Jodła koreańska - normalnie bym nie spojrzał, ale...

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
Awatar użytkownika
wizja
Posty: 79
Rejestracja: 24 mar 2011, 11:51
13
Imie i nazwisko: Norbert
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Jodła koreańska - normalnie bym nie spojrzał, ale...

Post autor: wizja »

hej, temat poruszyłem też na innych forach, ale w końcu każde z nich to osobny byt czasem łączący tych samych ludzi. Ale do rzeczy ;)

Próbowałem poszukać informacji na temat jodły koreańskiej a'propos bonsai i znikomość tematów nasuwa przypuszczenie, że nie jest to często wykorzystywany gatunek z powodu bardzo powolnego wzrostu, ALE... normalnie nie myślałbym nad znalezionym okazikiem, tyle, że bardzo mnie zainteresował ogólny pokrój drzewka.

Pień u nasady ~5cm średnicy przy wzroście ~50cm i dość gęsto umieszczonych gałęziach. Do tego chyba ciekawe zadatki na dobre nebari. Co prawda sam czubeczek jest łysy jak kolano, ale myślałem go skrócić jakimś jin.

Na myśl przychodzi mi forma shakan z wierzchołkiem wygiętym w kontrze do pochylenia. Jak myślicie, warto brać się za tę jodełkę? :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
blog.strzelecki.org
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witam,

czy drzewko jest odpowiednie? Czemu nie, zawsze cos nowego sie nauczysz. Pozostaw jednakze przy formie, ktora drzewko samo nadalo.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
wizja
Posty: 79
Rejestracja: 24 mar 2011, 11:51
13
Imie i nazwisko: Norbert
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: wizja »

Dzięki Kamil - przeczytałem, że ciężko się go formuje i ma bardzo delikatną korę. Raczej odpuszczę na rzecz modrzewia, o którym napisałem Tobie PW.
blog.strzelecki.org
ODPOWIEDZ