Pytanie nie zwiÄ…zane z bonsai

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Pytanie nie zwiÄ…zane z bonsai

Post autor: AnnaDorota »

Mam pytanie: ile wszym zdaniem może kosztować rama do sporego akwarium? Takiego 60x80x120 cm albo i większego? Metalowa i bez szyb? :shock:
A może ktoś z Was chciałby się pozbyć takiego cudeńka za niewielką opłatą, np. przy okazji porządkowania komórki czy strychu? Oczywiście mam tu na myśli ludzi z okolic Katowic :-)
Anna Dorota
Awatar użytkownika
Adi_Kamil
Posty: 90
Rejestracja: 02 lut 2005, 15:26
19
Lokalizacja: Krosno (obecnie W-wa)

Post autor: Adi_Kamil »

Anno,

Będzie bardzo trudno kupić. W sklepach króluje technologia klejenia szyb akwarium, która jest trwalsza i lepiej wygląda w porównaniu z ramami metalowymi.

Może ktoś ma na strychu ...... Jak ja bym czegoś takiego potrzebował, to zrobiłbym aukcję na Allegro pt. "Kupię ramę..." w dziale Akwarystyka/ Akwaria.

Jeżeli to ma być dla rybek, to gorąco polecam przestawienie się na klejone akwarium.

PS. 60x80x120 to jest raczej średnie, a nie spore akwarium.
Pozdrawiam,
Adrian
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Otóż właśnie mam nadzieję, że ktoś w okolicy ma taką rzecz u siebie w komórce i zamierza się ew. pozbyć (jako że faktycznie dla rybek fajniejsze te klejone). Potrzebuję samej ramy właśnie, bez szyb, nie dla rybek ale dla storczyków, w związku z czym przód musi być otwierany, rama będzie stała na boku lub na najmniejszej ścianie, itd itp. Klejone odpada, bo nie dałoby się wykonać wszystkich koniecznych przeróbek. Kupowanie na aukcji mnie nie nęci, gdyż koszt transportu przekraczałby znacznie koszt samej ramy... Najśmieszniejsze jest to, że lata temu sama miałam takie akwarium bez szyb, i to duuuże. Ale zaginęło w kolejnych przeprowadzkach...
Anna Dorota
Awatar użytkownika
Martin
Posty: 151
Rejestracja: 04 kwie 2005, 10:16
19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Martin »

Jak nie dasz rady kupić spróbuj jednak zrobić klejone. Uchwyty i zawiasy (do części ruchomych) są dostępne w sklepach meblowych .
Klejone - jak nie ze szkła (ciężkie) to można z plexy (drożej) ale za to materiał łatwy w obróbce (i stłuc trudno :) )
Pozdrawiam
Marcin Szymanek
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Myślałam o tym, jednak obawiam się, ze przy konieczności zainstalowania półek lub siatki do zawieszenia epifitów konstrukcja klejona (zwłaszcza mojej roboty) może być nieco niestabilna. Storczyki są lekkie, ale jednak... Mając metalową ramę jakoś dałabym radę zrobić coś porządnego.
Anna Dorota
Eva

Post autor: Eva »

Ja spróbowałabym spytać u szklarza. Dawniej akwaria takiego typu właśnie u nich się zamawiało,
może jakiś fachowiec starej daty będzie wiedział skąd wziąć taką ramę?
Inssane

Post autor: Inssane »

a nie prościej kupić kontownik/kątownik i dac komus do zespawania? ...chyba ze to nie o taka rame chodzi ale to mi sie wydaje najprostszym rozwiązaniem :)

Nom zespawanie to pikuś ...tylko odelglośc nie ta :/ ale od czego mamy prawdziwych dżentelmenów :P
l
\/
Ostatnio zmieniony 06 paź 2005, 22:27 przez Inssane, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Ania po starej znajomosci zmontuje ci takie cos tylko powiedz albo rozmaluj jak to ma wygladac. Spawara jest czasu tez nie brakuje wiec jedynie co ci zostanie to zaplacic za katownik.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

BRACIE!!! Z nieba mi spadasz!.....
Rozmaluję i podeślę na priv! Dzięki!
Anna Dorota
Awatar użytkownika
Bartosz Warwas
Posty: 181
Rejestracja: 04 maja 2005, 18:44
19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bartosz Warwas »

Witam.
Jak przeczytałem temat i zobaczyłem autora to wiedziałem o co chodzi?

A na pewno chcesz zrobić sobie orchidarium z akwarium?????
Wiem zę z szklem możesz mieć problemy w trakcie zakładania wentylatorów i oświetlenia. Z pleksi można robić fajne szklarenki. NIe wiem jak z ceną ale materiał ten na pewno jest łatwiejszy w obrobce i lżejszy - o wiele. Ja mam przystosowaną witrynke z ikei 160-40-40 za 99zł. Świetnie zdaje egzamin.- tylko już jest troche za mała. NIe wejdą tam już moje wszystkie storczyki- 40. MA tylko 1 wadę- waży 40 kilo
tu możesz znaleśćpotrzebne informacjie
http://orchidarium.pl/Orchidarium/Orchidarium.htm
Pozdrawiam
Bartosz
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Hej Acer,
Wiadomości już mam, ze strony www.storczyki. org.
Z akwarium potrzebna mi tylko rama, zamiast szkła ma być plexi, a na oświetlenie mam już pewien patent. Niestety witrynka z Ikei jest duzo za mała jak na potrzeby mojej kolekcji, ech, ile się tego zrobiło...
Anna Dorota
Awatar użytkownika
Bartosz Warwas
Posty: 181
Rejestracja: 04 maja 2005, 18:44
19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bartosz Warwas »

Aha to fajnie.
a moge sie zapytac jak rozwiązac problem wentylacji???
P.S. Możesz mi wysłąć na priv liste twoich storczyków.;)
Pozdrawiam
Bartosz
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Odp. na obydwa pytania przesyłam jako prywatną wiadomość :)
Anna Dorota
Awatar użytkownika
Bartosz Warwas
Posty: 181
Rejestracja: 04 maja 2005, 18:44
19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bartosz Warwas »

I jak tam masz już kompletny plan ???
Pozdrawiam
Bartosz
ODPOWIEDZ