Mała sosna

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
MaŚlak
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2012, 10:14
11
Imie i nazwisko: Marcin
Województwo: małopolskie

Mała sosna

Post autor: MaŚlak »

Witam wszystkich jestem nowy na forum i to mój pierwszy watek :)
kupiłem sobie na święta sosenke około 30 cm i po świętach planuje ją kształtować na bonzaja. podstawową wiedze mam bo mam już dżewka bonzaje kupione i takie co sam kształtowałem ale nigdy nie miałem doczynienia z dżewkami na pole i niewiem czy moge tom moją sosenke dać na pole przy - temp czy musze doniczke czymś osłonić na zime czy nie ?? czy przesadzać ja do doniczki dla bonzajów czy zostawiać na zime w zwykłej doniczce ?? prosze o . bo niechce zmarnować dżewka :) Obrazek
kuba555
Posty: 34
Rejestracja: 28 cze 2012, 09:41
11
Imie i nazwisko: Kuba
Województwo: wielkopolskie

Post autor: kuba555 »

W domu na zime na pewno zostac nie moze!
Ja swoje drzewka jesienia wkopałem z doniczkami w ziemie i jeszcze przykryłem warstwa lisci ich podloze. Niedawno spadl snieg i mam na dzieje ,ze u mnie to wystarczy.
Co do twojej roslinki to pewne jest ,ze w domu zostac nie moze!
Masz jakis ,ogród? Albo piwnice , garaz ze stała niska temp?

Nie przesadzaj jej narazie.
Jaka to jest sosna?
Awatar użytkownika
mateuszw
Posty: 32
Rejestracja: 10 kwie 2012, 22:34
11
Imie i nazwisko: Mateusz
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: mateuszw »

na samym początku radziłbym najpierw nauczyć się trochę ortografii :) a potem przeczytać trochę forum.
MaŚlak
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2012, 10:14
11
Imie i nazwisko: Marcin
Województwo: małopolskie

Post autor: MaŚlak »

a ty jestś polonistą czy co wydaje mi sie że to jest najmniej ważne !!! właśnie nie mam ogrodu a jak bym wystawił na balkon i osłonił doniczke czymś to by nie wystarczyło ??
pozatym "mateuszw" patrzyłem na forum ale doszłem do wniosku że troche za dużo tego jest żeby taką informacje znaleść i poszłem na łatwizne pozatym potrzebuje szybko informacji więc niewiem oco ci chodzi ;/ ??
Maciek87
Posty: 41
Rejestracja: 14 gru 2012, 12:03
11
Imie i nazwisko: Jakubiec Maciej
Województwo: opolskie

Post autor: Maciek87 »

Myślę, że jak dasz drzewko na balkon i osłonisz od wiatru to powinno wystarczyć, ale na wszelki wypadek możesz również dać drzewko do wiekszej misy czy czegoś podobnego zasypać korą i igliwiem i myślę że będzie ok. A z pracami poczekaj i jak powiedział kolega poczytaj kiedy ciąć sosne.

Pozdrawiam Maciek Jakubiec
Jakubiec Maciek
MaŚlak
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2012, 10:14
11
Imie i nazwisko: Marcin
Województwo: małopolskie

Post autor: MaŚlak »

dziękuje bardzo za odpowiedz bardzo mi pomogłeś :)
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
17
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

MaŚlak pisze:a ty jestś polonistą czy co wydaje mi sie że to jest najmniej ważne !!!
To jest ważne. Chcąc pisać na forum, zgadzasz się z regulaminem forum, a tam napisano:
* posty należy pisać starannie, zrozumiale i stylistycznie jak i ortograficznie poprawnie
Nie radzisz sobie z pisaniem? Pisz w Word, popraw błędy, które Ci podkreśli i skopiuj na forum.
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
MaŚlak
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2012, 10:14
11
Imie i nazwisko: Marcin
Województwo: małopolskie

Post autor: MaŚlak »

spoko ale dla mnie jest najważniejsze uzyskać . na forum a nie pisać poprawnie tam gdzie zrobie błąd to trudno :D ale mam pomysł załatwie sobie papier że jestem dyslektykiem i co będe miał prawo pisać z błędami :D :P
przestań czepiasz się z tą ortografią zamiast zająć sie tym co jest najważniejsze na forum czyli pomocą osobą które tego potrzebują
myśle że mam racje ale myśle że nic mi się nie stanie jak zwróce uwage na błędy :P :D
Awatar użytkownika
niko1990
Posty: 2
Rejestracja: 15 lip 2017, 14:15
6
Imie i nazwisko: niko
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: niko1990 »

Pomysł super ciekawy. Jak Ci to wyszło finalnie?




___________________________________
skup aut Poznań
ODPOWIEDZ