Pierwsze drzewko

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
najtel
Posty: 15
Rejestracja: 31 maja 2010, 16:53
13
Imie i nazwisko: Adrian R
Województwo: mazowieckie

Post autor: najtel »

Tak, śa drzewka za 30 zł ale indoor, ja musze koniecznie mieć outdoor a to na Połczyńskiej wydatek 150 zł. Zaduzo jak da mnie.


A SPOKOJU Z BONSAI SOBIE NIE DAM !
Awatar użytkownika
Bunny
Posty: 91
Rejestracja: 08 maja 2008, 23:18
15
Imie i nazwisko: Bartek Syczewski
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Bunny »

Jeżeli masz Auchana u siebie to poszukaj czegoś na wyprzedaży- markety zamówiły dużo na rozpoczęcie sezonu- a teraz muszą wyprzedawać co nie zeszło. Ja kupiłem azalki- bardziej do ogrodu niż jako materiał- ale i tak znając życie ten fakt się zmieni ;)
W OBI ostatnio widziałem ciekawe jałowce o pniu grubszym niż kciuk i wysokości ok 40-50 cm więc można by też coś ciekawego upolować.
Nie nastawiaj się wiec na coś z napisem "bonsai" ale poszukaj czegoś wśród zwykłych drzewek.
Szumi las, ma czas...
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Mam nadzieje ze masz warunki na klona bo nie mozna go trzymac w mieszkaniu a zima nalezy odpowiednio zimowac.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
najtel
Posty: 15
Rejestracja: 31 maja 2010, 16:53
13
Imie i nazwisko: Adrian R
Województwo: mazowieckie

Post autor: najtel »

Tak, myśle, że mam całkiem dobre warunki na klona, bo mam zadaszony, słoneczny balkon. Czytałem, że w zimę wystarczy zrobić coś w rodzaju pojemnika, którego ścianki trzeba wyłożyć styropianemwłożyć tam roślinkę i do 1/3 wysokości pnia zasypać trocinami. To dobry sposób ?
Awatar użytkownika
arrrr
Posty: 62
Rejestracja: 25 maja 2009, 15:23
14
Imie i nazwisko: Arek Pozniak
Województwo: lubelskie

Post autor: arrrr »

U mnie najtel od 4 lat tak zimują klony i nic złego sie jeszcze nie stało. Wiec chyba dobry sposób
najtel
Posty: 15
Rejestracja: 31 maja 2010, 16:53
13
Imie i nazwisko: Adrian R
Województwo: mazowieckie

Post autor: najtel »

Byłem dzisiaj na Połczyńskiej i widziałem tam pięknie uformowane i odrutowane dwa jałowce w cenie 180 zł. Myślicie, że jałowiec to dobry wybór na początek ? Łatwy w utrzymaniu ?

Albo, czy warto zaryzykowac i kupić to:
http://www.fokus-bonsai.pl/sklep/index. ... rod_id=284
?


Bo w sumie, to wolałbym wydać 100 zł i sie poduczyć ze dwa sezony na tym drzewku, a potem zakupić już jakieś porządne gdzieś tak za 400 zł.
Tylko niewiem jaki to dokładnie wiąz. Nie jestem pewien czy nada sie na outdoor.
Ostatnio zmieniony 05 cze 2010, 00:22 przez najtel, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ