klon palmowy między kurami

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
Awatar użytkownika
Agula76
Posty: 82
Rejestracja: 27 wrz 2006, 11:31
17
Imie i nazwisko: AgaG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

klon palmowy między kurami

Post autor: Agula76 »

Witam !
Coś ostatnio dużo śmiece postami :oops:
Ale chciałam pokazać wam kilkunastoletniego klona palmowego który od dobrych 10lat rośnie sobie na środku wybiegu dla kur :) Będę próbowała pozyskać go na wiosnę. Kilkakrotnie był przesadzany, więc mam nadzieję że jakoś dam radę. Wys. jakieś 100cm. Zrobiłam wielkie oczy :shock: jak go zobaczyłam zważywszy, że maleńkie sadzoneczki są po 40-50zł chudziutkie jak patyczki. No mam na niego smaka...Niestety zdjęcie ciemne, bo było już późno
Załączniki
2.jpg
2.jpg (65.84 KiB) Przejrzano 3718 razy
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Z pozyskaniem standardowo trzeba wstrzymać sie do wiosny tak jak pisałaś. Nie wiem czy nie lepszym wyjściem było by pozyskanie go na dwie raty, czyli na wiosnę powycinać niepotrzebne gałęzie i zapoczątkować nowy układ korony a wykopać go dopiero na wiosnę 2009 roku. Na pewno będzie to lepsze dla rośliny, bo będzie łatwiej się regenerowała w gruncie.

Niestety nie widać zbytniego układu gałęzi ze zdjęcia które zamieściłaś, dlatego obstawiłbym na styl hokidachi (miotełka).
Powodzenia
Załączniki
2_127.jpg
2_127.jpg (78.12 KiB) Przejrzano 3696 razy
pet_to_jazzy
Posty: 7
Rejestracja: 24 sie 2007, 17:55
16
Lokalizacja: dabrowa gornicza /czestochowa

Post autor: pet_to_jazzy »

wyglada zdrowo. kury na pewno dbaja o nawożenie ;)
ODPOWIEDZ