Kalendarz 2007 ?

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
muc13k

Post autor: muc13k »

wiem ze juz to powiedzieliscie ale sprubuje zebrac w 1 miejscu info.

proponuje zrobic tak nie kaledarz na biurko na sciane albo do wyboru.u góry nazwa miesiaca, na srodku fotka drzewka najlepiej lisciastego w damym miesiacu jak wyglada, pod spodem (pod fiotka) wiadomo dni miesiaca w jakiejs ladnej rameczce. a na samym odle malym druczkei jakie prace z dzewkiem wykonuje się w tym okresie podlewanie nawozenie ciecie itp itd. oczywiscie tak ogulnie
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

Heeej
Mam dobrą nowinę. Od stycznia pracuję w wydawnictwie, które między innymi wydaje kalendarze. Ostatnio na spotkaniu zaproponowałam wydanie ekskluzywnego kalendarza z bonsai na 2008r. – pomysł został przyjęty, muszę jedynie go dobrze zaargumentować na następnym spotkaniu ;)
Z wstępnych informacji wiem, że minimalna ilość wydruku kalendarzy to 1000szt. Koszt jest różny w zależności od planowanej wielkości kalendarza i ceny zdjęć˘.

Mam w związku z tym pytanie:
Jeśli mielibyście kupić kalendarz z bonsai - jakiej wielkości powinien on być, jak wyglądać i co zawierać byście się na niego zdecydowali.
No i oczywiście ile jesteście w stanie na niego wydać :)
Michał Malawski

Post autor: Michał Malawski »

Powiem szczerze, że macie super pomysł i w pełni go popieram :arrow: Pamiętajcie jednak co napisał Romek o prawach autorskich do tresci jakie zawiera owo zdjęcie. Nie zawsze właściciel wyraża zgodę na prezentacje swojej pracy autorskiej. Pozdrawienia od PAB :-)
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

IwonaF pisze:Z wstępnych informacji wiem, że minimalna ilość wydruku kalendarzy to 1000szt.
Oj Iwono, 1000szt nigdy nie sprzedamy.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
włodzimierz Pietrasz

Post autor: włodzimierz Pietrasz »

Szanowni koledzy i koleżanki bonsaiści, pomysł wydania kalendarza jest zawsze bardzo interesujący. Proszę jednak aby w swoim zapędzie wydawniczym nie ignorować ogólnie przyjętych zasad dotyczacych praw autorskich. Wydrukowanie kalendarza i jego publiczna sprzedaż nie moze funkcjonować tak jak ściąganie na lewo plików z netu i zabawa na pirackich programach. Na wystawie bonsai PAB podczas POLAGRA 2006 nie zezwalaliśmy na robienie zdjęć naszych bonsai w celu publikacji w druku a jedynie na uzytek własny i internetu. Tak więc pojawienie się ich bez naszej zgody będzie traktowane jako powód do wystąpienia na drogę oficjalnych roszczeń. Sprawa ta dotyczy również innych wystaw organizowanych przez PAB i Akademię Bonsai. Może moje stanowisko w tej sprawie dla niektórych forumowiczów będzie szokiem ale tak jest na kazdej wystawie. Jezeli chcecie publikować musicie prosić o zgodę właściciela. Ja jako własciciel wydawnictwa nigdy nie zapominam o tej zasadzie.
Włodzimierz Pietraszko
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

Jest oczywistym, że zdjęcia będą zakupione u autorów wraz z prawami :)
Kamil: jednego ze wzorów kalendarzy pod koniec 2006r sprzedaliśmy 18000 sztuk. Więc jednak można, a był to kalendarz najzwyklejszych widoczków. Muszę przeanalizować sprawę i się zobaczy :)
czerniachowski
Posty: 264
Rejestracja: 05 sty 2007, 20:33
17
Imie i nazwisko: Piotr
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: walbrzych
Kontakt:

Post autor: czerniachowski »

Witam Iwonko i cala reszte :-)
Pomysl nie jest nowy ale nie doczekal sie jeszcze realizacji Mysle ze powinien zawierac najlepsze bonsai w Polsce np(12 sztuk na kazdy miesiac) i wydany w jak najlepszej jakosci Temat bonsai jest na tyle atrakcyjny ze powinien sie sprzedac
Piotr Czerniachowski
Pozdrawiam
Piotr Czerniachowski
www.akina.pl
http://www.facebook.com/#!/piotr.czerniachowski
pawelo73
Posty: 158
Rejestracja: 02 wrz 2006, 22:11
17
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: pawelo73 »

Jeśli pomysł ma wypalić na większą skalę kalendarz powinien być zrobiony profesjonalnie, co oznacza, że chyba należałoby zamówić zdjęcia u zawodowego fotografa (a nie korzystać ze zdjęć już zrobionych o różnej jakości tak technicznej jak i artystycznej). Zgadzam się że temat powinien załapać się na rynku, dzięki czemu zwrócą się koszty ewentualnych opłat za prawa autorskie do fotografowania ciekawych drzewek. Poza tym na 2007 r. jest już za póĽno trzeba zacząć działać z myślą o 2008 r. A jak się zrobi zdjęcia to będzie też gotowy materiał na książkę :-) .
pozdr
Paweł Dembek
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

Oczywiste jest, że do kalendarza muszą być zrobione profesjonalne zdjęcia o odpowiedniej rozdzielczości. Na każdej fotografii będzie widniało nazwisko autora. Za kalendarz wzięłam się z myślą o wydanie go na 2008r :P Kalendarze na 2007 już są poprzeceniane o 80% więc zupełnie by mi się nie opłacał ten interes :wink:
Nikt z Was do tej pory nie odpowiedział na moje wcześniejsze pytanie :]
Awatar użytkownika
many
Posty: 49
Rejestracja: 07 lut 2006, 17:35
18
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp.

Post autor: many »

Dobrze by było jakby obok zdjęcia drzewka znajdowała się króciutka jego historia lub opis właściciela, np. Właściciel; Jan Kowalski z Garwolina, wielokrotny/w 2009r laureat nagrody "Złotego Jina", członek BXY/niezrzeszony. No i oczywiście delikatny akcent japoński, który miałby tylko podkreślić egzotyke i klimat tej sztuki a nie skupić na sobie uwagę. Przy wymiarach 30x50cm powinien być czytelny, a cena? Nie orientuję się w cenach kalendarzy, ale pewnie wolałbym zapłcić trochę więcej i kupić kalendarz, który w jakims sensie byłby dla mnie inspiracją a dla osób spoza kręgu bonsai dość oryginalną i praktyczną ozdobą.
To tylko jest moja sugestia.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

Taki opis autora możnaby uznać za reklamę - a to jest płatne. No chyba, że autorzy w zamian za reklamę dostarczą zdjęcia za darmo, to kto wie .. :)
Cena naszego ekskluzywnego kalendarza 50x50 to jakieś 30 - 35zł, ale prawa autorskie do zdjęć były bardzo drogie.
Awatar użytkownika
romanb
Posty: 252
Rejestracja: 23 paź 2005, 21:07
18
Lokalizacja: Grudziadz

Post autor: romanb »

Czesc Wam :-)
Kalendarz znanej hloenderskiej firmy ma nastepujace wymiary
760 x 360
Zdjecie drzewa to wielkosc 460 x 360
Wyglada super :-)

Pozdrawiam Roman
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

Prosimy o jakies fotki :)
Awatar użytkownika
romanb
Posty: 252
Rejestracja: 23 paź 2005, 21:07
18
Lokalizacja: Grudziadz

Post autor: romanb »

Postaram sie moze jutro :-)
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

Ok, w końcu jakiś konkret :]
Awatar użytkownika
romanb
Posty: 252
Rejestracja: 23 paź 2005, 21:07
18
Lokalizacja: Grudziadz

Post autor: romanb »

Cos takiego?
Załączniki
IMG_9167_resize.jpg
IMG_9167_resize.jpg (27.94 KiB) Przejrzano 10337 razy
Awatar użytkownika
romanb
Posty: 252
Rejestracja: 23 paź 2005, 21:07
18
Lokalizacja: Grudziadz

Post autor: romanb »

Albo takie tam kwiaty :-)
Zakrylem nazwe firmy zeby ktos nie myslal ze chce kogos reklamowac :-P
Roman
Załączniki
IMG_9170_resize.jpg
IMG_9170_resize.jpg (46.3 KiB) Przejrzano 10319 razy
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

Ja chcę zrobić katalog ekskluzywny czarny :) Jutro poszukam zdjęć naszego Butterfly'a :]
Awatar użytkownika
romanb
Posty: 252
Rejestracja: 23 paź 2005, 21:07
18
Lokalizacja: Grudziadz

Post autor: romanb »

Hi.
Chcialem pokazac tylko format :-P
Przy dzisiejszych mozliwosciach kolor to pestka :razz:

CIAO
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

Ja wolałabym kalendarz w formie kwadratu. Ale to kwestia do dogadania.

Nasz kalendarz B3

Obrazek

A2

Obrazek

Składany

Obrazek
ODPOWIEDZ