Spotkania bonsai w Poznaniu

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
Awatar użytkownika
shishiodoshiMeth.
Posty: 417
Rejestracja: 25 kwie 2005, 15:40
19
Imie i nazwisko: Artur M.
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Spotkania bonsai w Poznaniu

Post autor: shishiodoshiMeth. »

Jest pomysł, plan, inicjatywa i kilku chętnych do organizowania spotkań w Poznaniu. Wygląda to tak, że raz w miesiącu, w soboty odbywać się będą spotkania, na które przychodzimy z drzewami i kręcimy.
Planowane są również składki (nie ustalone na razie w jakiej wysokości) na wspólne cele (np. organizowanie warsztatów ze znanymi bonsaistami)
Kto się na to pisze i jak się na to zapatrujecie. Więcej szczegółów na priv u mnie, lub u Bartka (Sentinel) lub u Waldka (waldaa)
Artur
Awatar użytkownika
waldaa
Posty: 35
Rejestracja: 30 paź 2006, 09:16
17
Lokalizacja: PoznaĂą

Post autor: waldaa »

potwierdzam :)
Staramy się zebrać kilku stałych entuzjastów z Poznania i razem coś porobić.
Pozdrawiam
Waldek Burzych
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

A moze zaloze grupe na forum i niech kazdy sie dopisuje kto chce?
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Adrian-MONK
Posty: 11
Rejestracja: 03 gru 2006, 20:28
17
Lokalizacja: SwarzĂŞdz

Post autor: Adrian-MONK »

Witam chętnie się pisze na spotkanie, jako początkujacemu samoukowi przyda się troszke praktyki. Co do szczegółów mam nadzieje że bedą na forum. A składki to dobry pomysl zawsze grosz się przyda dziś ciężko bez tego coś zorganizowac.
Awatar użytkownika
shishiodoshiMeth.
Posty: 417
Rejestracja: 25 kwie 2005, 15:40
19
Imie i nazwisko: Artur M.
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: shishiodoshiMeth. »

Dzięki Kamil, taka grupa by się przydała. Dopisz nas jako WLKP albo POZNAN.
Artur
Rafał.W
Posty: 36
Rejestracja: 21 mar 2007, 11:05
17
Lokalizacja: PoznaĂą/SwarzĂŞdz

Post autor: Rafał.W »

Jestem za ale to musi być za darmo, musi jakiś pasjonat(ale prawdziwy a nie ze słomianym zapałem)udostępnić swój ogród ze stolikami aby raz na miesiąc się spotykać. I to musi być za darmo. Jakie składki, po co przecież jak przyjedzie jakiś mistrz to i tak wykasuje osobno po 100 czy 200 zł. Najpierw musi zebrać się grupa która tak jak Śląska Grupa będzie się raz na miesiąć czy dwa zbierała po wcześniejszym uzgodnieniu terminu. Inaczej z tego nici (a wiem to bo byłem jednym z założycieli Wielkopolskiego Klubu Bonsai, który dziś istnieje tylko na papierze i poza paroma czczymi obiecankami pewnej osoby nic nie robi,farsa.), ale widzimy też że w centrum Daglezja nic większego nie wypaliło poza 1 czy dwoma warsztatami Romana Bony. To jest podstawa jak w bieganiu czy w w innym sporcie czy hobby pasja plus miejsce do spotkań( ja mam jeszcze trzech takich jak ja 1 ze Swarzędza a jeden z Borówca i o ile wiem Mateusz w Luboniu . Nie jest to łatwe no ale...
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
shishiodoshiMeth.
Posty: 417
Rejestracja: 25 kwie 2005, 15:40
19
Imie i nazwisko: Artur M.
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: shishiodoshiMeth. »

Rafał: Miejscówka jest, właśnie u Grzegorza Labedzkiego, który udostępnia nam za darmo miejsce. Składki by się przydały aby móc opłacić mistrza, czyli przynajmniej jego przyjazd. Po dogadaniu się z mistrzem wiedzielibyśmy czy nas na niego stać czy nie.
Ostatnio organizowane warsztaty przez Bartka z Romanem odbiły się mocno na portfelu Bartka, tylko dlatego, że chętnych się zapowiadała masa a w końcu przyszła połowa (nie licząc osób, które pojawiły się na 'krzywy ryj' niestety...)
Z tego też powodu w tej chwili nie ma chętnych na zoorganizowanie porządnych wartsztatów. Jak by nie było sprawa składek pozostała i tak otwarta. W najbliższym czasie, odbędzie się pierwsze spotkanie. Więc serdecznie zapraszamy. Jeżeli ktoś chce pogadać o tym pomyśle, proszę dzwonić: 605 330 780.
Artur
Rafał.W
Posty: 36
Rejestracja: 21 mar 2007, 11:05
17
Lokalizacja: PoznaĂą/SwarzĂŞdz

Post autor: Rafał.W »

Tak ale kto te składki będzie trzymał. lepiej powiedzieć, że np. można załatwić mistrza np. za 100 czy 200 zł od osoby i wtedy wszyscy mówią, czy chcą. Bo tak jak ludzie mają płacić za coś czego jeszcze nie było to, no ale można ten pomysł przetrenować. Ja jestem jak najbardziej za ale od października bo we wrześniu spodziewam się nowego członka rodziny, który teraz sprawia nam trochę kłopotów a że jest jeszcze jedna 16 miesięczna obywatelka którą trzeba się zająć i praca prawie w delegacji to trudno mi teraz będzie choć dzień wykroić choć jak bym wiedział kiedy to kto wie..
Awatar użytkownika
shishiodoshiMeth.
Posty: 417
Rejestracja: 25 kwie 2005, 15:40
19
Imie i nazwisko: Artur M.
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: shishiodoshiMeth. »

Podczas rozmów o tym pomyśle, wszystkim wówczas zainteresowanym i obecnym pomysł z jakimiś składkami się podobał. Zresztą co to jest dajmy na to 100 na rok, czy 10 na miesiąc? Mam nadzieję, że dla chętnych to nie jest wielki wydatek. Poza tym pieniądze niekoniecznie muszą być wydane na przyjazd mistrza. Mógłaby to być np. szybka Makita i jakiś fajny frezik.
Uważam jednak, że pieniądze to nie jest duży problem. Największym problemem w tym przypadku są IMHO ludzie, mianowicie to czy będą chcieli się spotykać, dzielić doświadczeniem i pomocą. Ja wierzę, że tak.
Jak na razie dużo problemów, a mało chętnych na klub.
Maniacy z Poznania i okolic - POBUDKA! :yes:
Artur
Rafał.W
Posty: 36
Rejestracja: 21 mar 2007, 11:05
17
Lokalizacja: PoznaĂą/SwarzĂŞdz

Post autor: Rafał.W »

Ja myślę, że lepiej nie mówmy o klubie ja już tu w Wielkopolsce do jednego należę i co i nic z tego nie wynika, chyba, że porozmawiamy o przejęciu tego klubu( w sensie pozytywnym czyli zebranie , zapisanie nowych członków , przegłosowanie nowych ustaw i przyjęcie nowego zarządu, tylko jest to pewna odpowiedzialność bo klub musi mieć prowadzone podstawy księgowości(roczne rozliczenia)itp. Natomiast spotykając się jako grupa pasjonatów mamy większą szansę, że będą tylko ci co chcą naprawdę a zawsze można to zamienić w klub jak będą jakieś wyniki. Co do pieniędzy to masz częściowo rację, ja nie mam problemów wydać 100 czy 200zł na warsztaty czy sprzęt ale grono młodych ludzi(uczniowie i studenci )którzy są na dorobku lub na garnuszku rodziców każde pieniążki obraca 3 razy w ręce czy to 100 czy 10zł. Ale może w końcu coś zacznie się dziać w Wielkopolsce.
Awatar użytkownika
shishiodoshiMeth.
Posty: 417
Rejestracja: 25 kwie 2005, 15:40
19
Imie i nazwisko: Artur M.
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: shishiodoshiMeth. »

Mówiąc klub miałem na myśli, grono osób, które chcą coś robić. I tak jak piszesz to czy to będzie formalny klub czy tylko grupa to się okaże albo i nie... Najważniejsze aby się spotykać i kręcić drzewa. Masz doświadczenie w tym jak to jest z klubami i mam nadzieję, że przedstawisz nam jakie są korzyści minusy, obowiązki itd. Póki co jest to trzeciorzędna sprawa.
Co do pieniędzy, to tak jak nie raz pisano, żadne hobby nie jest tanie. Jednak bywają droższe :) Jak się chce chodzić na jakieś treningi, basen, zbierać znaczki czy hodować ptaki to też trzeba się liczyć z wydatkami i to nie raz dużo większymi. Niestety tak to jest.
Mam nadzieję, że zobaczymy się jak tylko rodzinka da Ci chwile wolnego na drzewa ;)
Artur
Rafał.W
Posty: 36
Rejestracja: 21 mar 2007, 11:05
17
Lokalizacja: PoznaĂą/SwarzĂŞdz

Post autor: Rafał.W »

Dzięki odezwę się wkrótce.
herunohazumi
Posty: 16
Rejestracja: 14 mar 2007, 18:33
17
Lokalizacja: PoznaĂą/Leszno

Post autor: herunohazumi »

Zaintresowany ;] Najpierw zorganizujmy kilka spotkan a potem można pomyśleć o czymś większym typu klub/stowarzyszenie. Potrzeba będzie chętnych do zorganizowania czegoś takiego ? Ja jestem gotowy poświęcić swój czas ;] Ale jak narazie prosił bym o kilka informacji odnośnie pierwszego spotkania ;] Konkretnie która sobota i o której godzinie ;] Pozdróweczka ;]
Tomek
jbpinki
Posty: 15
Rejestracja: 16 cze 2007, 22:41
16
Imie i nazwisko: Jerzy Pinkiewicz
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Promno Stacja (Poznan)

Post autor: jbpinki »

Witam
Czy sa chetni na spotkanie i wspolne popracowanie nad roslinkami pod koniec lipca 24.07 w niedziele.
Proponuje tak jak ostatnio w Promnie S. dokladne namiary na pw.

Jurek
Awatar użytkownika
wizja
Posty: 79
Rejestracja: 24 mar 2011, 11:51
13
Imie i nazwisko: Norbert
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: wizja »

ja jestem chętny, ale niestety do końca lipca jestem na urlopie :( - następnym razem
blog.strzelecki.org
jbpinki
Posty: 15
Rejestracja: 16 cze 2007, 22:41
16
Imie i nazwisko: Jerzy Pinkiewicz
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Promno Stacja (Poznan)

Post autor: jbpinki »

Proponuje, znaleźć wspolny termin moze na połowe wrzesnia, np 18.09. Chciałbym reaktywowac wspolne spotkania Poznanskiej Grupy, oczywiscie zapraszam chetnych spoza Poznania również. Dysponuje miejscem zarowno na ogrodzie, jak w razie niepogody pod dachem. Prosze o informacje, czy sa chetni na wspolne spotkania.

Jurek
Awatar użytkownika
waldaa
Posty: 35
Rejestracja: 30 paź 2006, 09:16
17
Lokalizacja: PoznaĂą

Post autor: waldaa »

postaram się być.
Pozdrawiam
Waldek Burzych
pinaceae
Posty: 302
Rejestracja: 07 sty 2007, 22:48
17
Lokalizacja: Poznan

Post autor: pinaceae »

Ja jestem chętny, ale jak zawsze problemem jest czas. Poza niedzielą to raczej nie ma szans. W niedziele pewnie dałbym rade. Pozdro
jbpinki
Posty: 15
Rejestracja: 16 cze 2007, 22:41
16
Imie i nazwisko: Jerzy Pinkiewicz
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Promno Stacja (Poznan)

Post autor: jbpinki »

Dlatego proponuje niedziele 18.09. u mnie. około 10.00. Promno Stacja 5.
Szczegoly na prv
ODPOWIEDZ