Kalendarz 2007 ?

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
Awatar użytkownika
kutny leszek
Posty: 65
Rejestracja: 14 paź 2005, 20:03
18
Imie i nazwisko: Leszek
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontakt:

Kalendarz 2007 ?

Post autor: kutny leszek »

Zwracam się z tym pytaniem do Kamila jako do administratora i "motorniczego" wszelkich działań ( smycze, długopisy, kubki). Może jakiś kalendarz bonsai na 2007 rok? Fotki dzrewek, prace do wykonania w danym miesiącu ( jak w książceH. Stahla i H. Rugera). Co na to forumowicze?
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witaj Leszku,

gotowe kalendarze (np. z Japonii) sa dosc drogie, ok. 50zl, wiec watpie aby bylo zainteresowanie. Sam mam takie szczescie, ze ostatnie dwa lata dostalem taki kalendarz ua darmo...
Co byscie powiedzieli na to jakbysmy sami zrobili taki kalendarz i nastepnie umiescili w internecie albo dali profesjonalnie wydrukowac? Np. z naszymi zdjeciami, wystawami (ktore sa juz nam znane) i tak jak zaproponowal Leszek, pracami do wykonania.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
seba.dawi
Posty: 57
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:23
17
Imie i nazwisko: XXx
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: ÂświĂŞtokrzyskie
Kontakt:

Post autor: seba.dawi »

Dobry pomysł - jedna uwaga: kalendarz pylenia powinien zawierać głównie (oprócz samego kalendarium oczywiście) wykaz i terminarz poszczególnych prac, informacje o wystawach, a same zdjęcia winny być tam jedynie na OKRASĘ. Nie powienien to być kalendarz umożliwiający "chwalenie się" okazami.

Pozdrawiam
Sebastian
Ostatnio zmieniony 15 paź 2012, 14:05 przez seba.dawi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sentinel
Posty: 127
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:35
19
Imie i nazwisko: Bartosz K
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Sentinel »

Witam wszystkich,
Sceptycznie na to patrzę. Po pierwsze aby opłacało się wydrukować taki kalendarz np. ścienny to minimum 2000 sztuk by trzeba zrobić. Ale to jeszcze nie jest problem. Aby taki kalendarz się sprzedał musiałyby być naprawdę dobre foty, drzewka musiały by na wszystkich kartach być porządnie sfotografowane. Czyli być ładnie oświetlone, być na porządnej wystawce, wszystkie w donicach. Najłatwiej byłoby chyba taką sesję fotograficzną zorganizować o Włodka we Wrocławiu. Zdjęcia z wystaw raczej by się nie nadawały. Zwykle są one na tyle gęsto poustawiane, że widać na fotach drzewka obok, często mają niejednolite tło lub co gorsza okno. Na pewno nie można by takich zdjęć robić wbudowaną w aparat lampą tylko wyporzyczyć ze dwie zewnętrzne. Inaczej drzewka prezentują się kiepsko. To znaczy na forum takie można wklejać ale do ładnego wydruku to się nie nadają. No i musiałby być dobry aparat, tak z 7 megapikseli, ale to zależy od tego jakiej wielkości miałyby być zdjęcia. 5 mp po lekkim rozciągnięciu starcza na A4.
Nejsowniej byłoby zrobić niezależne kalendarium i zdjęcia. Na jednym boardzie kartonowym np B4 u góry byłyby karty ze zdjęciami
a na dole oddzierane kalendarium. Takie kalendarium można cobie co rok wymienić na aktualne więc kalendarz mógłby być na lata.
Wydaje mi się, że nierealne jest umieszczanie na takim kalendarium dat wystaw bo to nie jest planowane aż z takim wyprzedzeniem, więc nie sądzę, żeby już teraz była znana dokładna data wystawy w Książu albo Gingko

Pozdrawiam
Bartek
Załączniki
PoniÂżej zamieszczam szybki schemat kalendarza (to nie jest projekt)
PoniÂżej zamieszczam szybki schemat kalendarza (to nie jest projekt)
kalendarz.jpg (34.35 KiB) Przejrzano 13228 razy
Pozdrawiam
Bartek
Awatar użytkownika
Mort
Posty: 105
Rejestracja: 08 maja 2006, 17:50
18
Lokalizacja: WrocÂław

Post autor: Mort »

tak się zastanawiam czy jakieś wydawnictwo by się nie zdecydowało wydrukować takich kalendarzy :-P
Pozdrawiam MichaÂł
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Dlatego na poczatek proponowalbym zrobic kalendarz A4, umiescic go jako pdf w internecie i kazdy sam sobie wydrukuje ten kalendarz. Z latami, gdy zainteresowanie wzrosnie, wydrukujemy profesjonalnie. Nie od razu zbudowali Rzym :)
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
MateuszT
Posty: 74
Rejestracja: 21 lis 2005, 17:37
18
Lokalizacja: Luboń

Post autor: MateuszT »

Druk takich kalendarzy to żaden problem. W zeszłym roku klub akwarystyczny, do którego należe, też wpadł na taki pomysł i wszystko załatwiono przez Allegro. Efekt 2 minut szukania:
http://www.allegro.pl/item136573143_fot ... 7_str.html

Jak się zamówi większą ilość, pewnie uda się trochę potargować :wink: . Żeby nie było problemu, że kalendarze się wydrukuje i nie sprzeda, można zrobić listę chętnych.
Pozdrawiam
Mateusz Topolanek :wink:
Awatar użytkownika
piotr brozek
Posty: 68
Rejestracja: 08 kwie 2005, 18:51
19
Imie i nazwisko: Piotr
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: N. SÂącz
Kontakt:

Post autor: piotr brozek »

Bardzo fajny pomysł. Może jakaś ankieta: kto sie pisze na taki kalendarz?
Awatar użytkownika
Agula76
Posty: 82
Rejestracja: 27 wrz 2006, 11:31
17
Imie i nazwisko: AgaG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Agula76 »

Oczywiście, że się piszę na taki kalendarz !!! Super pomysł. Zdjęcia mogą być np. z naszej internetowej jesiennej wystawy. Koszt 18zł to jeszcze nie majątek. Można ograniczyć koszt na jedną przesyłkę, a póĽniej na spotkaniu je rozdać.
Gratulacje dla pomysłodawców !!!

pozdrawiam
Agnieszka
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

A wiec tak, jesli zdecydujemy sie na ww. kalendarz, przy zamowieniu min. 50 sztuk koszt jednego kalendarza wyniesie 15zl. Zbieramy ekipe, ktora sie tym zajmnie?
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Mort
Posty: 105
Rejestracja: 08 maja 2006, 17:50
18
Lokalizacja: WrocÂław

Post autor: Mort »

Kamil pisze:(...) Zbieramy ekipe, ktora sie tym zajmnie?
Ja mogę się tym zająć :-P oraz oczywiście się zgłaszam do kupna :-)
Pozdrawiam MichaÂł
Awatar użytkownika
shishiodoshiMeth.
Posty: 417
Rejestracja: 25 kwie 2005, 15:40
19
Imie i nazwisko: Artur M.
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: shishiodoshiMeth. »

Piszę się na kalendarz.
Mam zdjęcia z wystawy PABu na Polagrze. Zdjęcia są w nef'ach i w dużym rozmiarze. Mógłbym je przygotować. Nie wszystkie się nadają (niestety niektóre są poruszone) ale z 10 fotek by było.
edycja:
Dodam, że zdjęcia są robione przeze mnie.
Ostatnio zmieniony 27 paź 2006, 18:35 przez shishiodoshiMeth., łącznie zmieniany 1 raz.
Artur
Awatar użytkownika
romanb
Posty: 252
Rejestracja: 23 paź 2005, 21:07
18
Lokalizacja: Grudziadz

Post autor: romanb »

Czesc Wam :-)
Pomysl jest fajny.
Trzeba tylko uwazac jak jest z prawami autorskimi do zdjec.i co na to wlasciciele drzew?
Jezeli chcecie jakies zdjecia np z mojej strony Galeria czy to co mam w Events to dajcie znac. Pozdrawiam Roman
agaro25

Post autor: agaro25 »

Pomysł mi się podoba, ale co z tymi, którzy nie będą mogli się zjawić na tym spotkaniu, o którym wspomniała Agula76? Ja jestem za tym, że jeżeli dojdzie do efektów tych zmierzeń, czyli, gdy osoby zajmujące się tą sprawą dojdą do porozumienia z wszystkimi potrzebnymi do realizacji tego zadania ludĽmi, to wtedy, albo nawet w toku sprawy zamieśćcie na forum ankietę, kto by był chętny (myślę, że sporo bonsaiowych maniaków) i wtedy doprowadĽcie sprawę do końca, przedstawiając również sposób płatności. Pozrawiam :wink:
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

hej. Proponuje, aby osoba ktora chce zeby jej drzewko bylo na tym kalendarzu niech zamiesci w tym temacie fotke. Potem jak juz bedzie kilka-kilkanascie zdjec to osoba zajmujaca sie tworzenie kalendarza bedzie mogla poprostu zobaczyc kto dal ta fotke i potem ewentlalnie wziac od tej osoby fotke lepszej jakosci i wiekszej rozdzielczosci. Fajnie by bylo, gdyby bonsai odzwierciedlalo dana pore roku jaka jest na kalendarzu. Chodzi mi o to zeby np w styczniu nie bylo klona w pelnym ulistnieniu:)
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
FalkoniM
Posty: 36
Rejestracja: 09 kwie 2006, 21:39
18
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: FalkoniM »

To nie dość wam zdjęć w NECIe.Z tego co wiem i widzę ;to mija się z celem!!!!!!!!!!
Chyba że w ramach Auto reklamy BONSAI z profilem w tle.
WŁASNYM]
Roman jestem w stanie cię zrozumieć!!
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

Wydaje mi sie ze to nie chodzi o to zeby zrobic kalendarz i dac jakies tam drzewka jakis tam osob, tylko chodzi o to zeby na kalendarzu znajdowaly sie zdjecia osob ktore sa na forum... tak mi sie przynajmniej wydaje bo taki zwykly kalendarz to mozesz sobie sam zrobic, ale czy bedzie tak samo cieszl oko nawet jak tam beda lepsze drzewa? nie wydaje mi sie.
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
Awatar użytkownika
piotr brozek
Posty: 68
Rejestracja: 08 kwie 2005, 18:51
19
Imie i nazwisko: Piotr
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: N. SÂącz
Kontakt:

Post autor: piotr brozek »

Oj ciekawe czy z wiekiem wzrasta chęć rywalizacji? Nie ma co postować tylko szukać ludzi z forum gotowych zapłaćić te 15 - 20 zł by mieć pamiątke z polskiego zagłębia bonzai-owego.
Ja naprzykład licze na fajny gadżet na biurko.
Awatar użytkownika
wog
Posty: 239
Rejestracja: 14 wrz 2005, 18:58
18
Lokalizacja: Dln Sl

Post autor: wog »

gdzie jest to zaglebie?
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

Odrazu chec rywalizacji... ja nawet nie dal bym zadnej fotki do tego kalendarza, gdyz uwazam ze moje drzewa nie sa jeszcze gotowe do p-opkazania... Tylko wydaje mi sie ze ten kalendarz powinien zawierac zdjecia drzewek osob ktore sa na tym forum.
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
ODPOWIEDZ