Propozycja.

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Propozycja.

Post autor: wwoadas »

Hej.
Pewnie nie tylko ja zauwazylem to, iz jesli ktos pokaze na forum jakies ladne drzewko to nie ma tylu chetnych do rozmowy nad nim. Za to o wiele dluzsze dyskusje sa prowadzone na temat drzew, ktore sa malo warte uwagi.
Tak wiec wpadlem na pomysl, aby po wystawie zielen to zycie wrzucic fotki drzew, ktore braly w niej udzial i wspolnie je omowic- co sie nam w nich podoba a co nie, co by kto zmienil i dlaczego. Uwazam, ze moze wtedy byc ciekawa dyskusja, na temat i z ktorej kazdy sie moze od kazdego nauczyc czegos. Oczywiscie takie pisanie nigdy nie zastapi praktyki, ale tez sie moze przydac :wink:
Co o tym myslicie? Chcialbym uslyszec Wasze zdanie na ten temat.
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Pomysł dobry ale....
... juz probowalismy go robic na PABie i nic z tego nie wyszlo (jedna z roslin Roberta Bładka). Wiele madrali wlasnie wtedy sie gubi i nie wie co z takim wartosciowym fantem zrobic. Natomiast kazdy olowek czy inna duperela pobudza ich fantazje z roznymi zdumiewajacymi odkryciami (totalnie nie patrzac np na wymogi gatunkowe opowiadajac bzdury w ktore wierzy tylko posiadacz olowka.) Jednoczesnie widac ze wlasnie w postach o patyczkach najmniej wypowiadaja sie osoby ktore juz cos w bonsai osiagnely dlatego tez brak ich w wielu postach poprostu nie strzepia sobie palcow stukajac na klawiszach.
Dlatego mysle ze mozna raz kolejny sprobowac z jakim skutkiem zobaczymy.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
Anarhis
Posty: 113
Rejestracja: 12 wrz 2006, 14:03
17
Imie i nazwisko: Grzegorz Sz
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary ÂŚlÂąskie

Post autor: Anarhis »

Ja myśle, że to naturalne, że tak jest. Doświadczonych na tym forum jest kilku, może kilkunastu. A mniej doświadczonych i początkujących cała reszta. Więc wybaczcie ale niebędę np Bolasowi wytykał błędów w jego drzewkach, bo ich niewidzę a pisanie "fajne drzewko" mija się z celem. Za to z moją niewielką wiedzą mogę pomóc komuś, kto wie jeszcze mniej i skierować go na dobry tor. I myśle, że wielu ma tak jak ja i stąd mniej postów przy dobrych drzewkach a więcej przy tych "ołówkach".
Wszystko ma swoje dwie strony...
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

Anarhis pisze:Więc wybaczcie ale niebędę np Bolasowi wytykał błędów w jego drzewkach, bo ich niewidzę
Wydaje mi sie, ze nawet jesli ktos ma mniejsza wiedze i doswiadczenie to czasami moze podsunac jakis dobry pomysl osobie z wiekszym doswiadczenie. I wydaje mi sie, ze jesli bys powiedzial np Bolasowi, ze cos sie Tobie nie podoba w tej roslinie to nie byl by na Ciebie zly.
Kazdemu meszczyznie podobaja sie rozne kobiety. Dla jednego chlopaka dana dziewczyna bedzie ladna a inny o tej samej powie, ze mu sie nie podoba, ale pewnie znajda sie takie cukiereczki, ktore kazdemu beda sie podobac i tak samo jest z bonsai :wink: 8)
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
Awatar użytkownika
Anarhis
Posty: 113
Rejestracja: 12 wrz 2006, 14:03
17
Imie i nazwisko: Grzegorz Sz
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary ÂŚlÂąskie

Post autor: Anarhis »

Niechodziło mi o to, że np. Bolas :) będzie namnie zły tylko o to, że jeśli formuje on drzewko to wszystkie podstawowe zasady są zachowane więc błędów jako takich raczej niema. W sumie nieważne - myśle, że możnaby spróbować z tym pomysłem. <font color="#FF0000">napewno //ort</font> coś wniesie.
Wszystko ma swoje dwie strony...
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Nie wiem co Adam mial na mysli ale na PABie mielismy ukazany najpierw materiał wyjsciowy czyli zdjecie rosliny przez formowaniem odczekane mialo byc kilka dni na propozycje z netu a dopiero pozniej wlepiona roslina skonczona jaka widzial ja autor. Mialo to za zadanie pobudzic ludziskow do dyskusji nad materiałem i mozliwosciami jakimi stwarzał.
Dodatkowo trzeba byc ostroznym co do doboru materiału oczywista ze nie mozemy pokazac wielkiego kszaczora w ktorym nie widac pnia ani galezi niech jest to np krzak ktory zostal juz odrutowany i jest przed formowaniem i wtedy sa mozliwe wirty i inne zabawy.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
ODPOWIEDZ