Szkółki w rejonie.

Dział w całości poświęcony spotkaniom miłośników bonsai w Katowicach
Sverting
Posty: 61
Rejestracja: 17 sie 2008, 15:17
15
Imie i nazwisko: Maciej Chochla
Województwo: śląskie

Szkółki w rejonie.

Post autor: Sverting »

Proponuję zrobić spis szkółek w naszym rejonie. Wiele takich ośrodków nie posiada nawet strony internetowej, wiec nie jesteśmy do nich w stanie dotrzeć. Oczywiście istnieją osoby które wykonują częste i regularne obchody po szkółkach, a ich wiedza mogłaby reszcie entuzjastów bardzo pomóc. Niektóre szkółki mają jakieś rośliny nie spotykane gdzie indziej, inne są ichniejszą specjalnością. Tam albo gdzieś indziej któryś/aś z nas przyuważył/a coś ciekawego.

Ya know what I mean :P


Jeśli uważacie, że pomysł nędzny, to mnie zlinczujcie i usuńcie temat :P

Ja dla przykładu szukam szkółki z Wiązem holenderskim, albo drobnolistnym.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Kolego, a ta strone juz widziales: szkolki.php Ze skromna to niestety ale nie moja wina. Kazdy powinien cos wlozyc w rozwoj naszego forum.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Bushman
Posty: 288
Rejestracja: 22 kwie 2008, 00:36
15
Imie i nazwisko: Wojciech N.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Bushman »

Wydaje mi się że na początek powinniśmy sprecyzować co mamy na myśli poprzez słowo "szkółka" ponieważ prawdziwych szkółek leśnych nie jest za wiele, a jak już są to gdzieś na ustroniu. Wszystko pozostałe to punkty sprzedaży należące do szkółki lub innego rodzaju centra ogrodnicze, które również dysponują nie rzadko szerokim asortymentem i dużym wyborem roślin.
Kamilu, chciałbym również zauważyć że na tej stronie umieściłeś szkółki "polecane", co oznacza tylko wybrane przez kogoś. Poza tym nie widzę tam nigdzie opcji "dodaj".
Jeżeli słowem "szkółka" określimy dowolne miejsce gdzie sprzedają drzewa i krzewy na rozsądną skalę to moim zdaniem lista takich właśnie "szkółek" w regionie to nie głupi pomysł. Każdy będzie mógł dodać punkty sprzedaży w jego okolicy, w ten sposób będzie można "zwiedzić" więcej miejsc gdy szuka się np. materiału na warsztaty. Można by również dodać informacje o wielkości takiego punktu sprzedaży, zasobności asortymentu, wysokości cen, itp. Wszystko to można by było dodawać za pomocą prostego formularza na stronie. Napiszcie co o tym myślicie bo nie ukrywam że sam bym chętnie z takiej listy skorzystał.

pozdrawiam,
Bushman
Wojciech N.
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
17
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

Szkółka nad punktem sprzedaży ma tą gigantyczną przewagę, że w nich masz cały asortyment, również ten interesujący dla bonsaistów, podczas gdy do punktów sprzedaży wywożone są rośliny atrakcyjne z punktu widzenia przeciętnego kupca. Trafić w takim ogrodnictwie na ciekawy materiał to prawdziwe szczęście. A to że szkólki są na uboczu, no w centrum miasta być nie mogą. Warto więc właśnie w szkółkach szukać, pytać o stare rośliny z ubiegłych lat, które się nie sprzedały bo: częściowo uschły, przemarzły, złamały się itp,itd...
W okolicy Katowic znam dwa ciekawe punkty:
Przy trasie 86 - bodaj dzielnica Murcki - są drogowskazy na tą szkółkę
Chorzów Stary - Szkółka/Ogrodnictwo Taxus - mała ale stara szkółka - sporo roślin w gruncie dawno zapomnianych. Jedynym problemem jest tam kogoś zastać.
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
Awatar użytkownika
ogrodnik
Posty: 167
Rejestracja: 11 sty 2007, 14:37
17
Imie i nazwisko: Michal Krzyscin
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Knurów k. Gliwic / Warszawa
Kontakt:

Post autor: ogrodnik »

Bushman pisze:Kamilu, chciałbym również zauważyć że na tej stronie umieściłeś szkółki "polecane", co oznacza tylko wybrane przez kogoś. Poza tym nie widzę tam nigdzie opcji "dodaj".
Wojtku wydaje mi się oczywiste, że Kamil sam nie będzie tego tworzył tylko jak już to my mu musimy podsyłać adresy i infotmacje...
A skontaktować sie z Kamilem chyba nie jest aż tak ciężko :razz: ;)
Pozdrawiam Michał Krzyścin
http://www.mojerosliny.prv.pl
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Dzieki Michale (Ogrodnik) za wytlumaczenie wszystkiego. Nic dodac, nic ujac.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
marcinolborski
Posty: 50
Rejestracja: 16 sie 2008, 15:05
15
Imie i nazwisko: Marcin Olbrski
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: marcinolborski »

witam Kamil Podaje adres szkóki - na śląsku
Gospodarstwo Szkółkarskie Antoni Żurek
42-622 Świerklaniec, ul.Tarnogórska 75
tel. (032) 284-43-83


Poydrawiam was i Polecam
Marcin O
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Dodalem, dzieki za wklad.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Bushman
Posty: 288
Rejestracja: 22 kwie 2008, 00:36
15
Imie i nazwisko: Wojciech N.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Bushman »

Znam to miejsce. Byłem tam z Anią.
Ceny kosmiczne, wybór nie ciekawy, mało egzemplarzy wystawionych a całe te połacie, które widać z drogi to produkcja, nie dostępna dla klientów.
Moja opinia: nie polecam.

pozdrawiam,
Bushman
Wojciech N.
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
17
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

Dla zrównoważenia opinii - ceny nie są kosmiczne, no chyba że ktoś szuka materiału do 20 zł. Za 40-50 zł można kupić roślinę, która w przeciętnym ogrodnictwie kosztuje na ogół drożej. Na ceny młodych roślinek nie patrzyłem. Wybór, w porównaniu do ogrodnictw i niejednej szkółki, spory, choć faktycznie ciężko o naprawdę dobry materiał w dziale sprzedaży, ale jeśli by zapytać o odrzuty to kto wie co można trafić. Poza tym naprawdę dobre materiały najłatwiej kupić w szkółkach bonsai, ale wtedy ceny zapewne już będą dla wielu "kosmiczne".
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
marcinolborski
Posty: 50
Rejestracja: 16 sie 2008, 15:05
15
Imie i nazwisko: Marcin Olbrski
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: marcinolborski »

witam ja , jestem bardzo zadowolony z tej szkolki , ceny sa rozne ... polecam , kazdy ma rozne opinie , najlepiej samemu sie przekonac, pozdrawiam :-)
Marcin O
ODPOWIEDZ