i kompromitacją. :-( :brawo: Zastanawia mnie jedno, mianowicie: dlaczego PAB nie jest w stanie zorganizować tej wystawy a Piotr Czerniachowski może?? Odpowiecie mi Panowie z "zarządu na to pytanie"?? i pytanie nr 2 Czy będzie dla Was jakąś ujmą na honorze jeżeli pomożecie Piotrowi zorganizować tą wystawę?? Kompletnie nie rozumiem waszej postawy. Rozumiem, że sprowadza się do tego że dla PAB będzie ogromną hańbą jeżeli wezmą udział w tej wystawie nie pod swoim przywództwem. jeszcze raz brawo :brawo:
Pozdrawiam Łukasz Grochowski
Awatar użytkownika
andrzej sikon
Posty: 67
Rejestracja: 03 gru 2007, 21:00
16
Lokalizacja: Szczawno ZdrĂłj

Post autor: andrzej sikon »

Nie wierze...............jak to mawiają Wielcy mądrzy tego świata " najgłośniejsze są puste dzbany..." Oświadczenie PAB jest niczym innym jak kompletną kompromitacją...!!!! aż żal to czytać . Kpina i jeszcze raz kpina.Jak Oni mają czelność mówić o integracji? i pisac takie bzdury? Książ odmówił to prawda ale czego tak naprawde to wiedzą zainteresowani ......... Zakaz używania nazwy......... to jakieś chore! Mam pomysł ...proponuje wprowadzić kategoryczny zakaz uprawiania sztuki Bonsai poza granicami macek PAB.....pod grożbą kary śmierci włącznie. ! ...Piotr od jutra przerzucasz sie na uprawę warzyw . Nie warz się dalej żerować na wieloletnich staraniach i sukcesach innych . Ty niewdzięczny uczniu, nie ładnie fuj. A może PAB poczyni starania wykorzenienia sztuki Bonsai w Japonii, Korei itd.....a co jak być jedynym to na całym świecie! a może galaktyce? ciekaw jestem jak wytłumaczą się autorzy tego podniosłego tekstu w obliczu wielkich nazwisk które przyjadą do Książa?
A co skrytykowac za wczasu Wacka Nowaka i innych ! ciekaw co powiedzą Japończykowi na pokazie formowania? wygwizdają go czy odwrócą się tyłem , a może zablokują wjazd do Zamku? ha ha ale jaja :)

Dodano po 12 minutach:
Mam jeszcze prośbę do Moderatora, nie usuwaj tych postów niech cała Polska i zagranica widzi komu o co tak na prawdę chodzi....! Jedni chcą normalności , drudzy wyłączności ! Więcej pokory dumni bracia z PAB a mniej gorzki będzie smak porażki. Piotr bardzo ładnie postąpił zapraszając Was wszystkich na wystawę a wy my napluliście na wyciągniętą dłoń . Typowo po Polsku! brawo.
Nie rozumiem , przecież na warsztatach u Pana Włodka jest zawsze zajebista przyjacielska atmosfera, skąd ten jad ? O co tu tak naprawde chodzi?
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Jako Admin: Posty nie beda usuwane gdy rozmowa bedzie prowadzona na poziomie. Niestety Andrzeju moim zdaniem za bardzo "dogryzasz" PABowi. Taka jest ich decyzja i uszanujmy to. Kazdy mogl przeczytac Oswiadczenie i kazdy moze sam sobie wyrobic zdanie nt.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2008, 22:48 przez Kamil, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
andrzej sikon
Posty: 67
Rejestracja: 03 gru 2007, 21:00
16
Lokalizacja: Szczawno ZdrĂłj

Post autor: andrzej sikon »

Kamilu, przyjmuje Twoją uwagę z pokorą i obiecuję że będe grzeczny....:) ale powiedz szczerze czy Cie szlak nie trafia....?..ok sorki. Masz racje każdy wyciągnie z tego Własne wnioski. Prosze o nie usuwanie mojego postu. Dziękuje Andrzej Sikoń
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Nie, bonsai nauczylo mnie spokoju wewnetrznego ;-)

A co ja mam powiedziec Andrzeju? U Piotra nie wystawi jedynie jeden klub a u mnie wystawia w sumie tylko dwa polskie klubu (stan na dzien dzisiejszy). Kto ma wiec wieksze zmartwienia, hm? :-)
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
andrzej sikon
Posty: 67
Rejestracja: 03 gru 2007, 21:00
16
Lokalizacja: Szczawno ZdrĂłj

Post autor: andrzej sikon »

Piotr pobudka...... ludzie chcą informacji... Kamil nie łam sie pogadamy z kim trzeba i zjedzie sie tyle luda, że nie zmieścisz.....!:) Wychodząc na przeciw kolegom i koleżankom z caaaaaałej Polski informuje, że na czas wystawy sponsoruje u siebie na kwaterach noclegi dla 6 osób które pragną przyjechac na wystawę do Książa i pokazać swoje drzewka......:) więcej info na
www.szczawnozdroj.boo.pl/noclegi/
serdecznie zapraszam.
czerniachowski
Posty: 264
Rejestracja: 05 sty 2007, 20:33
17
Imie i nazwisko: Piotr
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: walbrzych
Kontakt:

Post autor: czerniachowski »

Witam :-) Pragnę poinformować,że wszystko idzie dobrze.Jutro podam Program wystawy i dziękuje za tak szeroki i szybki odzew środowisk bonsai w naszym kraju na mój apel
Do zobaczenia w Książu!!
Pozdrawiam
Piotr Czerniachowski
www.akina.pl
http://www.facebook.com/#!/piotr.czerniachowski
Awatar użytkownika
andrzej sikon
Posty: 67
Rejestracja: 03 gru 2007, 21:00
16
Lokalizacja: Szczawno ZdrĂłj

Post autor: andrzej sikon »

Lukasz nie najeżdzaj na PAB ogólnie!....wierze , że są tam mądrzy i inteligentni ludzie........ do maja jest troche czasu zrozumieją że są trybami w machinie .....kogoś kto w głębokim poważaniu ma integracje i wspólne dobro....... a zależy mu jedynie na egocentrycznym indywidualiżmie..:)
Awatar użytkownika
lukas_gr
Posty: 410
Rejestracja: 14 sie 2005, 16:03
18
Imie i nazwisko: Lukasz Grochowski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: lukas_gr »

Andrzej ogolnie, nie najezdzam :D Tak jak napisałem w swojej wczesniejszej wypowiedzi: "polskie bonsai nie zmieni się nigdy jeżeli nie odsunie się w cień kilku członów zarządów"- miałem tu na mysli właśnie tą machinę. Ale myślę że wcześniej czy poźniej ta "machina" zwyczajnie się rozpadnie, na część która ma "w głębokim poważaniu ma integracje i wspólne dobro....... a zależy mu jedynie na egocentrycznym indywidualiżmie", przypuszczam że będzie to kilka nie znaczących osób i na w przeważającej cześci ludzi "mądrych i inteligentnych" którzy naprawdę chcą zmienić polskie bonsai" tyle. Mam nadzeję że stanie się to szybko i juz w maju prawie wszsycy zobaczymy się w Książu na międzynarodowej wystawie bonsai.
Pozdrawiam Łukasz Grochowski
Awatar użytkownika
andrzej sikon
Posty: 67
Rejestracja: 03 gru 2007, 21:00
16
Lokalizacja: Szczawno ZdrĂłj

Post autor: andrzej sikon »

I tym miłym i optymistycznym akcentem zakończmy dzisiejszą rozmowę.....:) życzę wszystkim spokojnej nocy. Dobranoc. Niech przyśnią sie nam Taaaaaaaaaaakie kozaki. Dobranoc:_)
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Mozecie sobie psy na naszej organizacji wieszac bo jestesmy juz do tego przyzwyczajeni że tak juz jest i nic na to nie poradzimy.
Łukaszu przypone ze Klub Tanuki zawsze byl zapraszany na wystawy PAB w Ksiażu jak i zawsze bylo wysylane zaproszenie do KBP.

Co do zarzadu. To tylko 3 osoby tak ciezko ci wymienic o kogo konkretnie ci chodzi?? Poza tym chcialbym zauwazyc ze zarzad musi istniec bez wzgledu na to kto w nim bedzie (takie polskie prawo) a jesli chcesz/chcecie zmian wystarczy przeglosowac to wiekszoscia głosow - skoro ci to tak bardzo przeszkadza choc nie wiem czemu bo nie jestes w PAB.
W/w decyzja nie byla podjeta przez zarzad bo to niemozliwe by 3 ludzi podejmowalo decyzje nad calym klubem. Nie wiem jak sie to odbywa w Tanuki moze nie mieliscie takich problemow ale u nas poprzez glosowanie członków rzeczywistych (nie 3 członkow zarządu).

Andrzej widze ze jestes strasznie podirytowany ale skoro twierdzicie ze sobie poradzicie (w co szczerze nie watpie - bo bonsai w Polsze pod dostatkiem) to po co wojujesz i sam ogien podsycasz?? Powiedzielismy ze nie bedziemy brali udzialu w wystwie i juz a wy przyjmijcie to z twarza jak mezczyźni i sami sie nie kompromitujcie.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
wog
Posty: 239
Rejestracja: 14 wrz 2005, 18:58
18
Lokalizacja: Dln Sl

Post autor: wog »

szkoda slow
Ostatnio zmieniony 14 mar 2008, 12:50 przez wog, łącznie zmieniany 1 raz.
Giomach

Post autor: Giomach »

Z 'oswiadczenia' PAB wprawdzie wynika, ze drogi PABu i Zamku sie rozeszly, ale chyba ktos, kto jest czlonkiem czy nawet prezesem PAB, moze zostawic legitymacje czlonkowska PAB w domu, przyjechac do Ksiaza, przywiezc swoje drzewa, i przede wszystkim spotkac sie na Zamku z innymi milosnikami bonsai - prywatnie a nie jako czlonek PAB? To chyba bylaby ta integracja, a w kazdym razie jej proba, o czym tak duzo ostatnimi czasy sie mowi i o ktorej idei w 'oswiadczeniu' PAB czytamy, ze nikt nikt nie chce w nia 'wymierzac'.

>wog:"w chwili obecnej, moim zdaniem wszelkie zasady co do integracji lamane sa przez P. Czerniachowskiego"
Z tego co mi wiadomo do Ksiaza maja przyjechac bonsaisci z Pomorza, z Warszawy, Poznania, Krakowa.. ci z Wroclawia tez zostali zaproszeni przez Piotra. Wiec o jaka integracje i jakie zasady wog Ci chodzi?

Artur Powszek - Wałbrzych, Dolny Śląsk
Awatar użytkownika
Kulesza Rafał
Posty: 5
Rejestracja: 11 paź 2007, 08:57
16
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: Kulesza Rafał »

Czytając powyższe posty mam wrażenie, że ludzie nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Proszę by koledzy przeczytali oświadczenie PAB-u uważniej. Tam jest wszystko napisane dlaczego PAB nie chce brać udziału w wystawie na zamku Książ.
RUSKI ;-)
ODPOWIEDZ