Bez Liści

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
Krzywa
Posty: 28
Rejestracja: 15 sie 2006, 17:15
17
Imie i nazwisko: Marzena M
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Bez Liści

Post autor: Krzywa »

Widziałam multum zdjęć bonsai bez liści...czy liście opadły bo to np.brzoza? Czy specjalnie obcięte...Bo bonsai bez liści nie wygląda łądnie ale za to można je łatwo formować bo nie trzeba isę przebijać przez gąszcz liści:P
A waszym zdaniem?
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

O tej porze roku większość liściastych outdoor'ów jest w stanie bezlistnym. Czasmi też można znaleĽć zdjęcia drzewek które mają usunięte liście po to aby następne liście które wyrosn były mniejsze. W tym przypadku drzewko musi być w jak najlepszej kondycji.
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Andrzey

Post autor: Andrzey »

Właśnie to wydaje mi się jest najbardziej atrakcyjne u liściastych outdoor’ów, że zmieniają się wraz z porą roku.

Pozdrawiam.
Krzywa
Posty: 28
Rejestracja: 15 sie 2006, 17:15
17
Imie i nazwisko: Marzena M
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Krzywa »

aha:) Bo widziałam wiąża bez liści...to już wiem dlaczego dzięki!
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Zdjęcia bonsai bez liści robi się specjalnie: po to, żby pokazać jak wyglada ułożenie gałązek, jak pięknie rozplanowane, jaką ogromną pracę musiał wykonać ktoś, kto formował takiego liściaka, z którego latem widać tylko górę liści. Na wystawach często pokazuje się liściaki zanim zaczną rozwijać się pąki, tylko wtedy mozna je naprawdę ocenić.
Anna Dorota
ODPOWIEDZ