Iglaki

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
LucifffeR
Posty: 11
Rejestracja: 13 sty 2015, 16:46
9
Imie i nazwisko: Damian Nowak
Województwo: śląskie

Iglaki

Post autor: LucifffeR »

Witam Wszystkich.
Sąsiad ma kilka takich iglaczków których chce sie pozbyc gdyż bedzie brukował podwórko.
Mówiłem iż chętnie przyjme za przysłowiową flaszke pytanie brzmi co to dokłądnie za gatunek, i czy da sie coś sensownego z tego ulepić ;] z góry dziekuje ;]


http://zapodaj.net/0c20818b2da61.bmp.html

Innym razem mogę zapodac kilka innych fotek tegoż badz pozostalych drzewek.

Pozdrawiam Damian!
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Sądząc po fotce i to co powiedział mi tarot to wychodzi na to że jest to coś z pogranicza jałowca bluestar ale mogę się mylić na korzyść świerka conica lub cyprysika. W każdym bądź razie na 100% nie jest to dąb, klon japoński i grab. Martwi minie natomiast ten robaczek na prawej dolnej gałązce na 3odnodze. Jak go nie widać w realu to przyjrzyj się zdjęciu tam widać go naprawdę dobrze.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
LucifffeR
Posty: 11
Rejestracja: 13 sty 2015, 16:46
9
Imie i nazwisko: Damian Nowak
Województwo: śląskie

Post autor: LucifffeR »

To jakis żart ? :brawo:
JM
Posty: 87
Rejestracja: 10 lut 2006, 21:48
18

Post autor: JM »

Raczej żaden żart, też widzę tego robaczka.
Pozdrawiam, Józef
LucifffeR
Posty: 11
Rejestracja: 13 sty 2015, 16:46
9
Imie i nazwisko: Damian Nowak
Województwo: śląskie

Post autor: LucifffeR »

Życie jest piekne, tylko ludzie ...y
Dzieki za dotychczasową wspołpracę... forum jak każde inne z bandą wywyższających prześmiewczych nic nieznaczących pseudo spełnionych ludzi ;] prosze o bana na IP i co by wam wszystko uschło :)
I fakycznie to białas gratuluje !!!
Bartek22
Posty: 8
Rejestracja: 09 gru 2014, 21:46
9
Imie i nazwisko: Bartek Koblanski
Województwo: śląskie

Post autor: Bartek22 »

Trochę chaotyczny był twój post. Ja musiałem go kilka razy przeczytać. Nie ma się co denerwować, w przypadku takiego hobby cierpliwość Ci się przyda (do ludzi i roślin :)).

Co do samej rośliny. Jest to świerk biały w odmianie Conica. Sądząc po podsychających gałęziach można stwierdzić, że albo ma zbyt mało wody, albo atakują go owe "robaczki", czyli przędziorki.
Nie widzę w tym materiale nic szczególnego, a sam gatunek jest dosyć ciężki w uprawie, ale jeżeli ma iść na zatracenie to czemuby go nie wykopać i nie poćwiczyć chocby drutowania?

Może pozostałe rośliny są ciekawsze?
www.zielonastrefa.net
JM
Posty: 87
Rejestracja: 10 lut 2006, 21:48
18

Post autor: JM »

LucifffeR pisze:Życie jest piekne, tylko ludzie ...y
Dzieki za dotychczasową wspołpracę... forum jak każde inne z bandą wywyższających prześmiewczych nic nieznaczących pseudo spełnionych ludzi ;] prosze o bana na IP i co by wam wszystko uschło :)
I fakycznie to białas gratuluje !!!
LucifffeR, nie bądź że aż taki Lucyfer.
Pewnie że to był żart, bo na tym linku, co to go zapodałeś do tego jakiegoś "zapodaj", nie było widać żadnego iglaka, w ogóle nic nie było, żadnego zdjęcia.
Albo nie wstawiłeś, albo gdzieś po drodze utknęło, a Ty ani po pierwej, ani nawet po drugiej odpowiedzi nie raczyłeś nawet poszukać tego robaczka, nie raczyłeś nawet sprawdzić czy się zdjęcie wyświetla, tylko od razu z takimi epitetami.
Teraz widzę, że zdjęcie jest. Ale po takiej reprymendzie strach się więcej odzywać.
Pozdrawiam, Józef
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Teraz to widać że jest to conica. Ja jak patrzyłem na to zdjęcie to miało wielkość mojego Avatara. Po kiego diabła na forum jest możliwość dodawania zdjęć? Jeżeli chcesz zobaczyć co można z tego gatunku wycisnąć wpisz gatunek w goolgle dodając słowo bonsai. Jeżeli znajdziesz coś sensownego to super mnie się ten gatunek nie podoba w bonsai a twoja roślina ma już wysoko zieleń.
I nie spinaj się tak bo ci himorid pęknie.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
LucifffeR
Posty: 11
Rejestracja: 13 sty 2015, 16:46
9
Imie i nazwisko: Damian Nowak
Województwo: śląskie

Post autor: LucifffeR »

Stronie od męzczyzn wiec hemoroidy mi nie groźne, a w Pana wieku to bardziej mozliwe...
Panie Bolku, jestem quadowca, wedkarzem, interesuje sie astronomią, hoduje węże, pajaki, miałem hodowle psów bullterierów i kaukazów, jezdziłem na wystawy, uprawiam trial rowerowy i czasem latam na kicie...mozna by tu jeszcze duzo pisac...
Na każdym forum z tych dziedzin jestem obecny i pomagam tam takim lamą jak ja... i nie wywyższam się nie jestem pempkiem swiata.... po prostu ktoś zadaje pytanie, odpowiadam na nie albo mam to głeboko w d... i pomijam temat. PROSTE !!!
ADMIN: Tekst usuniety przeze mnie
i przepraszam wszystkich nie mających z tym nic wspólnego ! żegnam.
Jesteś ode mnie mądrzejszy ?nie dodawaj nowego postu, nie konwersuj !szczęscia zdrowia !
JM
Posty: 87
Rejestracja: 10 lut 2006, 21:48
18

Post autor: JM »

LucifffeR pisze:..., jestem quadowca, wedkarzem, interesuje sie astronomią, hoduje węże, pajaki, miałem hodowle psów bullterierów i kaukazów, jezdziłem na wystawy, uprawiam trial rowerowy i czasem latam na kicie...mozna by tu jeszcze duzo pisac...
Na każdym forum z tych dziedzin jestem obecny i pomagam tam takim lamą jak ja... i nie wywyższam się nie jestem pempkiem swiata....
Wściekły człowieku, bulteriery hodowałeś i Ci się udzieliło, jeżeli faktycznie nie jesteś "pempkiem swiata" to czemuż tak się napinasz, po cóż ta cała wyliczanka...?
Ależ Ty jesteś wszechstronny... do tego stopnia, że oprócz tych wszystkich hobby jakie sobie przypisujesz, zapomniałeś o jeszcze jednym - to półanalfabetyzm.

Nie stać Cię sztywniaku nawet na odrobinę luzu? tym bardziej, że sytuację do żartów sam sprowokowałeś!!!

Przyjaciół chciałeś znaleźć? Cóż za szczęście, że nim nie będę.
Już sobie wyobrażam, jak Twoi przyjaciele w jednej chwili mogą stać się wrogami i zostać potraktowani takim słownictwem i obrzuceni stekiem takich wyzwisk jakie tu zaprezentowałeś.
Aaa, to chyba jest jeszcze jedna dziedzina w której też się specjalizujesz, a może jest też jakieś forum z tej dziedziny gdzie też "jestem obecny i pomagam tam takim lamą jak ja".
Pozdrawiam, Józef
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Nooo nie kolejny w mojej karierze. Ilu takich mam rocznie? Tendencję do bycia miernym w danych dziedzinach i nie potrafieniem zadawania pytań forumowicze przelewają na ataki osobiste i wulgaryzmy. Byli tacy którzy używali wobec mnie bardziej obraźliwych określeń więc
ADMIN: slowo usuniete
- to tak jakbyś mnie piórkiem po plecach jeździł.

Poniżej jest gość - wg twojej definicji to już bonsaista bo kopie yamadori:
Obrazek
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Zablokowany