Sosna gorska proszę o rady :)

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
sohers
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2016, 20:36
7
Imie i nazwisko: Aleksander
Województwo: dolnośląskie

Sosna gorska proszę o rady :)

Post autor: sohers »

Dzień dobry,
mam na imię Aleksander i jestem nowy na forum więc witam serdecznie,
jestem niedoświadczony jeśli chodzi o temat bonsai a drzewko poniżej to dzisiejszy nabytek za którym już od jakiegoś czasu się rozglądałem :)
a ponieważ jak wspomniałem moja wiedza jest malutka to chciałbym prosić was o poradę jak ukształtować moje drzewko żeby go nie zepsuć i nie odciąć pędów nie właściwie.
Z góry dziękuję za . i fachowe porady :)
Aleksander

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Squanto
Posty: 48
Rejestracja: 28 sie 2010, 11:59
13
Imie i nazwisko: Bernard
Województwo: podlaskie

Post autor: Squanto »

Hej witamy na forum. W sprawie prowadzenia Mugo to zajrzyj tu: http://www.bonsai4me.com/AdvTech/ATMugo ... ndepth.htm Wiedz też że na takim materiale niewiele będzie odpowiedzi w stylu "wytnij to, wytnij tamto, tu wygnij - zaraz zrobie wirta". Fajnie jak kupuje się roślinę mając już w głowie plan lub roślina ma wyraźne zadatki i wiele możliwości. Na razie dbaj jak najlepiej o sosenkę i pochłaniaj wiedzę teoretyczną w jak największej ilości. Nie śpiesz się w działaniu - to potem zaowocuje.
Nic nie jest skończone, dopóki się nie skończy.
Miś Yogi
Awatar użytkownika
Bunny
Posty: 91
Rejestracja: 08 maja 2008, 23:18
15
Imie i nazwisko: Bartek Syczewski
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Bunny »

cześć,

Kupiłeś bardzo młodą roślinę, której a razie muisz pozwolić rosnąć. Zanim będzie mozna robić z nią ciekawsze rzeczy minie kilka lat.
Szumi las, ma czas...
ODPOWIEDZ