Podręcznik Johna Naki Bonsai t. część 1 i 2

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
Rafał.W
Posty: 36
Rejestracja: 21 mar 2007, 11:05
17
Lokalizacja: PoznaĂą/SwarzĂŞdz

Podręcznik Johna Naki Bonsai t. część 1 i 2

Post autor: Rafał.W »

W związku z pokazywanym podręcznikiem Johna Naki przez P. Włodka i Łukasza, mam pytanie czy ktoś wie gdzie i zna pewnego dostawcę tego podręcznika w wersji angielskiej. Widziałem , że na internecie można kupić ten podręcznik już za ok 30$ cz. I i cz.II za ok. 50$, + koszty wysyłki, ale nie wiem czy wszyscy dostawcy są pewni. Widziałem też wydania tego podręcznika podpisane przez J.Nakę po ok 200$ za komplet.
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Można je sprowadzić np. przez http://www.ksiegarnia.com.pl/ , cena znacząco rośnie (koszta sprowadzenia, wysyłki itd).
Anna Dorota
Awatar użytkownika
Sentinel
Posty: 127
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:35
18
Imie i nazwisko: Bartosz K
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Sentinel »

Można poszukać na Amazonie. Podobno dobrym źródłem jest sklep bonsaimonk.com ale tam Bonsai Techniques I jest po 40$ i bonsai-bci.com/books.htm jest wciąż po 30$. Tu są egzemplarze z dodruku w 2002. Kiedyś się już przymierzałem ale przelew zagraniczny jest drogi, do tego przesyłka... Myślę jednak, że jakby się zebrało kilka osób to koszty można by rozłożyć. Ja jestem chętny.
W przypadku książek J.Y. Naki nie warto dopłacać za podpis bo on miał zwyczaj podpisywania chyba całego nakładu z drukarni i większość książek jest opatrzona autografem w normalnej cenie.
Załączniki
PA280034.jpg
PA280034.jpg (13.59 KiB) Przejrzano 8951 razy
Rafał.W
Posty: 36
Rejestracja: 21 mar 2007, 11:05
17
Lokalizacja: PoznaĂą/SwarzĂŞdz

Post autor: Rafał.W »

Serdeczne podziękowania za podpowiedź Doroto, no ja już złożyłem zapytanie do tej księgarni co Dorotka poleciła, sam wstępnie określiłem cenę kompletu ale nie wiem czy to nowe czy używane na około( z dostawą do domu) 560zł, zobaczymy co mi księgarnia odpowie.
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Mnie podali cenę ok. 500 PLN za komplet, używane w bardzo dobrym stanie.

Jest jeszcze jedna opcja, znam kogoś kto sprowadza ze Stanów książki o roślinach, wprawdzie z innej dziedziny, ale może ta nie byłaby problemem, w końcu nie jest to unikat. Spytam, czy byłoby to możliwe i jaki koszt.
Anna Dorota
Rafał.W
Posty: 36
Rejestracja: 21 mar 2007, 11:05
17
Lokalizacja: PoznaĂą/SwarzĂŞdz

Post autor: Rafał.W »

O to by było super, jak by było taniej to byłbym chętny, przynajmniej na I część i za jakiś czas II. :brawo:
Znalazłem na Amazon USA za ok. 100$ komplet (cena dolara to ok. 50% funta brytyjskiego), myślę, że z kosztami przesyłki nie powinno przekroczyć (przy cenach ok. 3, 5 dolarów od książki-tak jak na stronie księgarni) 110-115$(dajmy nawet z jakąś marżą 120$) to wtedy komplet by kosztował ok. 330-350zł, to pok. 150zł taniej niż mówi Dorota.
Awatar użytkownika
afiSh
Posty: 70
Rejestracja: 19 paź 2006, 17:50
17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: afiSh »

Cześć
Kiedyś pisałem do 3 księgarni internetowych w USA z zapytaniem o możliwość zakupienia i przesłania książki do Polski ale niestety nie otrzymałem od nich żadnej odpowiedzi. Chętnie bym się dołączył do zakupu w większej ilości żeby wyszło taniej z przesylką. Oczywiście mam chrapkę na dwie częśći :)
Pozdrawiam,
Jarosław Kobyra
“Do not search for the master, search for what the master is searching for!”
Awatar użytkownika
lukas_gr
Posty: 410
Rejestracja: 14 sie 2005, 16:03
18
Imie i nazwisko: Lukasz Grochowski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: lukas_gr »

witam, na ebay mozna kupic po sprowadzeniu za ok 350zl lacznie tzn: tom I i II + koszty wysylki. Jest kilku zaufanych sprzedawcow, najlpiej kierowac sie przy ocenie bezpieczenstwa iloscia pozytywnych komentarzy. Platnosc najlpiej paypal- najtansze i najbezpieczniejszye rozwiazanie.
Ostatnio zmieniony 18 lip 2007, 13:22 przez lukas_gr, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Łukasz Grochowski
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Posłałam maila z zapytaniem do tego pana od książek, na odpowiedź pewnie trzeba będzie trochę poczekać, ale jak tylko coś będzie wiadomo, to od razu dam wam znać.
Anna Dorota
Rafał.W
Posty: 36
Rejestracja: 21 mar 2007, 11:05
17
Lokalizacja: PoznaĂą/SwarzĂŞdz

Post autor: Rafał.W »

Mam informację potwierdzoną, że z tej księgarni to za 400zł oba tomy można dostać z dostawą do domu. I co Doroto czy już może masz jakieś informacje od znajomego z USA?
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Niestety, nie da rady przez niego - właśnie dostałam wiadomość...
Anna Dorota
Rafał.W
Posty: 36
Rejestracja: 21 mar 2007, 11:05
17
Lokalizacja: PoznaĂą/SwarzĂŞdz

Post autor: Rafał.W »

Właśnie dostałem ofertę na komplet w bdb stanie z tej księgarni za 383zł, myślę, że jest to dobra cena, przesyłka niestety nie rozkłada się na ilość egzemplarzy(czyli przesłanie każdej książki kosztuje tyle samo), myślę, że już dużo mniej nie będą kosztowały(np. ze względu na obniżkę cen walut) a tu dostawca myślę, że okaże się solidny, no i za miesiąc odbiorę swą "biblię" bonsajową a później tylko żmudne tłumaczenia i nauka(którą na pewno trzeba będzie potwierdzać na warsztatach u naszych krajowych mistrzów).
Awatar użytkownika
Pit
Posty: 390
Rejestracja: 17 sie 2004, 16:32
19
Imie i nazwisko: Piotr S.
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Pit »

witajcie
powiem cos z własnego doświadczenia, kupowanie w sklepach internetowych w krajach poza UE to spore problemy. Kiedys kupiłem dwie książki w Japonii, owszem z zakupem, zapłata i wysyłką nie ma zadnego problemu, problemy zaczynaja się potem. Zamast ksiazek dostałem list z Warszawskiego Urzedu Poczty (Oddział Celny)z kserokopią faktury. Po przetłumaczeniu jej miałem się zgłosić do urzędu w celu wyliczenia cła i po zapłaceniu dostałem swoje ksiazki. Lepiej najpierw sie zorientować czy się to opłaca, ewentualnie pozostaje jeszcze import przez "znajomych".
:jupi:
Piotr
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Ale my mówimuy o POLSKIEJ księgarni sprowadzajacej książki z zagranicy.
Anna Dorota
Rafał.W
Posty: 36
Rejestracja: 21 mar 2007, 11:05
17
Lokalizacja: PoznaĂą/SwarzĂŞdz

Post autor: Rafał.W »

Mam,mam już doszły po 5 tygodniach prosto z USA doszły dwa tomy Bonsai Techniques J.Naki, stan idealny, prawie jak z drukarni, do tego I tom z oryginalnym autografem Mistrza, już z pobieżnego przeglądnięcia widać ogromną ilość informacji. Tak jak pisałem za 383zł całość, myślę że cena odpowiednia, a księgarna którą polecała Dorotka to super jest.
ODPOWIEDZ