Wybor logo dla Slaskiej Grupy

Dział w całości poświęcony spotkaniom miłośników bonsai w Katowicach
Awatar użytkownika
Martin
Posty: 151
Rejestracja: 04 kwie 2005, 10:16
18
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Martin »

Moim zdaniem akcent na "śląska" jest jak najbardziej uzasadniony - wszyscy jesteśmy z woj. śląskiego (a przeciętny mieszkaniec innego regionu Polski kompletnie nie rozróżnia Śląska od Zagłębia) - chodzi tu raczej o identyfikowalność grupy jakop całości - nie bądĽmy małostkowi Aniu (chociaż rozumiem, że "małe ojczyzny" są teraz na topie :-P - sam jestem gorolem jednak "śląska" mi nie przeszkadza a wręcz przeciwnie...) :-)
Pozdrawiam
Marcin Szymanek
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

Aniu jasne że bonsai jest tu bardziej istotne, ale przecież na na wystawach itp. wszystkie plakietki, proporczyki, logo będą o tematyce bonsai! Nie znajdziesz tam "Tatrzańskiej Grupy Entuzjastów Oscypków", "Kołobrzeskiej Organizacji Ochrony Wydm" czy "Traktorowych Fanatyków z Pcimia Dolnego", prawda ?? :-)
Stąd, dla wyróżnienia, podkreślenie śląska.
Faktycznie nie każdy rozróżnia śląsk od zagłębia i najczęściej skojarzy śląsk właśnie.
Takie jest moje zdanie.
Sam pochodze ze śląska :wink: . Niestety nie mogłem uczestniczyc w żadnym spotkaniu póki co :|

A jeśli nie chcecie mieszać w to regionu to można zmienić całkiem nazwę na "Grupa Miłośników Bonsai". Tylko zastanówny sie jak to teraz wyglada i na ile nie jest banalne... :-)
Adam Cieślik
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
17
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

A może w ramach identyfikacji będziemy występować w strojach górniczych albo hutniczych :razz:.
No mi akurat nie zależy na eksponowaniu "śląskości" naszej grupy. Bardziej zwraca się uwagę na ogólny wygląd niż treści napisów, a te dla zainteresowanego są, więc doczytać można.
Co do upraszczaniu loga - ma to oczywiście swój sens, ale nadmierne uproszczenie też nie jest dobrym pomysłem.
Trochę niezręcznie mi się wypowiadać, jako że sam zaproponowałem logo.
Wg. mnie kolory powinniśmy ograniczyć do jak najmniejszej liczby, odpuścić sobie cieniowania, gradienty itp. Takie rzeczy Ľle wychodzą przy wydrukach niskiej jakości. Ale jest to oczywiście jedynie moje subiektywne zdanie.
Ja postaram się zrobić jeszcze jedno logo, bardziej schematyczne, z mniejszą liczbą drobiazgów i poprawną nazwą.
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

A moze wkoncu ktos z tych "miłośników" zacznie zajmowac sie na poważnie sztuką bonsai a nie durna debata na temat LOGA. Co ono wam da poza tym ze bedą ludzie wiedziec do jakiego klubu uczeszczacie skoro wasze rośliny jak narazie nie przedstawiaja wiele.
To tak jak widziec kogos oblepionego w Lilijki z kyokushin'u a jak zapytasz goscia to zna 3 kata.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Ja sie wypowiem jesli mozna.Mnie najbardziej podoba sie projekt Fidepatchy.

PS.Bolek dobrze ze ja umiem wiecej kata :-) 8)
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
17
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

Bolas: No troszku ostro. Sam widziałem jednego jałowca w posiadaniu Acera, który był całkiem całkiem, formowany w sosnowieckim egzotarium. No ale skoro twierdzisz, że nic nie wart... :-P.
A tak na poważnie to jest w grupie kilka osób posiadających drzewka, które już coś znaczą. A to, że tacy laicy jak ja, w jakikolwiek inny sposób mogą spróbować coś dla grupy zrobić...
Wolę być czynnym członkiem, a i zaangażowanie innych świadczy tylko o tym, że nie jesteśmy klubem pro forma.
Szacuneczek dla Pana Bolasa.
Koleżanki i koledzy pracujemy dalej.
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
17
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

Na ostatnim spotkaniu w egzotarium rozmawialiśmy na temat wystawy storczyków w tym roku, bodaj że Fater mówił, że zostaliśmy na tą wystawę zaproszeni i warto by pokazać się już z jakimś logiem. Może spróbujmy koleżanki i koledzy graficy na spotkanie przynieść jakieś projekty, na miejscu omówimy i wytypujemy coś.
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
Awatar użytkownika
Bartosz Warwas
Posty: 181
Rejestracja: 04 maja 2005, 18:44
18
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bartosz Warwas »

Wydaje mi sie, że znacznie wazniejsze jest to abyśmy sie na tej wystawie pokazali z jak najlepszej strony "bonsaiowej" a nie z graficznej. Aby nasze drzewka przedstawialy mozliwie jak najwyższy poziom.
Czasu jest niby sporo ale jesli chodzi o rośliny to znowu nie tak dużo...- wrzesień/pażdziernik.
Pozdrawiam
Bartosz
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
17
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

Bartosz Warwas pisze:Wydaje mi sie, że znacznie wazniejsze jest to abyśmy sie na tej wystawie pokazali z jak najlepszej strony "bonsaiowej" a nie z graficznej. Aby nasze drzewka przedstawialy mozliwie jak najwyższy poziom.
Masz absolutną rację - to drzewka są najważniejsze, logo jest jedynie dodatkiem na n-tej pozycji pod względem ważności, ale wystawa ta daje możliwość szerszemu zaistnieniu grupy. W końcu ostatnio prasa była, może i tym razem będzie, może zechcą coś więcej o grupie napisać.
Bartosz Warwas pisze:
Czasu jest niby sporo ale jesli chodzi o rośliny to znowu nie tak dużo...- wrzesień/pażdziernik.
Dla osób z krótkim stażem - np rocznym jak ja - te parę miesięcy to i tak okres za krótki, żeby móc cokolwiek pokazać, więc to na bardziej doświadczonych będzie spoczywał trud przygotowania drzewek.
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
Awatar użytkownika
Errthina
Posty: 16
Rejestracja: 23 cze 2008, 23:12
15
Imie i nazwisko: Anna T
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Errthina »

odświeżę temat bo uważam że fajnie byłoby rozpromować troche grupe. coraz mniej osób przejeżdża na spotkania i nawet chcąc zorganizować jakieś fajniejsze płatne warsztaty robi się problem. ulotki można by kolportować na np. wystawach.... nie wszyscy wiedzą że działamy :) to moje propozycje na logo:

1. Obrazek

2. Obrazek

3. Obrazek

4. Obrazek

5. Obrazek
Awatar użytkownika
Dragonww
Posty: 211
Rejestracja: 13 lip 2006, 21:08
17
Imie i nazwisko: Wojtek Winiarski
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Dragonww »

1 lub 3
-------------------------------------------------------
Wojtek

Bonsai - sztuka sÂłuchania natury...
ModyMentos
Posty: 74
Rejestracja: 17 kwie 2007, 09:26
16
Imie i nazwisko: Robert M.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Okolice Gliwic

Post autor: ModyMentos »

Dołanczam się do prośby Ogrodnika...

Też mi 4 wpadła w oko.
Bardzo małe drzewko może rzucać bardzo duży cień.
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
17
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

Tak jak obiecałem wrzucam logo które widniało na plakacie wystawy w Egzotarium
Mam oczywiście plik w grafice wektorowej.
Załączniki
logo.jpg
logo.jpg (66.38 KiB) Przejrzano 9141 razy
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
ModyMentos
Posty: 74
Rejestracja: 17 kwie 2007, 09:26
16
Imie i nazwisko: Robert M.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Okolice Gliwic

Post autor: ModyMentos »

Jak dla mnie to BOMBA, fajnie nawiązuje do naszego regionu przez tą zębatke :wink:
Bardzo małe drzewko może rzucać bardzo duży cień.
ODPOWIEDZ