Jałowiec

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
easylord
Posty: 30
Rejestracja: 04 paź 2010, 18:25
13
Imie i nazwisko: Wojtek B.
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn/Ełk

Jałowiec

Post autor: easylord »

moje ostatnie dzielo..;p jakieś sugestię?
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg (121.78 KiB) Przejrzano 3057 razy
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Nie widać gdzie zaczyna się nebari. Powiem szczerze że drzewko w obecnej formie może wyjść za wysokie. Ale teraz najważniejszym jest utrzymanie go w dobrej kondycji i zdrowiu. Uważaj na palące słońce i utrzymuj dość wilgotną glebę.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
easylord
Posty: 30
Rejestracja: 04 paź 2010, 18:25
13
Imie i nazwisko: Wojtek B.
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn/Ełk

Post autor: easylord »

Wiem nie przyciałem doniczki... Właśnie też się tego obawiam że może byc za wysokie, ale puki co niech rośnie, zawsze można bedzie trochę przeformować. Nic lepszego z moimi umiejętnościami nie dałem rady wykręcić z tego materiału.
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

spokojnie. Widzę nałożoną rafię nie wiem czy dla zasady czy takie mocne gięcie było ale w przyszłości nie usuwaj nić zielonego jeżeli wybije niżej chyba że zdecydujesz się na silne gięcie tak by korona wylądowała nisko. Aktualnie optycznie odchudzasz pień wysokością rośliny a my chcemy żeby drzewo wyglądało na jak najstarsze.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
malyjasiuprim
Posty: 79
Rejestracja: 13 cze 2007, 20:01
16

Post autor: malyjasiuprim »

Wojtek
Po co nawinęłeś ten cienki drut na pien. I obetnij doniczkę, uporządkuj te jiny. Troche za wysokie drzewko. I staranniej nakładaj rafię przecie dobrze to robiłeś. To drzewko jak dla mnie za bardzo strzeliste wygląda jak strzała i przzy takim nebari nie moze to być trójkąt równoramienny, monotonne, brak dynamiczności
Janek
ODPOWIEDZ