Jałowiec

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
Art
Posty: 13
Rejestracja: 05 lip 2013, 23:10
10
Imie i nazwisko: Martyn
Województwo: dolnośląskie

Jałowiec

Post autor: Art »

Witam. Ten temat chciałbym poświęcić mojemu jałowcowi-juniperus media. Zakupiłem go latem w castoramie. Igły od późnej jesieni do teraz utrzymują kolor brązowo-zielony, zimuję go w komórce ( stoi obok okna ) niedaleko domu. Chciałbym w tym roku przeprowadzić wstępne formowanie korony jak i części podziemnej- donica jest mocno wypchana korzeniami. Jeżeli chodzi o styl myślałem o pół kaskadzie, lecz póki co nie wiem jak się do tego zabrać. Od zakupu ograniczyłem się do podlewania. Liczę na ocenę i porady odnośnie mojego drzewka.
Wymiary:
średnica nebari- ok. 3 cm
wys.-55 cm ( od podłoża )
korona- 90x60 cm

Dzisiejsze zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Drutów widocznych na zdjęciach użyłem na chwilę do odsłonięcia głównych konarów.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Hej,

domyslam sie, ze jestes poczatkujacym. Nie lepiej wybrac forme moyogi?
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Art
Posty: 13
Rejestracja: 05 lip 2013, 23:10
10
Imie i nazwisko: Martyn
Województwo: dolnośląskie

Post autor: Art »

Jestem początkującym. Styl moyogi rzeczywiscie lepiej pasuje do tego drzewka. Co do najbliższych cięć, widzę je tak:

Obrazek
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Największy w Polsce problem z początkującymi jest taki że nie mają pojęcia jak wybrać swój pierwszy materiał na bonsai a nie chcą kupować go w wyspecjalizowanych szkółkach. Nie twierdzę że nie da się z niego nic wycisnąć bo sam zaczynałem na podobnych ale robiłem to pod okiem bardziej znających się w temacie. Myślę że jeszcze kupa roboty przed tobą i albo trafisz na dobrego kierowcę albo najpierw pracuj nad przybliżeniem zieleni do pnia. Potem obierzesz najlepszą formę dla tego materiału chyba że na szybko to zostaje ci forma literacka.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Art
Posty: 13
Rejestracja: 05 lip 2013, 23:10
10
Imie i nazwisko: Martyn
Województwo: dolnośląskie

Post autor: Art »

Na szybko na pewno nic nie chcę, w tej sztuce mijałoby się to z celem. Myslę nad warsztatami, może w Wałbrzychu?
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Można powiedzieć że mieszkasz w "zagłębiu bonsaiowym" Polski więc doświadczonych osób znajdziesz tam bez liku.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
ODPOWIEDZ