Uratowane Bukszpany

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
szpilka170
Posty: 5
Rejestracja: 02 mar 2010, 15:00
14
Imie i nazwisko: Jolanta Leszko
Województwo: wielkopolskie

Uratowane Bukszpany

Post autor: szpilka170 »

Witam pierwszy raz zabieram głos , mam do przedstawiania bukszpany ok. 15 letnie rosnące w szpalerze o wys. 1,2 - 1,5m. które miały były zostać wyrzucone na wysypisko z powodu zmiany charakteru ogrodu , ale przed tym zanim trafiły do kontenera zostały dość mocno przycięte po czym po rozmowie z wykonawcą trafiły do mnie .Zdaję sobie sprawę iż , aby rośliny nabrały odpowiednich kształtów miną jakieś 4 lata ale wydaje mi się że warto nad nimi popracować . Część po przycięciu systemu korzeniowego dostało się do plastikowych donic , reszta znalazła swoje tymczasowe miejsca w ogrodzie .Proszę o opinię pozdrawiam Jola
Załączniki
bukszpan 1
bukszpan 1
buk1.jpg (31.18 KiB) Przejrzano 2842 razy
bukszpan 2
bukszpan 2
buk2.jpg (30.42 KiB) Przejrzano 2842 razy
bukszpan 3
bukszpan 3
buk3.jpg (32.91 KiB) Przejrzano 2842 razy
bukszpan 4
bukszpan 4
buk4.jpg (30.58 KiB) Przejrzano 2842 razy
bukszpan5
bukszpan5
buk5.jpg (39.64 KiB) Przejrzano 2842 razy
Awatar użytkownika
natural fine
Posty: 60
Rejestracja: 19 cze 2009, 22:22
14
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: natural fine »

Witaj

Fajnie , ze te Bukszpany znalazły u Ciebie dom.
Pozostaje Ci zapewnic im optymalne warunki i rozpracować podlewanie. (Jaka to mieszanka glebowa? - wygląda na dość ciężką. Czasem warto urzyc gruboziarnistego piasku lub żwiru dla lepszej wymiany tlenowej w podłożu.) Nie przelewaj , nie przesuszaj.
Obserwuj liście i przyrosty.

dobrej zabawy 8)
szpilka170
Posty: 5
Rejestracja: 02 mar 2010, 15:00
14
Imie i nazwisko: Jolanta Leszko
Województwo: wielkopolskie

Post autor: szpilka170 »

Faktycznie podłoże ma dość ciężki wygląd , ale bukszpany rosły w podobnej glebie więc aby nie doznały jeszcze większego szoku umieściłam je właśnie w takiej . Dziękuję za radę będzie dużo pracy bo jest ich ponad dwadzieścia .
Awatar użytkownika
SirDejw
Posty: 30
Rejestracja: 08 gru 2009, 20:59
14
Imie i nazwisko: Dawid Markiewicz
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: SirDejw »

Fajne materiały. Też w tym roku pozyskałem jednego bydlaka, którego ktoś spisał na straty. Nie przewidziałem, że będzie aż tak duży i umieściłem go tymczasowo do dna od beczki. Czekam aż odbije i za jakieś 2 latka będzie można w nim rzeźbić.

Wydaje mi się że to nie jest dla rośliny szok jeśli trafi do luźnej mieszanki. Wręcz przeciwnie, to raczej wskazane.
http://mgz-dejw.blogspot.com
ODPOWIEDZ