Wiąz na kamieniu.

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
Majk
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2015, 16:30
9
Imie i nazwisko: Michal
Województwo: małopolskie

Wiąz na kamieniu.

Post autor: Majk »

222.JPG
222.JPG (171.94 KiB) Przejrzano 4000 razy
111.JPG
111.JPG (164.28 KiB) Przejrzano 4000 razy
Witam, chciałbym przedstawić wam Mojego wiąza którego hoduje od 4 lat. Został pozyskany z gruntu z małego lasku. Posadziłem go na kamieniu i od 4 lat rósł na nim zakopany w gruncie ofoliowany i zabezpieczony. Po tym czasie postanowiłem go przesadzić do przejściowej doniczki i tak oto wygląda. To jest jego pierwsza wiosna w nowej ziemi z odsłoniętymi korzeniami. Chciałbym sie zapytać co sadzicie o drzewku. Mile widziane wszystkie uwagi;)
Awatar użytkownika
Jacob_sSs
Posty: 162
Rejestracja: 16 mar 2015, 20:02
9
Imie i nazwisko: Kuba S
Województwo: lódzkie
Lokalizacja: Koluszki, pod Łodzią

Post autor: Jacob_sSs »

Mi osobiście drzewko się podoba. Kamień jest ciekawie wkomponowany.Jestem początkującym, więc może źle myślę, ale wydaje mi się, że wiąz za bardzo robi wrażenie przechylenia w prawo. Spróbuj to zrównoważyć koroną. Ale może się mylę. Co do gałęzi nie będę się odnosił, bo aż tak się nie znam.

Gratuluję dotychczasowej pracy.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Hej. Na wiosnę bym usunął pień powyżej rozgałęzienia i prawa gałąź potraktował jako przedłużenie pnia.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Poza tym że roślin się nie HODUJE tylko uprawia to masz bardzo ładny materiał na bonsai. Tak jak wspomniał Kamil musisz się zdecydować na którąś z gałęzi.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
ODPOWIEDZ