Dwie tuje .

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
Satanikwarior
Posty: 51
Rejestracja: 06 mar 2012, 14:28
12
Imie i nazwisko: Michal
Województwo: śląskie

Dwie tuje .

Post autor: Satanikwarior »

Witam dostalem dwie tuje ktore mialy byc wyrzucone ale mam problem bo za bardzo nie wiem co z nimi zrobic i szukam inspiracji . Mam nadzieje ze podrzucicie mi jakies pomysly.
Załączniki
WP_20140512_002.jpg
WP_20140512_002.jpg (693 KiB) Przejrzano 3010 razy
WP_20140512_005.jpg
WP_20140512_005.jpg (690.64 KiB) Przejrzano 3010 razy
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Michale, na podstawie dwoch zdjec na pewno nikt Ci nie pomoze (nie wspominajac, ze dolne zdjecie nie zostalo zrobione na jednolitym tle).
Najlepiej jakbys skorzystal z . osoby doswiadczonej... np. Mariusz Folda (Ibuki)?
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Thuja to dość trudny do prowadzenia jako bonsai gatunek a ty zacząłeś od dość starego materiału niestety nigdy nie przygotowywanego pod bonsai. Wykonałeś pierwsze srogie cięcia które co prawda roślina powinna przeżyć ale wydaje mi się że bez przekonania lub pomysłu na przyszłość. Może za kilka lat będzie można coś wycisnąć więcej na razie musi się z powrotem zagęścić.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
Aura
Posty: 149
Rejestracja: 29 sty 2013, 21:15
11
Imie i nazwisko: Krzysztof
Województwo: pomorskie

Post autor: Aura »

Za Bolasem, dużo światła i właściwa pielegnacja powinna spowodować że roślina wypuści nowe pędy na pniu i lysych gałęziach. Za kilka sezonow cos można będzie porobic..
Satanikwarior
Posty: 51
Rejestracja: 06 mar 2012, 14:28
12
Imie i nazwisko: Michal
Województwo: śląskie

Post autor: Satanikwarior »

To racja dużo gałezi zostało wycietych ale bylo to spowodowane tym ze wszystkie juz były suche .
Tuje sa dosyc stare ale byly do wyzucenia na smietnik bo cos slabo rosly i duza czesc galezi byla do wyciecia .
ODPOWIEDZ