bluszcz

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
Zbyszek
Posty: 14
Rejestracja: 04 lip 2014, 23:25
9
Imie i nazwisko: Zbyszek
Województwo: zachodniopomorskie

bluszcz

Post autor: Zbyszek »

Witam

jakiś czas temu zaczołem moją przygode z bonsai po 2 latach krztałtowania i zageszczania tego oto bluszcza chciał bym zapytac Was ludzi co się na tym znają co sadzicie o moich wypocinach czy jest szansa stworzenia czegoś kąkretnego z tego bluszcza? Jakieś rady ? Sugestje ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ze wzgledu ze to moj pierwszy post to chciał bym tez przywitac sie ze wszystkimi :) a wiec WITAM :D
Awatar użytkownika
siekierka
Posty: 100
Rejestracja: 12 maja 2013, 21:33
10
Imie i nazwisko: tomek
Województwo: pomorskie

Post autor: siekierka »

Czesc Zbyszek, ktos juz kiedys pytal o bluszcza ale powiem szczerze zbyt wielu prowadzonych jako bonsai nie widzialem a w zasadzie jednego, ktory sie podobal... Zerknij w sieci na sebastiana sandeva u niego chyba na blogu albo kanale youtube widzialem bluszcz moze ciebie zainspiruje. Pzdr

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka
Zbyszek
Posty: 14
Rejestracja: 04 lip 2014, 23:25
9
Imie i nazwisko: Zbyszek
Województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Zbyszek »

Dzieki za odpowiedz aczkolwiek nie potrzebuje inspiracji bo prowadze go od 2 lat w strone kaskady i raczej juz tego nie da sie zmienic 8) chciał bym znac opinie Wasze rownież Twoja Siekiera moze ktoś podpowie mi co w nim poprawic gdzie puscic jakas nowa chmurke a gdzie przykrucic. Puki co mam zbudowane 3 chmurki na pniu opadajacym i 1 duza na głównym.
no wiec czekam na dalsze Wasze wypowiedzi

Pozdrawiam Zbyszek
Awatar użytkownika
siekierka
Posty: 100
Rejestracja: 12 maja 2013, 21:33
10
Imie i nazwisko: tomek
Województwo: pomorskie

Post autor: siekierka »

Skoro juz mnie pytasz o zdanie to czesc opadajaca jest cienka i lysa i pewnie ciezko bedzie z tym cos zrobic tzn zajmie to duzo czasu... Co do niemozliwosci zmiany koncepcji to jak tylko zobaczylem twojego bluszcza to pomyslalem ze swietnie sie nadaje zeby go postawic do pionu i ciachnac (za 2 lukiem w gore na ostatnim zdjeciu) a pozniej jak wypusci zielen i bedzie duzo mlodych pedow to nawet jeszcze skrocic... Ten ped opadajacy narazie bym zostawil jako "sacriface branch" (znow mam klopot jak to po polsku nazwac?) ale pozniej - CIACH... Sam sie prosiles... >:) pewnie moja koncepcja nie przypadnie Tobie do gustu ale tak to juz jest z bonsai... Pozdrawiam

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka
Zbyszek
Posty: 14
Rejestracja: 04 lip 2014, 23:25
9
Imie i nazwisko: Zbyszek
Województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Zbyszek »

odrazu lepiej ciakawa sugestja odnosnie tego górnego pędu sam myslalem o skruceniu jakos tego :) co do opadajacej gałązki mowisz zeby cos z tego było potrzeba bedzie duzo czasu ja mam go pod dostatkiem młody jeszcze jestem a na emeryture bede miał piekne drzewko :D naszczescie bluszcz rosnie bardzo szybko w ciagu tygodnia potrafi przybrac pare cm dlatego tez wydaje mi sie ze jest to do zrobienia wkoncu pusci pedy tam gdzie bedzie trzeba :) jeszcze raz dziekuje za sugestje :)pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dragonww
Posty: 211
Rejestracja: 13 lip 2006, 21:08
17
Imie i nazwisko: Wojtek Winiarski
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Dragonww »

Ja mam bluszczyka tylko przy sobie mam jedną fotkę. Trochę zagęszczony ale będę robił z nim porządek.
Załączniki
DSC05428.JPG
DSC05428.JPG (151.77 KiB) Przejrzano 5650 razy
-------------------------------------------------------
Wojtek

Bonsai - sztuka sÂłuchania natury...
Zbyszek
Posty: 14
Rejestracja: 04 lip 2014, 23:25
9
Imie i nazwisko: Zbyszek
Województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Zbyszek »

Dragonww bardzo fajny bluszczyk jak zrobisz z nim porzadek to poka fotki :) ja swojego troszke przyciołem i zdefoliowalem postaram sie wrzucic fotki jakos niedlugo :)
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Moja propozycja Zbyszku:
ImageUploadedByTapatalk1411505106.082594.jpg
ImageUploadedByTapatalk1411505106.082594.jpg (280.38 KiB) Przejrzano 5275 razy
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Bunny
Posty: 91
Rejestracja: 08 maja 2008, 23:18
15
Imie i nazwisko: Bartek Syczewski
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Bunny »

Ja bym zostawił, by nabrał jeszcze masy, chociaż wizja Kamila mi odpowiada.
Uciąć zawsze łatwo, ale przykleić trudniej.
Niech rośnie i za parę lat się okaże co z niego dobrego będzie można zrobić.
Szumi las, ma czas...
Zbyszek
Posty: 14
Rejestracja: 04 lip 2014, 23:25
9
Imie i nazwisko: Zbyszek
Województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Zbyszek »

bluszczyk po letniej defoliacji odzyskuje zieleń pozwoliłem na troszke dłuższe przyrosty na wiosne skróce jeszcze gorny pien i pomyslimy co dalej :)

https://googledrive.com/host/0B7-RBTW91 ... C_0081.JPG
https://googledrive.com/host/0B7-RBTW91 ... C_0082.JPG
https://googledrive.com/host/0B7-RBTW91 ... C_0083.JPG
https://googledrive.com/host/0B7-RBTW91 ... C_0084.JPG
ODPOWIEDZ