Słoniu ?

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Słoniu ?

Post autor: Przemek R. »

Oto mój jałowczyk, nad którym pracuje 2,5 rokujuż (pewnie patrząc na niego nie widać tego). Ale ... był on wykopany jak wiele innych w szkółce pod Warszawą, miał zieleń odsuniętą daleko od pnia. - (patrz typ jałowca na fotce 1). Jednak w wakacje 2009 roku zauważyłem, że wypuszcza nisko na pniu drobne przyrosty więc postanowiłem poczekać i sukcesywnie go skracać na górze (usunięcie całkowicie góry na raz spowodowało by śmierć rośliny, ponieważ te drobne przyrosty nie wykarmiły by całości).
Tak wygląda na chwile obecną - wybrałem też front i nawet zrobiłem na szybko wirta - jak ktoś rozkoduje o co chodzi ten mistrz. Uważam, ze w tej pozycji roślina nie rozjeżdza się i jest najbardziej zbita, skompaktowana a co za tym idzie - jest pokazany ruch pnia.

Chciałem poznać Wasze uwagi i koncepcje co do tej rośliny - ponieważ nie spieszy mi się z formowaniem jej.
Załączniki
Jałowiec wyglądał mniej więcej tak po wykopaniu
Jałowiec wyglądał mniej więcej tak po wykopaniu
01.JPG (90.67 KiB) Przejrzano 4066 razy
kruszynka
kruszynka
03.JPG (87.71 KiB) Przejrzano 4066 razy
04.JPG
04.JPG (87.7 KiB) Przejrzano 4066 razy
05.JPG
05.JPG (90.25 KiB) Przejrzano 4066 razy
06.JPG
06.JPG (84.27 KiB) Przejrzano 4066 razy
front
front
07 - front.JPG (82.95 KiB) Przejrzano 4066 razy
front - inne ujęcie
front - inne ujęcie
08.JPG (92.51 KiB) Przejrzano 4066 razy
wirt ?
wirt ?
10.JPG (54.92 KiB) Przejrzano 4066 razy
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
00seba
Posty: 388
Rejestracja: 29 gru 2006, 23:50
17
Imie i nazwisko: Sebastian
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Opole Lubelskie
Kontakt:

Post autor: 00seba »

materiał bomba !! widać że warto było poczekać i cofnąć zieleń. co do formy to jest on zbyt masywny na obecną chwilę żeby po zdjęciach ocenić front, ty masz go przed oczami to pewnie wybrałeś najlepszy :-) a wirt bardzo czytelny , podoba mi się ta koncepcja , też poszedł bym w takim kierunku :ok: powodzenia a za kilka lat będziemy oglądać wspaniałe bonsai
Pozdrawiam serdecznie z Lubelszczyzny
http://bonsaisabamiki.freehost.pl/
Awatar użytkownika
pyrek
Posty: 23
Rejestracja: 18 maja 2011, 21:16
12
Imie i nazwisko: Piotr Macek
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: pyrek »

Wow świetny materiał :brawo: !!!Będziesz miał w czym podłubać.Tylko pozazdrościć. Osobiście wybrałbym inny front a mianowicie zdjęcie nr 5 i przyciągnął konarek z zielenią do przodu i lekko w lewo (całość w formie s ruchu pnia - virt poniżej) dół jest ciekawszy, masywniejszy a zarazem bardziej poukładany no i duże pole do popisu we frezowaniu - ale to tylko moje odczucie.
virt
virt
05.JPG (60.54 KiB) Przejrzano 3957 razy
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

a no i tak się potoczyły losy - że dopadłem go tydzień temu i ułożyłem. Niestety zdjęcie robione smart giewnem nie oddaje głębi rośliny i partie się zlewają. W realu jest na co popatrzeć chociaż większość zaraz może z Was napisać pierwsza gałąź - wędka itp itd. Zorbie lepsze fotki niedługo
Załączniki
a.jpg
a.jpg (98.49 KiB) Przejrzano 3249 razy
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
ODPOWIEDZ