wiąz syberyjski na skale 2

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
Awatar użytkownika
seedkris
Posty: 169
Rejestracja: 14 lut 2007, 23:37
17
Imie i nazwisko: Krzysztof S
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Podlasie
Kontakt:

wiąz syberyjski na skale 2

Post autor: seedkris »

Witam. Przedstawiam pod ocenę wiąza osadzonego na skałce. To 2 sezon od oplecenia korzeni na skałce.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
pozdrawiam Krzysztof
pinaceae
Posty: 302
Rejestracja: 07 sty 2007, 22:48
17
Lokalizacja: Poznan

Post autor: pinaceae »

Fajowy. Zdradzisz jak to zrobiłeś? Tzn jaką techniką. Front jak dla mnie to fota nr 3..
Awatar użytkownika
seedkris
Posty: 169
Rejestracja: 14 lut 2007, 23:37
17
Imie i nazwisko: Krzysztof S
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Podlasie
Kontakt:

Post autor: seedkris »

Zrobiłem to w sposób prosty. Wybrałem sadzonkę wiąza z długimi korzeniami. Skałkę nabyłem w sklepie z kamieniami (skład kamieni). Wiąz syberyjski ma elastyczne korzenie i właśnie one nadają się wyśmienicie do tego celu. System korzeniowy z lekka dopasowałem do skałki i obłożyłem mokrą gazetą. Całość (korzenie+skała) okręciłem reklamówką foliową a następnie taśmą klejącą do kartonów. Wyszedł taki pakunek, z jednej strony miał pędy a z drugiej kilka korzeni. Całość posadziłem do dużej doniczki 10litrowej. Po 2 sezonach wyjąłem zawartość. Taśma się prawie rozleciała a z foliowej reklamówki były strzępy. Korzenie przerosły całą ziemię w doniczce i w wielu miejscach przebiły ten pakunek. Tej jesieni mocno zredukowałem korzenie i przesadziłem do płytkiej podstawki. Co do korony, to była przycięta kilka razy. Teraz idzie na zimowanie okryty liśćmi. Wiosną planuję mocną redukcję gałązek. Jak dla mnie ta korona jest zbyt duża do tych korzeni.
pozdrawiam Krzysztof
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Sympatyczne. Starałbym się skrócić gałęzie tak by drzewko wydawałoby się odrobinę mniejsze od skały.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
ODPOWIEDZ