Male Pytanko :)

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
ArturRosa

Male Pytanko :)

Post autor: ArturRosa »

Mam pytanie :shock:
Jaka rosline mozna <font color="#FF0000">chodowac //ort</font> na balkonie, tak aby na zime nie trzeba bylo jej wkopywac do gruntu?
Najlepiej zeby nie byla duza i zeby mogla zimowac w jakiejs ciemnej piwnicy lub w miejscu w ktorym stoi!
Nie chce z tej rosliny robic bonsai tylko zeby byla na ozdobe :?
Adek

Post autor: Adek »

Nie wiem dlaczego tak bardzo zasugerowałeś się gruntem, ale to w niektorych przypadkach jest nie potrzebne, ja swoje rośliny zimuje na balkonie w skrzynkach z korą. A co do roślin na ozdobe to myśle ze do jakiejś drewnianej skrzynki mozesz posadzic zwykłego jałowca lub thuje.
ArturRosa

Post autor: ArturRosa »

Pierwsze o czym pomyslalem to byl wasnie jalowiec i thuja, ale nadal nie wiem czy one moga caly rok stac na zewnatrz bez zabezpieczania?
A o gruncie mowie dla tego ze te rosliny maja byc dla mojego wujka ktory mieszka w bloku :|
Awatar użytkownika
Corfe
Posty: 707
Rejestracja: 07 wrz 2004, 21:46
19
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: Corfe »

w normalnych (nie-bonsajowych) donicach ..Jałowce spokojnie powinny przezimować , to samo moge powiedzieć o moich Jarzębinkach i Głogach..
Duzo zalezy od tego jaki balkon ...ja mam zaciszny więc nie martwie sie o mrożne i suche wiatry które są najgorsze..
Michał Gołębiowski
www.naturalfine.com
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Arturze, zapomnij raz na zawsze o zimowaniu drzewek lub krzewów w CIEMNEJ piwnicy! Te rośliny mimo wszystko potrzebują światła. W ciemnej piwnicy można przechowywac bulwy, kłącza i cebule, po wyjęciu z doniczek lub bez wyjmowania - zależy od wymagań danej rośliny. Poza tym: w większości piwnic jest jednak za ciepło dla większosci roślin z naszego klimatu, zaczynają wypuszczać pędy i Ľle się to kończy.
Anna Dorota
Eva

Post autor: Eva »

ja mam na parapecie w skrzynce taką małą thuję, niczym nie zabezpieczam na zimę i już od kilku lat jest ok. Ładnie wygląda i nie wymaga jakichś specjalnych zabiegów.
ArturRosa

Post autor: ArturRosa »

Dziekuje bardzo za wszystkie podpowiedzi,
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ