chłopiniec?

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
bamae
Posty: 41
Rejestracja: 24 mar 2007, 18:03
17

chłopiniec?

Post autor: bamae »

bo babiniec na pewno nie

co jest takiego w bonsai ze duzo więcej facetów łapie tego bakcyla
ze konkursy wygrywają faceci
ze mistrzami tej sztuki są również chłopy

wyprowadźcie mnie z błedu jesli w nim jestem
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Bo kobiety nie sa tak wytrwale jak my, faceci?
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Bo faceci nie tracą czasu na zastanawianie się dlaczego np. na forum storczykowym jest tak dużo kobiet a facetów tak mało, i czy to wobec tego wypada, czy dam radę, bo nie mam cech właściwej płci do zajmowania się "kwiatkami" - tylko po prostu biorą się za hodowlę storczyków (prawdziwą hodowlę, z rozmnażaniem generatywnym i uzyskiwaniem nowych ciekawych mieszańców). I nie oczekują głaskania po główce za to "że taki dzielny, proszę - facet, a daje sobie radę"...

Tak samo jak nie biadolili nad tym, że gotowanie to babskie zajęcie, tylko po prostu zostali szefami kuchni.

Jeśli kobiety same na każdym kroku będą podkreślać, że ich udział w jakimś fajnym zajęciu to ewenement i dziwowisko - to tak też będą traktowane. A faceci w tym czasie biorą sobie całą fajną zabawę.

A że kobiet w bonsai wcale nie jest mało, można się o tym przekonać czytając listę członków PAB, rozmawiając z ludźmi na spotkaniu w Krakowie (ludźmi, nie mężczyznami i kobietami).
Anna Dorota
Awatar użytkownika
wog
Posty: 239
Rejestracja: 14 wrz 2005, 18:58
18
Lokalizacja: Dln Sl

Post autor: wog »

Pani De Martino
Załączniki
P.De Martino (5).jpg
P.De Martino (5).jpg (33.83 KiB) Przejrzano 6402 razy
P.De Martino (4).jpg
P.De Martino (4).jpg (21.59 KiB) Przejrzano 6402 razy
P.De Martino (3).jpg
P.De Martino (3).jpg (44.41 KiB) Przejrzano 6402 razy
P.De Martino (1).jpg
P.De Martino (1).jpg (30.89 KiB) Przejrzano 6402 razy
P.De Martino.jpg
P.De Martino.jpg (31.57 KiB) Przejrzano 6402 razy
bamae
Posty: 41
Rejestracja: 24 mar 2007, 18:03
17

Post autor: bamae »

AnnaDorota pisze:Bo faceci nie tracą czasu na zastanawianie się dlaczego np. na forum storczykowym jest tak dużo kobiet a facetów tak mało, i czy to wobec tego wypada, czy dam radę, bo nie mam cech właściwej płci do zajmowania się "kwiatkami" - tylko po prostu biorą się za hodowlę storczyków (prawdziwą hodowlę, z rozmnażaniem generatywnym i uzyskiwaniem nowych ciekawych mieszańców). I nie oczekują głaskania po główce za to "że taki dzielny, proszę - facet, a daje sobie radę"...

Tak samo jak nie biadolili nad tym, że gotowanie to babskie zajęcie, tylko po prostu zostali szefami kuchni.

Jeśli kobiety same na każdym kroku będą podkreślać, że ich udział w jakimś fajnym zajęciu to ewenement i dziwowisko - to tak też będą traktowane. A faceci w tym czasie biorą sobie całą fajną zabawę.

A że kobiet w bonsai wcale nie jest mało, można się o tym przekonać czytając listę członków PAB, rozmawiając z ludźmi na spotkaniu w Krakowie (ludźmi, nie mężczyznami i kobietami).
zanim spojrzałam kto napisał to miałam wrazenie ze to wypowiedz faceta mega szowinisty

poprostu to było takie moje spostrzeżenie
bez żadnych podtekstów
bez podkreslania tego ze o to ja baba chce się za to zabrac

no cóz
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Ale taka jest prawda: a jakiej odpowiedzi oczekiwałaś? Że faceci są lepsi w ogrodnictwie? A od kiedy to? Że są sprytniejsi od kobiet? Że są lepsi we wszystkim, za co się zabiorą i dlatego nie mamy co szukać w bonsaii innych dziedzinach, bo nie dorastamy byle facetowi do pięt? Ja tak wcale nie uważam. I dlatego nie dzielę ludzi na facetów i babki, jeśli chodzi o takie sprawy jak bonsai.
Anna Dorota
bamae
Posty: 41
Rejestracja: 24 mar 2007, 18:03
17

Post autor: bamae »

j atez nie genarlizuje

to była taka luźna uwaga
byc moze kobitki wolą inne hobby

ale na nic nie ma reguły

a ile jest babeczej na tym forum?
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Jakoś nigdy nie liczyłam, ale z 5-6 piszących na pewno. biorąc pod uwagę ilu facetów pisze (i co piszą) to niezły wynik.

Ewy coś dawno nie widzę...
Anna Dorota
Awatar użytkownika
Deoos
Posty: 444
Rejestracja: 24 lip 2004, 16:48
19
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź

Post autor: Deoos »

Na pokazach widzę, że z reguły kobiety (te raczej mało obeznane z tą sztuką) gorzej znoszą różne, dość drastycznie wyglądające zabiegi podczas formowania. Tzn jest im po prostu często żal roślin. Może to je odstrasza...
Wojtek Łukaszewski
bamae
Posty: 41
Rejestracja: 24 mar 2007, 18:03
17

Post autor: bamae »

Deoos pisze:Na pokazach widzę, że z reguły kobiety (te raczej mało obeznane z tą sztuką) gorzej znoszą różne, dość drastycznie wyglądające zabiegi podczas formowania. Tzn jest im po prostu często żal roślin. Może to je odstrasza...
chyba cos w tym jest

ja mam dopiero pierwsze cięcie przed sobą, choć od pol roku się tym interesuje i doczytuje
raz ze czekałam na odpowiednią pore roku, a poza tym zanim tak "źle" potraktuje drzewko chciałabym dokładnie wiedziec co robie,
zagz
Posty: 35
Rejestracja: 06 gru 2005, 16:24
18
Imie i nazwisko: Dominik Z.
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Złocieniec

Post autor: zagz »

Rywalizacja o to kto ma lepsze drzewko to troche pokazanie kto ma większą i ostrzejszą dzide. :wink:
Dominik
ODPOWIEDZ