Wystawa bonsai w Chorzowie

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
Bogg
Posty: 41
Rejestracja: 12 gru 2005, 12:09
18
Lokalizacja: ÂŁaziska GĂłrne

Wystawa bonsai w Chorzowie

Post autor: Bogg »

Witam, gdzie dokładnie ma być wystawa bonsai w Chorzowie w dniach 22-25 września?
BogdanG
Awatar użytkownika
stomeks
Posty: 22
Rejestracja: 17 maja 2006, 14:04
18
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: stomeks »

Witaj,

wystawa odbędzie się w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Katowicach/Chorzowie (nie potrafię spamiętać do którego miasta administracyjnie należy ten teren). A dokładniej w hali zwanej Kapeluszem. Tak względem wejścia głównego do ogrodu zoologicznego to trzeba iść szeroką aleją na lewo (stojąc przodem do wejścia).

Zresztą najlepiej zaglądnąć tutaj: http://www.wpkiw.com.pl/mapa1.html

Pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
18
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

O dzięki za informacje.
Może będzie okazja poznać kogoś z forum - bo jeszcze na spotkaniu nie byłem. Jeśli ktoś ma ochotę się jakoś umówić to jestem chętny. A może planujecie wstąpić jakimś większym gronem i zezwolicie się podpiąć.
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
Awatar użytkownika
stomeks
Posty: 22
Rejestracja: 17 maja 2006, 14:04
18
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: stomeks »

Witam,

Okazja poznania kogoś z forum pewnie będzie. Żal by było nie wykorzystać takiej okazji do wymiany opinii, do dokształcenia się i do podpatrzenia tego co będzie wystawione i tego co będzie na gorąco tworzone.

Myślę że nie ma się co specjalnie umawiać, wystarczy wpaść w weekend, pokręcić się koło drzewek i wywołać dyskusję lub dołączyć się do niej. Będzie parę osób które mają wiele do powiedzenia, więc wystarczy je wywołać do tablicy.

Mimo tego, że "środowisko" nie jest duże, to wcale nie jest hermetyczne, a już na pewno nie jest drętwe :). Każdy z będących w temacie chętnie coś podpowie. A dodatkowo w czasie pokazu bardzo wskazane jest jak padają pytania od osób obserwujących, jest wtedy ciekawiej. Celem wystawy jest to, by zainteresować sporą ilość osób, a może akurat kogoś to wciągnie.

A tak żeby było łatwiej się rozpoznać to najlepiej zerknąć do relacji z kilku katowickich spotkań. Są tam twarze, są ksywki, a czasem nawet trochę więcej danych :)

Pozdrawiam wszystkich i wszystkich zapraszam,
Tomek
FalkoniM
Posty: 36
Rejestracja: 09 kwie 2006, 21:39
18
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: FalkoniM »

A byłeś w Krakowie na wykładach JURAJA ,Nic kto był nie dołoży więcej.Pozdrowienia z Małopolski.
Awatar użytkownika
stomeks
Posty: 22
Rejestracja: 17 maja 2006, 14:04
18
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: stomeks »

Witam,

niestety nie byłem na tych wykładach. Wielka szkoda, bo opinie były baaardzo pozytywne.

Zupełnie nie rozumiem zdania: "Nic kto był nie dołoży więcej", i to nawet podmieniając słowo "Nic" na "Nikt".

Pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
Corfe
Posty: 707
Rejestracja: 07 wrz 2004, 21:46
19
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: Corfe »

Ja byłem w Krakowie na wykładach Juraja w sobotę ... dużo mozna się było dowiedzieć , sobotni wykład dotyczył przesadzania roślin ... hitem niewątpliwie był "bims" - substrat (podobny do pumeksu) , kto nie był - niech załuje ze nie zapoznał się się z wieloma czynnikami niezbędnymi do prawidłowego przesadzania roślin...
Michał Gołębiowski
www.naturalfine.com
Awatar użytkownika
stomeks
Posty: 22
Rejestracja: 17 maja 2006, 14:04
18
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: stomeks »

No szkoda że mnie nie było.
Masz może jakieś notatki? Jakieś szczegóły? Może chociaż te ciekawostki byś przedstawił?

Bardzo chętnie poznam chociaż tematy przewodnie, żeby coś poszukać na własną rękę, albo żeby chociaż wiedzieć o co pytać.

Pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Załóżcie sobie nowy temat bo jakoś nie widze kontynuacji w tym :roll:

Jeśli macie coś do powiedzenia o spotkaniu z Jurajem Marcinko to prosze pochwalcie się waszymi spostrzeżeniami i odczuciami. Ja byłem w zeszłym roku na wykłądzie i owszem facet ma niezłe podejście do roślin a spotkanie kogokolwiek kto ma wieksze doświadczenie od nas samych i chce sie nim podzielić jest pozytywnym doznaniem a pilny słuchacz wyłapie co jest dla niego ważne.
Jeśli znów uważacie ze kto nie był to jego strata a to co wyciągłem ze spotkania to tylko moje i nie będę sie tym dzielił to po co ciągnąć temat mowiąc że było magicznie i "bims the best bo tak jest".[/url]
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
FalkoniM
Posty: 36
Rejestracja: 09 kwie 2006, 21:39
18
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: FalkoniM »

To może Corfe,podziel się zdobytą wiedzą na temat tego BIMSu;ponieważ mnie też nie było.Jednakowoż z wiedzy zdobytej wynika że ma stały odczyn kwaśny;w przeciwieństwie do keramzytu.Wobec powyższego jest znakomitym "chyba" podłożem do iglaków ?? .Pozdrowienia.
Może ktoś jeszcze inny ma na ten temat wiedzę :idea:
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Więcej danych odnośnie wystawy: http://www.bonsai.pl/forum/viewtopic.php?t=35
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
ODPOWIEDZ