Bonsai w terrarium ;>

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
maci3k

Bonsai w terrarium ;>

Post autor: maci3k »

Witam, od niedawna mam ptasznika i planuje w przyszlosci posadzic u niego w terrarium wlasnie drzewko bonsai. Niestety nie wiem czy takowe drzewko bedzie mialo tam warunki sprzyjajace jego rozwojowi i czy nawoz, nie zaszkodzi pajakowi.
Zastanawiam sie etz czy moglibyscie polecic mi jakis gatunek drzewka, najbardziej pasujacy do regionu wysteowania gatunku mojego ptasznika (tj meksyk, gwatemala).
Bylbym bardzo wdzieczny za jakiekolwiek rady.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mort
Posty: 105
Rejestracja: 08 maja 2006, 17:50
17
Lokalizacja: WrocÂław

Post autor: Mort »

To ty chcesz mieć pająka czy drzewko...??!! :shock: Hmm... ciekawe jak masz zamiar to zorganizować i <font color="#FF0000">napewno //ort</font> drzewko oplecione pajęczyną będzie suuuper wyglądać.... :shock:
Pozdrawiam MichaÂł
maci3k

Post autor: maci3k »

ale moj pajak nei robi pajeczyny narazie, pozatym bedzie mial swoja kryjowke-tylko sie zastanawialem nad drzewkiem bo ladnie by to wygladalo-tylko nei wiem czy da sie pogodzic i jedno i drugi :PP
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
17
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

Hmm zastanawiam się nad porównaniem skali. Chcesz w terrarium kręcić "Atak kosmicznych gigantycznych pająków"? Bo jeśli bonsai Ci wyjdzie to tak to wyglądać będzie.
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
maci3k

Post autor: maci3k »

hehe, nie chce krecic tam zadnych filmow :P
chcialem sie tylko dowiedziec czy istnieje mozliwosc posadzenia bonsai w terrarium.
reizer
Posty: 33
Rejestracja: 19 wrz 2006, 19:39
17
Lokalizacja: Albigowa

Post autor: reizer »

mozliwosc zawsze jest ale wg mnie bedzie trudny dostep do bonsai i co za tym idzie trudniej bedzie sie nim opiekowac- bedziesz musial przed kazdym formowaniem wyciagac je a moze byc to klopotliwe
Karol
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

powiem tak, na dłuzsza mete drzewko nie pociagnie... dlaczego? ptasznik ci je wykopie :-) jaki masz gatunek? naziemny? nadrzewny? podziemny?
Ale wydaje mi sie ze masz naziemnego z rodziny Brachypelma bądĽ Grammastola. Dobry dla poczatkujacych.

Pajeczyny raczej nie uplecie naziemny, pokryje tylko torf przy linieniu...
Proponował bym sztuczne roslinki, dobrze przymocowane.

Mialem duzo przezyc z ptasznikami, takie moje male hobby daleko za bonsai :-) posiadam ok. 15 pajakow i roslinki przewracaja jak chca :?
Obrazek

Pozdrawiam,
Marcin Popek
maci3k

Post autor: maci3k »

mam B. vagansa :D
skoro bonsai nei wchodzi za bardzo w gre, to mzoe moglbys polecic jakas inna zywa ? (bede sie upieral) ;pp

z gory thx ;]
PatrykRadulak
Posty: 262
Rejestracja: 19 gru 2005, 16:23
18
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PatrykRadulak »

Do terrari polecam: syngonium, Acorus. Begonia rex, calathea, dracena, paprocie, (ficusy raczej odpadaja, ponieważ zawierają lateks, hedera (bluszcz), peperomia, pilea, selaginella.
Artysta jest ÂźrĂłdÂłem dzieÂła. DzieÂło jest ÂźrĂłdÂłem artysty.
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

paprotka to dobre rozwiazanie, ale dobrze ją przymocuj...

a teraz dziekujemy , bo jak wiesz to forum o bonsai :wink:
Obrazek

Pozdrawiam,
Marcin Popek
Awatar użytkownika
Mehi
Posty: 104
Rejestracja: 07 maja 2006, 19:47
17
Lokalizacja: Warszawa - Saska KĂŞpa

Post autor: Mehi »

Ja sie jeszcze wypowiem ;) kilka lat temu mialam bonsai ficusa. drzewko stalo w.... terrarium z zolwiami :) zolwie zainteresowane nie byly a i ficus nie narzekal :) doniczka obsypana do okola kora zeby nie bylo jej widac i ladnie sobie rosl :)
Pozdrawia
..::Magda::..
Iwona
Posty: 56
Rejestracja: 01 sty 2006, 17:03
18

Post autor: Iwona »

Ja swego czasu hodowałam straszyki australijskie - trzymałam je z trzykrotką i bluszczem. Było im bardzo dobrze. Aczkolwiek niektóre bluszcze chyba bywają niezdrowe dla owadów. :cry: SprawdĽ na wszelki wypadek .
maci3k

Post autor: maci3k »

ok, dzieki wielkie za rady :)
jezeli ktos jeszcze ma pomysly to z checia poczytam, bo to sa dopiero plany na dalsza przyszlosc :)
ODPOWIEDZ