Otwieram szkolke, a co!

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Otwieram szkolke, a co!

Post autor: Kamil »

Witajcie Przyjaciele,

jako ze mam wiecej pomyslow niz pieniedzy (tak mi rodzina mowi 8) ) postanowilem otworzyc u mnie "szkolke". Co mnie zainspirowalo do tego? Fakt, ze wiekszosc poczatkujacych osob kupuje pierwszy lepszy material/krzak i pyta sie potem nas co z tym mozna zrobic. Bez urazy ale tak niestety jest.
Jak to sobie wyobrazam? Wiekszosc drzewek bede przywozil z Niemiec i beda to juz pre-bonsai. Wprawdzie juz omowilem ta sprawe z moim dostawca (W. Busch) i dostane te drzewka troche taniej ale pomimo tego nie beda one tanie. Tez sie tego spodziewalem poniewaz tutaj, w przeciwienstwie do narzedzi, tkwia lata pracy.
Odwiedzic moja szkolke bedzie mozna po uprzednim ustaleniu terminu z moim bratem (studiuje i zwiazku z tym nie jest codziennie w domu). Drzewka bedzie mozna ogladac/kupowac przez caly rok, jednakze odbierac jedynie na wiosne lub jesien. Spowodowane bedzie to tym, ze drzewka beda rosly u mnie w gruncie a nie w doniczkach.
Jako, ze nie chce wyladowac w temacie "Akcja kicz", drzewka nie bede wysylal poczta! Oto sie w tym wszystkim rozchodzi aby moc osobiscie zobaczyc drzewko z wszystkich stron przed jego zakupem.
Aby nie jechac "w ciemno", zdjecia niektorych drzewek beda umieszczone na stronie, do ktorej link bedzie znajdowal sie na stronie glownej.

Pierwsze drzewka beda juz dostepne pod koniec maja.

Pytania, sugestie sa mile widziane
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2006, 14:14 przez Kamil, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Witam,
Kamilu dobry pomysł z tą szkółką =D>
Tylko będzie malutki problem. Ludzie z pomorskiego (między innymi ja) będą mieli spory kawałeczek drogi żeby kupić ciekawy materiał. Także można by było pomyśleć nad wysyłką. Można by było np. umieścić drzewka które będziesz miał na sprzedaż w sklepiku. Podejrzewam, że Tobie by to też jakoś ułatwiło sprawę. Wiem że transport pocztowy lub innym kurierem przy żywym materiale może być uciążliwy. Taka jest moja propozycja :spiewam:
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Dzieki temu na pewno byloby wieksze zainteresowanie moimi drzewkami ale czy tego az tak bardzo chce? Zastanawiam sie jeszcze nad tym. Jak narazie chce "kontaktu" ludzi z moimi drzewkami. Przy odrobinie szczescia, tzn. jak bede w Polsce, chetnie tez cos w miare mozliwosci doradze.
Myslalem tez nad tym aby wysylac drzewka poczta ale jedynie wtedy, gdy dana osoba go wczesniej u mnie osobiscie wybrala.

Zobaczymy jak to bedzie.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

No jedno jest pewne. Jak zajmiesz się sprzedażą drzewek zostaniesz zasypany masą pytań. A nie zawsze znajdziesz tyle czasu żeby na nie odpowiedzieć (chodzi mi o te niepotrzebne pytania :-P )
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

Kamilu a gdzie ta szkolka mialaby miejsca? Nie wiem czy dobrze pamietam, ale chyba jak kupowalem w Twoim sklepiku to byl Twoj adres i to była Podkowa Lesna? Tam by miala miejsce ta szkolka? Ja do potkowy mam 4 km:D wiec na motorek i 5 minut :-P
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

@Tomek Masz na mysli pytania odwiedzajacych czy przez e-mail?

@Wwoadas Oj slaba masz pamiec :) Renska Wies jak juz. Miejscowosc (no dobra, wies) lezaca kolo Kedzierzyna-Kozla (woj. opolskie). Zreszta na mapie mozecie mnie znalezc i zobaczyc jak daleko mieszkam od Was.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

Kamilu: zawsze warto spróbować :) Sama jestem ciekawa jakie będzie zainteresowanie. Pewnie sporo początkujących osób i tak będzie wolało wybrać się do szkółki którą mają pod nosem i wybrać drzewko do nauki za parę złotych.
Dobrych klientów z pewnością mógłbyś przyciągnąć ciekawym materiałem i atrakcyjnymi cenami.
musco
Posty: 76
Rejestracja: 30 gru 2005, 21:09
18
Lokalizacja: okolice Olsztyna

Post autor: musco »

Kamil napisał:
Spowodowane bedzie to tym, ze drzewka beda rosly u mnie w gruncie a nie w doniczkach.
Jeśli dobrze zrozumiałem szkołka bedzie u Ciebie na podwórku. Więc chyba aż taki wkład pieniędzy w ten biznes nie bedzie taki duzy co jest <font color="#FF0000">napewno //ort</font> dużym plusem. Życzę powodzenia :D:D
Szkoda, że bedzie to tak daleko od Nas, a ode mnie to juz wogóle... :| :| :|
Jacek
Awatar użytkownika
jacenty_3
Posty: 515
Rejestracja: 19 paź 2004, 22:52
19
Lokalizacja: BiaÂła Podlaska

Post autor: jacenty_3 »

Jestem zainteresowany
Bedę w połowie miesiąca w K-K znam tę Wieś.

Podaj adres i kontakty na PW.
Bonsaiœci ca³ego œwiata ³¹czcie siê !!

Pozdrawiam!
Robert Kotyra
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

szczerze mowiac i moze ja bym cos kupil? tylko podaj jakies informacje i ewentualnie cennik... mam okazje jechac do Kedzierzyna za 2 tyg. chcociaz nie wiem czy dam rade :| masa zajec... daj znac na prvia ,pogadamy
Obrazek

Pozdrawiam,
Marcin Popek
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Kamil pisze:@Tomek Masz na myśli pytania odwiedzających czy przez e-mail?
Chodzi mi o osoby, które będą albo dopiero zaczęły przygodę z bonsai. Pytania typu: czy on u mnie przeżyje, jak podlewać i takie tam podobne :wink: Dla ułatwienia sprawy proponuje Tobie zrobić mały opis rośliny do załączonych zdjęć. Po prostu wyprzedzić trochę osoby pytające. W sumie większość tego jest opisana ładnie na naszym forum w "To warto przeczytać!" Jeżeli będziesz miał gatunki nieopisane u nas na forum oferuję się swoją pomocą w uzupełnieniu. Oczywiście w miarę moich możliwości :soczek:
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

Ja proponuje, zebys zrobil cos takiego jak "lista najczesciej zadawanych pytan" i tam napiszesz te pytania ktore sie dosyc czesto pojawiaja i odrazu odpowiedz. To ulatwi tobie organizacje i <font color="#FF0000">napewno //ort</font> zaoszczedzi troche czasu:)
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

@Iwona Material bede sam wybieral, a wiec zobaczymy czy bede mial dobry "gust" czy nie. Co do cen. Niestety ale beda sie zaczynac od 100zl. Moze moglbym zaoferowac cos tanszego i gorszego ale czy warto takie cos wiezc 1000km? Uwazam, ze nie.

@Musco Tak, szkolka bedzie u mnie na ogrodzie, takze wklad to jedynie material i wlozona praca (podlewanie, przycinanie itp.) Wprawdzie jest to plusem ale duzym minusem jest fakt, ze drzewka beda z Niemiec, a jak wiadomo, tutaj jest wieksza stawka za godzine, co odwierciedla sie na cenie koncowej drzewka.

@Robert & Gohan Drzewka przyjada do Polski najprawdopodobniej dopiero 15 a kolejne ze mna pod koniec miesiaca (gdy pojade)

@Tomek dzieki za Twoja .. Jednakze poczekajmy... nie robmy sobie niepotrzebnej roboty.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Ok,
W razie czego wiesz gdzie i do kogo się zgłoić :wink:
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

Kamil pisze:.... Co do cen. Niestety ale beda sie zaczynac od 100zl....
Jeśli będą interesujące to czemu i nie zapłacić 200zł :) mam tylko nadzieję, że ceny będą konkurencyjne np w porównaniu z drzewkami z Wrocławia.
Awatar użytkownika
Adi_Kamil
Posty: 90
Rejestracja: 02 lut 2005, 15:26
19
Lokalizacja: Krosno (obecnie W-wa)

Post autor: Adi_Kamil »

Kamil,

Mnie również pomysł bardzo się podoba. Moim zdaniem zdjęcia na stronie internetowej są konieczne.

W kilku szkółkach pod W-wą byłem 2 tygodnie temu i nic nie znalazłem, więc nie miałbym problemu dać ponad 100 PLN za jakiś ciekawy materiał.

Warunkiem jest, że mógłbym to obejrzeć przed zakupem, a żeby chciało mi się przez pół Polski jechać muszę zobaczyć na zdjęciach jaki materiał w ogóle będziesz posiadał.

Dlatego gorąco zachęcam do wklejania fotek :wink:
Pozdrawiam,
Adrian
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

"Chcecie to macie" :)

Na stronie glownej zamiescilem link do strony, na ktorej znajdziecie zdjecia drzewek aktualnie znajdujacych sie w mojej szkolce.
Zelkova juz jest w gruncie a te trzy pozostale drzewka przyjada do Polski w niedziele (jesli mi je zabiora).
Chcialbym uslyszec Wasze zdanie co do drzewek, a przede wszystkim cen. Czy warto jest kupowac nastepne drzewka gdy ceny tych drzewek sa juz dla Was za wysokie.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
shishiodoshiMeth.
Posty: 417
Rejestracja: 25 kwie 2005, 15:40
19
Imie i nazwisko: Artur M.
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: shishiodoshiMeth. »

Trochę potrzeba czasu aby znaleĽć takie drzewo w naturze albo w szkółkach, ale uważam, że jest to możliwe przy odrobinie zaangażowania.
Wg mnie ceny jednak są o 1/2 za wysokie. Chociaż zawsze jest to materiał podany na tacy. Nie trzeba go szukać :) Ogólnie, pomysł ze szkółką uważam za super, a trochę pracy w drzewa i można by podwoić podaną przez Ciebie cenę :)
Powodzenia!
Artur
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

...za wysokie na polskie warunki.
Jesli chodzi o wklad pracy. Oczywiscie, ze bede te drzewka troche przycinal ale nie tak, ze osoba kupujaca bedzie miala juz gotowe drzewko. Przeciez formowanie to polowa przyjemnosci z bonsai :)
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
shishiodoshiMeth.
Posty: 417
Rejestracja: 25 kwie 2005, 15:40
19
Imie i nazwisko: Artur M.
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: shishiodoshiMeth. »

Tak jak piszesz ceny wysokie jak na polskie realia. Wystaw je na allegro. Będziesz wiedział ile wiarka zechce za nie zapłacić.
Formowanie to czysta przyjemność dla nas, ale to tak samo jak ze szwendaniem się po nieużytkach w poszukiwaniu fajnego materiału albo szperaniem po szkółkach. Osobiście sprawia mi to równie dużo przyjemności :)
Artur
ODPOWIEDZ