słyszalem że muzyka...

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
łukaszł

słyszalem że muzyka...

Post autor: łukaszł »

Gdzieś słyszalem że muzyka pomaga we wzroście roślin... :roll: Chyba to prawda , nie ? :-o :-o :-o
musco
Posty: 76
Rejestracja: 30 gru 2005, 21:09
18
Lokalizacja: okolice Olsztyna

Post autor: musco »

Ja slyszalem ze jak sie rozmawia z roslinami to nie trzeba podlewac, nawozic i rosna jak szalone. :roll:
Jacek
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Łukasz dzieciaku zacznij czytać a póĽniej pisz.
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
łukaszł

Post autor: łukaszł »

Ja slyszalem ze jak sie rozmawia z roslinami to nie trzeba podlewac, nawozic i rosna jak szalone.


Też gdzieś coś takiego obiło mi się o uszy . :-)
Awatar użytkownika
MarcinM
Posty: 200
Rejestracja: 01 paź 2005, 07:35
18
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: MarcinM »

Rozmawiając z drzewkiem wydychamy dwutlenek węgla przy czym pomagamy roślinie w fotosyntzie! Co nie znaczy że nie mamy podlewać, ani nawozić. :twisted:

Mam nadzieję, że nie jestem w błędzie, bo sam to wywnioskowałem.
Marcin M
Nelchael

Post autor: Nelchael »

Tak, dobrze jest do roslin mówić, i pozytywnie o nich myslec. Jak każda zywa istota potrzebuja czułości.
Wiem, bo wiem.
pawelo73
Posty: 158
Rejestracja: 02 wrz 2006, 22:11
17
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: pawelo73 »

Muzyka rzeczywiście ma wpływ na rośliny. Kilka dobrych lat temu czytałem o eksperymencie przeprowadzonym bodajże w USA. Otóż w dwóch pokojach umieszczono takie same rośliny i stworzono im takie same warunki rozwoju (światło, gleba itp), z tym że jednym roślinkom puszczano havey metal, drugim zaś muzykę klasyczną. Jak się nietrudno domyśleć te rośliny którym puszczano metal słabiej rosły, częściej chorowały itp, użyto nawet określenia karłowaciały, natomiast te drugie miały się znakomicie.
Wniosek jest taki, z pewnością rosliny reagują na muzykę (pozytywnie na łagodną), ale jakie na jaką i w jaki konkretnie sposób to już chyba musisz sam stwierdzić.
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Rozumiem,że jak sąsiad będzie puszczał heave metal to mam wsadzic stopery w doniczke :wink:
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

Ja ogladalem pogromcow mitow na dyscowery i wlasnie byl ten mit. Byly pokoje w ktorych rosly w paru doniczkach falolki. W pierwszym pokoju byla cisza, w drugim byl osty metal a w trzecim musyka klasyczna w czwartm do roslin mowilo sie "glupie roslinki, zebyscie szybko uschly itp" a w piatym mowilo sie "ooo jakie slodkie roslinki, ladne, piekne" itp. Okazlo sie ze w pomieszczeniu gdzie nie bylo mozyuki i sie nie rozmawialo z roslinami fasolki rosly najslabiej, a najlepiej rosly przy metalu. :)
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
Awatar użytkownika
MarcinM
Posty: 200
Rejestracja: 01 paź 2005, 07:35
18
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: MarcinM »

No nie, a mój brat gra ciągle na elektryku...
Marcin M
GugusF
Posty: 3
Rejestracja: 18 kwie 2014, 12:59
9
Imie i nazwisko: Gosia
Województwo: opolskie

Post autor: GugusF »

Ja wiem jedno dopki puszczałam hip-hop na cały regulator żaden kwiat mi nie wytrzymał dłużej niż miesiąc....dosłownie więdły. Kiedy urodziły mi sie dzieci hip-hop poszedł w słuchawki, kwiatki mam juz duze:)
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Droga Gosiu proszę zwracać uwagę na daty postów - choć z drugiej strony dobrze że czytasz całe forum.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
ODPOWIEDZ