Odkrylem nowa ksiazke?

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Odkrylem nowa ksiazke?

Post autor: Kamil »

Witajcie,

aktualizujac przed chwila strone z ksiazkami, odkrylem w internecie nowa ksiazke(?):
Obrazek
Spotkal sie ktos juz z Was z ta ksiazka? Sa jeszcze jakies inne nowe ksiazki?

Przy okazji mam prosbe do Was. Zwiazku z tym, ze ksiegarnie internetowe zmieniaja linki do stron o ksiazkach, zdjecia tez sa czasami malego rozmiaru, chcialbym Was prosic o zeskanowanie dla mnie Waszych ksiazek o bonsai. Interesuje mnie tylko okladka z przodu (200dpi poprosze). Na chwile obecna interesuja mnie wszystkie ksiazki dostepne obecnie na rynku. Wielkie dzieki za wspolprace :)

PS. Wiecej nt. ww. ksiazki na naszej stronie o ksiazkach.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
pawelo73
Posty: 158
Rejestracja: 02 wrz 2006, 22:11
17
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: pawelo73 »

Witam
Rzeczywiście jest taka książka :-) , ogólnie rzecz biorąc ok. choć bez szczególnych rewelacji. Pominięto w niej całkowicie omawianie poszczególnych styli bonsai (ale te chyba wszyscy znają), poza tym jak na mój gust za mało tam ilustracji i omówienia dobrze rozwiniętych drzewek (większość to takie małe trochę bezstylowe "pikusie"), brak omówienia rodzimych gatunków, dziwna wzmianka że buk japoński jest jedynym z którego robi się bonsai.
Dość dobrze omówiona metoda ramifikacji sosny ale z jednym dość istotnym błędem - otóż autor pisze że stare igły się wyrywa - a tego jak wiemy nie należy robić.
To tyle na pierwszy rzut oka.
pozdr
Paweł Dembek
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Dzieki Pawle za info.
pawelo73 pisze:otóż autor pisze że stare igły się wyrywa - a tego jak wiemy nie należy robić.
A co sie robi?
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
MarcinM
Posty: 200
Rejestracja: 01 paź 2005, 07:35
18
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: MarcinM »

"Po prostu tniesz tak by pozostało jakieś 0,5 cm igiełek przy pniu i te 0,5 cm odpadnie po kilkunastu dniachpod wpływem byle dotknięcia , wówczas jest dobrze "
Marcin M
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Aaa to bylo na mysli. Osobiscie wyrywam igly i moja sosna: http://kamcio.com/bonsai/ja/sosna2/ tez ma sie dobrze.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Mort
Posty: 105
Rejestracja: 08 maja 2006, 17:50
18
Lokalizacja: WrocÂław

Post autor: Mort »

czy nie powinno....?? no niekoniecznie znam wiele osób które rwą igły zresztą ja też rwę.... i pomimo tego pozostają te osłonki(o których była mowa w innym temacie iż podobno przy rwaniu się je wyrywa :? )więc według mnie nie w tym różnicy :-)
Pozdrawiam MichaÂł
ODPOWIEDZ