prosze o poradę Jałowiec

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
korsarz
Posty: 3
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:55
11
Imie i nazwisko: Michael J
Województwo: mazowieckie

prosze o poradę Jałowiec

Post autor: korsarz »

Witam

chciałbym poprosić o poradę dot przyszłego stylu takiego jałowca :roll:
Zanlazłem go w szkółce i wydał mi się ciekawy pod względem kształtu. Już chyba tydzień podchodze do niego na razie oczyszczajc uschnięte pędy, szkicuję. Ma dużo ciekawych (jak dla mnie) odgałęzień. Mam mw jakaś tam wizję ewentualnego bunjin z dużymi jinami. Nebari niestety słabe - do dopracowania. Wysokość do rozgałęzienia pnia to ok 50 cm. Czy da sie coś z tego jałowca uformowac?

pzdr
http://imageshack.us/photo/my-images/248/p1030400w.jpg/
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

hej,

bunjin nie powinien mieć jinow, to tak na marginesie. Ze zdjęcia wnioskuje, ze drzewko na pewnej wysokości w jednym miejscu wypuszcza kilka gałązek. Moim zdaniem to dyskwalifikuje już drzewko aby prowadzić go w stylu bunjin.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Ciężko stwierdzić czy coś z niego da się wykręcić bo nie widzimy go na żywo a to bardzo utrudnia takie decyzje. Tak dużych jinów i w tych miejscach w których można zauważyć ze zdjęcia że ewentualnie mogą się znaleźć nie powinno być. Sądzę że można by było coś z tej rośliny zrobić ale wymaga dość dużo umiejętności i mocnego gięcia.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
ODPOWIEDZ